A ​lenyugvó hold sárkányai (Lelkek háborúja 3.) 42 csillagozás

Margaret Weis – Tracy Hickman: A lenyugvó hold sárkányai

Háború tombol Ansalonon, melynek pusztító lángjai sorra emésztik el az emberi népek és az elfek városait. A holt lelkek serege kíméletlenül tör előre, a varázserejű harcos, Mina vezetésével, aki a hatalmas Egy Istent szolgálja.
A hősök, akiknek számára már nem sok remény maradt, új szövetségesek után kutatnak, és ott lelnek segítségre, ahol a legkevésbé számítanának rá: Malys, a nagyhatalmú vörössárkány, akinek területeit Mina serege immár nyíltan fenyegeti, az ő oldalukra áll. A hősök másik reménye pedig az a valaki, aki mindig is közéjük tartozott, és akinek birtokában lehet a múlt nagy titka, amely egyben kulcs a győzelemhez is: egy surranó, aki Tasslehoffnak nevezi magát.

Eredeti megjelenés éve: 2002

Delta Vision, Budapest, 2008
608 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639679856 · Fordította: Seemann Gábor

Hippoforaccus>!
Margaret Weis – Tracy Hickman: A lenyugvó hold sárkányai

Akárcsak az első két kötet, baromi hosszú és sok szálon fut, de megéri átrágni magunkat rajta, mert izgalmas és trilógiából ez a legviccesebb.
Összességében nem vsalódtam. Igazi sárkánydárda történet, illő befejezéssel.

milegyenanevem>!
Margaret Weis – Tracy Hickman: A lenyugvó hold sárkányai

Izgalmas lezárása volt a trilógiának, bár a tényleges végjáték egy kicsit rövidre sikeredett, a szálakat gyorsan elvarrva, amit pedig nem sikerült elvarrni, azt meg elintézte a szerzőpáros egy „csak mert” vállrándítással. A levonást a hemzsegő nyomdahibák miatt kellett adnom…

kokaiakos>!
Margaret Weis – Tracy Hickman: A lenyugvó hold sárkányai

A trilógia végére értem és kicsit csalódott vagyok. (Egy darabig nem is kezdem el Mina történeteit).
A csalódottságom abból fakad, ahogyan lezárták. Hosszú felvezetés után egy rövid csattanó és vége is lett a könyvnek, holott én még olvastam volna szívesen az istenekről, Thakisis és Paladin küzdelméről, Sanction ostromáról….

A szereplőket szerettem, Gerard igazán jó Sturm érzést adott a könyvnek. A két elf király is nagyon jól lett megírva, bár Silvonsheit inkább utáltam mint szerettem és nem is hatott meg annyira a halála.

Viszont ami nem tetszett és nem szerettem az Thakisis! Nem azért nem tetszik a figura, mert egy „gonosz” isten, hanem inkább azért., mert ez a gonoszság inkább egy gyerekes tulajdonság. Beképzelt, öntelt és nem tanul a saját hibáiból….semmit nem fejlődik a jelleme, holott szerintem egy isteni hatalom és jellem is fejlődik a tapasztalatai miatt, de ez a **** nem.
Mináról inkább nem szeretnék írni semmit, mert ha nem lett volna a könyvben nekem az se számított volna.