Egy ​kutya bölcsességei az élet napos oldaláról 8 csillagozás

Margaret H. Bonham: Egy kutya bölcsességei az élet napos oldaláról

Az író és a kutyakedvelő különc, Maggie Bonham vidám jelenetek gyűjteményén keresztül mutatja be mindazt, amit szeretett kutyáitól tanult. A kutyák a pillanatnak élnek, nem törődnek a tegnap csekélységeivel, sem a holnap megpróbáltatásaival, hanem amikor csak lehet, megpróbálnak örülni, és elégedettnek lenni. A kutyák ösztöneit követve gyarapíthatjuk az otthonról, a munkáról, a játékról, a barátokról, a szerelemről, a kapcsolatokról és még sok minden másról szerzett tudásunkat.

Eredeti cím: A Dog's Wisdom

Eredeti megjelenés éve: 2005

Alexandra, Pécs, 2007
208 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633704370 · Fordította: Mácsainé Merényi Adrienn

Emília5>!
Margaret H. Bonham: Egy kutya bölcsességei az élet napos oldaláról

Sok kedves kutyás kép, néhány, az életükből vett pillanat, sok-sok kedves gondolat, jó tanács. Könnyen végig lapozható, kutyakedvelőknek ajánlott. Ne egy kutyás regényre számítsunk, nincs összefüggő történet, ezek csak gondolatok, amit megoszt az írónő, tele kutyaszerettel, kis iróniával, bölcsességekkel.

Noncs21 P>!
Margaret H. Bonham: Egy kutya bölcsességei az élet napos oldaláról

Szülinapi ajándék volt, magamtól biztos nem vettem volna le a polcról. Egyszeri olvasásra jó, de többször nem ülnék le még részleteket sem olvasni. Aranyos kis történetek vannak benne, de ennyi erővel foghatnánk valamelyik állatos zónából a karcokat, és összeállíthatnánk belőle egy könyvet.
A négy csillag annak szól, hogy egy kis időre lekötött, elgondolkoztam, hogy milyen volt, amikor a mi kutyánk volt kicsi, neki milyen vicces jelenetei voltak.

Ciklon>!
Margaret H. Bonham: Egy kutya bölcsességei az élet napos oldaláról

Jópofák a pár soros sztorik, sokszor eszembe jutottak a saját kutyáim. A képek azonban sok esetben rosszul láthatók, ezért csak négy csillag.

Noncs21 P>!

Mi, akik szeretjük a kutyákat, tudjuk, hogy mindegyiküknek megvan a maga bölcsessége, és meg is osztják velünk nap mint nap.

Emília5>!

Ha barátságról van szó, a kutyánál hűségesebb barátot biztosan nem találunk. A kutya lehet a bizalmasunk, elsírhatjuk a vállán bánatunkat, és akkor is élvezettel hallgat minket, ha nem vagyunk zsenik, vagy különösen jó beszélőpartnerek. Mindig örül, ha lát minket, és akkor is jókedvű, ha mi nem vagyunk azok. Bármikor kapható egy kis bohóckodásra, és soha nem okoz csalódást. Mi mást kérhetnénk még egy baráttól?

KGabi>!

KGabi>!

A mi kultúránkban valami elvette annak az örömét, hogy csak a vidámság kedvéért mulatozzunk.