The ​Testaments (The Handmaid's Tale 2.) 36 csillagozás

Margaret Atwood: The Testaments Margaret Atwood: The Testaments Margaret Atwood: The Testaments Margaret Atwood: The Testaments Margaret Atwood: The Testaments

And so I step up, into the darkness within; or else the light.

When the van door slammed on Offred’s future at the end of The Handmaid’s Tale, readers had no way of telling what lay ahead for her – freedom, prison or death.

With The Testaments, the wait is over.

Margaret Atwood’s sequel picks up the story 15 years after Offred stepped into the unknown, with the explosive testaments of three female narrators from Gilead.

‘Dear Readers: Everything you’ve ever asked me about Gilead and its inner workings is the inspiration for this book. Well, almost everything! The other inspiration is the world we’ve been living in.’ Margaret Atwood

Eredeti megjelenés éve: 2019

Tartalomjegyzék

>!
Anchor, 2020
448 oldal · puhatáblás · ISBN: 0525562621
>!
Vintage, London, 2020
436 oldal · puhatáblás · ISBN: 9781784708214
>!
Chatto & Windus, London, 2019
420 oldal · keménytáblás · ISBN: 9781784742324

7 további kiadás


Enciklopédia 5

Szereplők népszerűség szerint

Lydia néni · Agnes · Judd parancsnok

Helyszínek népszerűség szerint

Kanada


Kedvencelte 2

Most olvassa 1

Várólistára tette 16

Kívánságlistára tette 14


Kiemelt értékelések

Gabriella_Szaszkó IP>!
Margaret Atwood: The Testaments

Biztosan az egyik kedvenc könyvem lesz az idén. Méltó folytatás, nagyon fontos kérdésekkel. Szerintem mindenkinek érdemes lenne elolvasni, és elgondolkodni a történéseken. A tinédzser nézőpontokat külön, kiemelten nagyon szerettem.

lusi>!
Margaret Atwood: The Testaments

Nem sok értelmét látom ennek a folytatásnak és a Szolgálólány meséjéhez képest a fasorban sincs. Sajnos sok a logikátlanság benneés igazából csak azért fejeztem be, mert nem szeretek félbehagyni egy könyvet. Ami nem igazán a könyv javára írható dicséret…

1 hozzászólás
ujhelyiz P>!
Margaret Atwood: The Testaments

A szolgálólány meséjét tavaly egy nagyon erős hangulatú, figyelmeztető történetnek mondtam, amely megmutatja, hogy milyen szörnyűségekre képes az ember, ha bizonyos gátlásokat elenged. A Testamentumok éveket ugrik előre a világ történetében, és három különböző szempontból mutatja be Gilead szörnyű valóságát.

Az egyik nézőpontunk Jade, egy Kanadában élő kamasz lány, aki először csak kívülről hall erről a világról, de aztán kiderül, hogy több köze van hozzá, mint hittük volna. Egy másik nézőpontunk Agnes, egy az új rendben szülletett lány, akit már gyermekkorától arra neveltek, hogy Gilead módja a helyes. A harmadik pedig Lydia néni, a rendszert kiépítésében és működtetésében fontos szerepet játszó nő. A nézőpontok választása abból a szempontból szerencsés volt, hogy mindegyikük olyan aspektusaira mutat rá a világnak, amelyre Offred nem lenne képes, ennek ellenére a könyv úgy érzem, nem nőtt fel az elődjéhez.

Ennek a fő oka az, hogy minden szálon problémákat éreztem. Ezek közül a legkisebbet Agnesnél éreztem: ő abszolút csak sodródott az eseményekkel, és minimális reakciókat tett, így az ő szála leginkább azért kellett, hogy a többi oldalon előjövő aspektus jobban alá legyen támasztva. Abból a szempontból védhetőnek érzem ezt, hogy Agnes születésétől fogva úgy lett nevelve, hogy fogadja el, hogy ez a rendszer úgy jó, ahogy van, neki nincs helye megváltoztatni, így könnyebben elfogadható, hogy ő igazából csak egy passzív résztvevő.

Jade esetén is megvan ez a probléma, és az ő mentsége az, hogy egy egyszerű kamaszlányról van szó, aki alól hirtelen teljesen kirántották a talajt. Ezen felül itt viszont kiderült, hogy Kanada sem optimálisan kezeli a helyzetet: az, hogy diákokat Gilead feltétel nélküli elutasítására nevelünk, kivisszük őket tüntetésekre is, az számomra teljesen elfogadhatatlan – hagyjuk meg a gyereknek a lehetőséget, hogy menjen, ha akar, de szervezetten ne vigyük ki! off Őszintén, még ezt is el tudom fogadni, hogy így történt, de a tény, hogy Gileadot feltétel nélkül démonizáljuk (még ha nem is alaptalanul), de ezzel mások problémás döntéseit igazoljuk, nem egy egészséges hozzáállás hosszú távon.

Végül Lidia Néni maradt, aki mint kiderült, végig spoiler

Ezek a problémák számomra sajnos ugyancsak gyengítették az amúgy meglevő és vitán felül álló mondanivalót, miszerint a bármilyen fundamentalista módon szervezett diktatúra tönkreteszi az embereket, azokat is, akik látszólag nem áldozatok, de a forma számomra sajnos gyenge lett – szemben az előző kötettel, ahol ez roppant erősen átjött.

