Az ​elveszett csillag sárkányai (Lelkek háborúja 2.) 39 csillagozás

Margaret Weis – Tracy Hickman: Az elveszett csillag sárkányai

Rejtélyes hatalom tartja rabságában Krynn világát. Mina, egy fiatal lány, a sötét lovagok valódi vezére egy új isten erejének segítségével győzelemre vezeti seregét, és úgy tűnik, senki sem képes meg­akadályozni abban, hogy meghódítsa az egész világot. A halottak lelkei eközben megfoszt­ják az élőket minden varázshatalmuktól. Egy nagy hatalmú sárkány el akarja pusztítani azt a földet, amely az elfek számára mindennél drágább. Úgy tűnik, senki sem lesz képes szembeszállni azzal a hatalmas és könyörtelen lénnyel, aki a Krynnen zajló háborút irányítja. Eközben egy bátor és mindenre elszánt csapat felkerekedik, hogy megküzdjön a halhatatlan és ismeretlen erővel, amely mindenáron végezni próbál velük. Egy magányos sárkány útra kel, hogy szembenézzen egy régi ellenféllel, megfogadva, hogy bármi áron megfejti azt a rejtélyt, amelynek neve az Egy Isten.

Eredeti megjelenés éve: 2001

Delta Vision, Budapest, 2008
576 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639679696 · Fordította: Seemann Gábor

Margaret Weis – Tracy Hickman: Az elveszett csillag sárkányai

Azért ez inkább hasonlít a többi DL könyvre, mint az előző része, de valahogy mégis hiányzik belőle az azokra jellemző könnyedség.
Kedvencem az unatkozó surranó lett, maradt.

Hippoforaccus>!
Margaret Weis – Tracy Hickman: Az elveszett csillag sárkányai

Szerintem ez is, mint az első rész, kicsit sok szálon fut, amivel az a baj, hogy mire végiggördül az összes, szinte elfelejtem, hogy mi is volt az elsőben, és mit folytat az éppen sorra kerülő fejezet.
Ettől eltekintve jó történet. Izgalmas, érdekes és nyomomban vicces is.

milegyenanevem>!
Margaret Weis – Tracy Hickman: Az elveszett csillag sárkányai

Tovább folytatódnak a kalandok az istenek által elhagyott világban, ahol talán egy isten mégis maradt/visszatért. A trilógiák bevált forgatókönyve alapján ez a második kötet még mélyebbre taszítja a hősöket, még kilátástalanabb a helyzetük. Jöhet a harmadik rész, kíváncsi vagyok a végkifejletre!

Lisza>!
Margaret Weis – Tracy Hickman: Az elveszett csillag sárkányai

Nagyon vártam a folytatást, mivel sok nyitott kérdést hagyott meg az első kötet. Ellenben túl sok mindenre nem kaptam választ, ráadásul nagyon elszoktam a hosszan elnyúló, túlragozott leírásoktól is. Így nekem ez a majd' 600 oldal nagyon hosszadalmasnak, nyögvenyelősnek érződött, még annak ellenére is, hogy elég sok cselekményt kaptunk mellette.

Egyre jobban megkedveltem a karaktereket, Medan marshalt pl. Ő egy végtelenül korrekt karakter úgy gondolom, annak ellenére, hogy a rossz oldalon állt eredetileg. De ő nagyon szépen megszemélyesítette a lovag karaktert. Gerard-ot is megkedveltem a végére, ugyancsak ezek miatt. Na és Karmos :) Hát ő nagyon jó volt. Gilthas is megkedveltette magát spoiler, viszont Silvanoshei, hát az egy nyafogó kisgyerek, na őrá nagyon morcos voltam. Ez a Mina iránti rajongás, kiakasztott teljesen.

A végén egy nagy, heroikus csatát mutatottak be, ahol nem kímélték a karaktereket, kicsit sajnáltam a végét. spoiler

A könyv olvasása közben folyamatosan azt éreztem, hogy a jó oldalon állók állandóan kritikus balsikert dobálnak a kaland során. Ennek ellenére szépen kaptunk ellensúlyozásként humort is (Tas és Talány zseniális).

Összességében nem volt rossz, de nekem elegem lett ennél a könyvnél már a fanatikus Egy Istenes részből és a rengeteg leírásból. Ezért csak a 3 csillag.

Lahara IP>!

Mindenki szerte Krynnen jól tudja, vagy legalábbis tudnia kellene, hogy milyen veszélyes is tud lenni egy unatkozó surranó.

Lahara IP>!

– Hazugság! – kiáltotta egy elf férfi, aki utat tört magának a tömegen keresztül, és megállt Mina előtt. – Hazugság és csalás. Az egyetlen igaz isten Paladine.

Lelkek háborúja sorozat · Összehasonlítás