A ​vízesés 5 csillagozás

Margaret Drabble: A vízesés

A fiatal angol írónemzedék egyik legnépszerűbb képviselőjének ez a regénye önéletrajzi jellegű; igen érdekes szerkezeti megoldással, az első és harmadik személyes leírások, párbeszédek és monológok váltakozásával sokrétűen elemzi, érzékelteti témáját: a nő sorsát, a női lélek finoman, mélyen megfigyelt rezdüléseit. A regény lényegében a szerelemről szól és a művészetről. Hősnője különös lélek, költő, aki egy boldogtalan házasság vergődő magányából váratlan megváltásként talál rá az igazi társra. A szerző erotikus képei, a testi érintkezés problémáit is feltáró, őszinte elmélkedései nem öncélúak – nagyon is a mai angol élet, a mai angol társadalom elevenébe vágnak. Ez a társadalom alkotja ugyanis a női kiszolgáltatottság, szorongás és elesettség hátterét.

Eredeti megjelenés éve: 1969

Magvető, Budapest, 1973
278 oldal · Fordította: Róna Éva

lauranne>!

Mi mást kívánhat az ember? Van benne kedveskedés, családi gondoskodás, apai szeretet, két felnőtt ismerős neve, még tájleírás is. Semmi kétség, hogy az én levelem, melyre ezt a választ írta, legalább ilyen gyöngédséget árul el.

somogyiréka>!

Választásról szó sem lehetett. Nem is lettem volna képes választani. Azt tettem, amit tennem kellett, azt tettem, amit a természet megkövetelt, amit mindenképpen megtettem volna. Amit a sors rendelt.