6 hozzászólás
Raving>!
Margaret Atwood: The Testaments

Kár ezért a regényért.
Azoknak ajánlom, akik olvasták a Szolgálólány meséje c. könyvet ÉS látták a sorozatot is (mivel a könyv valamilyen szinten mindkettőre épül), illetve többet szeretnének megtudni Gileádról és Lydia néniről spoiler, a cselekmény pedig nem fontos nekik, esetleg ezen a téren beérnék egy fanfictionnel.
Atwood kiválóan ért a világépítéshez és a karakterek kidolgozásához. Ezzel itt sem okoz csalódást, a könyv első fele magával ragadó: nagyon érdekes karaktereket ismerünk meg (jobban), Gileádot eddig nem látott szemszögből, egy ott felnőtt nő és egy aunt szemszögén keresztül mutatja be nagyon érzékletesen, hatásosan. Ezek az elemek számomra is fontosabbak a cselekményességnél. A karakterek és a világépítés viszont önmagában nem elég egy jó regényhez, ha már szinte a hajamat tépem kínomban az ezer sebből vérző, logikátlan, erőltetett, képregényszerű cselekmény miatt és napokra félreteszem a könyvet egy fejezet kellős közepén, mert annyira rosszak a párbeszédek.
Ebben szerintem a Maddaddams trilógia harmadik részére emlékeztet, de még ennél is jobban egy utolsó este összekínlódott, a halál szőrös bibircsókjára kívánt szemináriumi dolgozatra.
Nagy kár érte.

Gábor_Hernádi>!
Margaret Atwood: The Testaments

A szolgalolany mesejenek folytatasat hatalmas varakozas elozte meg, kimondatlanul is az ev irodalmi esemenye volt. Kerdes vogy megerte-e? A rovid valasz az, hogy igen. Az evtizedekkel az elso kotet utan jatszodo tortenetben harom, kulonbozo sorsu no torteneten keresztul nyerehetunk bepillantast a rothado es egyre korruptabb es Gilead eletebe es nem utolsosorban megismerhetjuk nehany regi ismeros tovabbi sorsat is.


Népszerű idézetek

csillagka>!

”You had an abortion," he said. So they'd been rifling through some records.
”Only one," I said fatuously. ”I was very young."
He mad a disapproving grunt. ”You are aware that this form of person-murder is now punishable by death? The law is retroactive." […]
”One marriage?"
”A brief one. It was a mistake."
”Divorce is now a crime," ha said. I said nothing.
”Never blessed with children?"
”No."
”Wasted your woman's body? Denied its natural function?"
”It didn't happen," I said, keeping the edge out of my voice as much as I could.

171. oldal - Sackcloth

Kapcsolódó szócikkek: Judd parancsnok · Lydia néni
csillagka>!

I was trained as a lawyer," I said. ”I'm a judge. I don't sign blank contracts."
”You are not a judge," he said, ”anymore."

147. oldal - Thank Tank

Kapcsolódó szócikkek: Judd parancsnok · Lydia néni
Littlewhite>!

I don't remember that school day much, because why would I? It was normal Normal is like looking out a car window. Things pass by, this and that and this and that, without much significance. You don't register such hours, they're habitual, like brushing your teeth.

page 57

ujhelyiz P>!

„She is truly the scariest one, of all the Aunts!”
„Scarier than Aunt Vidala?” I whispered back.
„Aunt Vidala wants you to make mistakes,” said Becka. „But Aunt Lydia… it's hard to describe. You get the feeling she wants you to be better than you are.”
„That sounds inspirational,” I said. Inspirational was a favourite word of Aunt Lise's: she used it for flower arrangements.
„She looks at you as if she really sees you.”
So many people had looked past me. „I think I'd like that,” I said.
„No,” said Becka. „That's why she's so scary.”

39. fejezet, 242. oldal (Vintage, 2019)

>!

Aunt Elizabeth was on duty, knitting one of the little caps for premature babies that are in fashion nowadays. I remain deeply grateful that I have never learned to knit.

391. oldal, XXV. Wakeup (Chatto & Windus, 2019)

mrszmotyi>!

Were there insects? Yes, there were insects. They did not bite me, so I expect they were cockroaches. I could feel their tiny feet tiptoeing across my face, tenderly, tentatively, as if my skin were thin ice. I did not slap them. After a while you welcome any kind of touch.

Raving>!

Only dead people are allowed to have statues, but I have been given one while I am still alive.

(első mondat)

Raving>!

Now I lay me down to sleep,
I pray the Lord my soul to keep;
If I should die before I wake,
I pray the Lord my soul to take.

Four angels standing round my bed,
Two to feet and two to head;
One to watch and one to pray,
And two to carry my soul away.

17. (létező 18. századi ima gyerekeknek)

Littlewhite>!

I've had cause to notice over the course of what you might call my Gilead career that underlings given sudden power frequently become the worst abusers of it.

page 68


Ezt a könyvet itt említik


Hasonló könyvek címkék alapján

Haruki Murakami: 1Q84 (angol)
Naomi Alderman: The Power
Audrey Niffenegger: The Time Traveler's Wife
Octavia E. Butler: Parable of the Sower
Justin Cronin: The Passage
Zsivicz Norbert: Sealed Empire
Joanne Ramos: The Farm
Kazuo Ishiguro: Klara and the Sun
Ben Counter: Galaxy in Flames
Dmitry Glukhovsky: Metro 2033 (angol)