Télapó ​és ezüstmackó 55 csillagozás

Marék Veronika: Télapó és ezüstmackó

Kicsi és nagy, fiú és lány – nagy a baj, ha mindkettő ugyanarra a játékra vágyik, amiből csak egy van. Szegény, fáradt Télapó nem is sejti, hogy ajándéka, az Ezüstmackó mekkora felfordulást okoz Marci és Mónika életében. Marci azonban megsajnálja kistestvérét, és kalandos útra indul, hogy örömet szerezzen neki, és békében ünnepelhessenek Karácsony estéjén.

Eredeti megjelenés éve: 2007

Ceruza, Budapest, 2007
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789638746337 · Illusztrálta: Marék Veronika

Csoszi>!
Marék Veronika: Télapó és ezüstmackó

Kisgyerekként rengetegszer megnéztem a diafilmet, majd évekkel később a fiaimnak vetítettem le többször is. Még mindig emlékszem a mese egy-egy mondatára. Szép és kedves történet Marciról, egy kisfiúról, aki széppé varázsolja kishúga számára az ünnepet.

Ninácska P>!
Marék Veronika: Télapó és ezüstmackó

Jó szívvel tudom ajánlani minden kisgyerekes családnak, igazán aranyos, kedves történet.

Annamarie P>!
Marék Veronika: Télapó és ezüstmackó

Nagyon szeretem a legtöbb Marék Veronika könyvet. Ezzel a könyvvel csak annyi a történetem, hogy réges-régen kaptuk diafilmen, de el volt szakadva a dia vége. Nem tudtam, hogy mi lett a történet vége.
De aztán tegnap felfedeztem a munkahelyem polcán, és gyorsan elolvastam.
Most már nyugi van, Happy end lett a vége.

anesz P>!
Marék Veronika: Télapó és ezüstmackó

Öcsémmel nagy kedvencünk volt gyerekkorunkban diafilmen. Minden hétfőn tuti kiválasztásra került.
Most olvasva felelevenedtek az emlékek. A mókusok a kedvenceim máig. Viszont a testvéri szeretetnek is egy szép példája, ráadásul itt is különböző nemű testvérekről szól a történet, mint amilyenek mi is vagyunk. Ez, gondolom, ráerősített a kedvencé avatásra annak idején.
A fél csillag levonás azért jár, mert emlékeim szerint diafilmen szebbek voltak az illusztrációk.

Nienna001 P>!
Marék Veronika: Télapó és ezüstmackó

Nagyon aranyos mese volt, szép képekkel. Az önkéntes irodában találtam sok másik mesekönyvvel együtt, hogy kevesebbet cipeljek haza, gyorsan elolvastam a szünetben. Méltán van 96%-on a könyv jelenleg.

dianna76 P>!
Marék Veronika: Télapó és ezüstmackó

Ismerős volt a történet, talán diafilmen láthattam gyerekként. Habár most nem aktuális, lévén, hogy tavasz van, mégis jó volt elolvasni ezt a karácsonyi mesét. Több dolgot is beleláttam a történetbe: testvéri szeretetet, jó tett helyében jót várj-t, és elhibázott dolgok jóvátételét. Kedves, és szerethető történet, amolyan Marék Veronikás. Csak azt nem értettem, miért nem lehetett együtt játszani a mackóval. Ahogy közelgett a mese vége, felmerült bennem a kérdés, hogy mi lett a labda sorsa. Egy-két oldallal odébb meg is kaptam a választ.
Az illusztrációk is kedvesek voltak. Csak egyet sajnálok: elég lestrapált könyv került a kezembe a könyvtárban.

Ceruza, Budapest, 2007
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789638746337 · Illusztrálta: Marék Veronika
ftamas>!
Marék Veronika: Télapó és ezüstmackó

Milyen érdekes, mennyit változik az ember. Gyerekkoromban, amikor a tél tél volt nagy hóval és hideggel, imádtam ezt a mesét amely megvolt diafilmen. Együtt izgultam marcival, aki elmegy a hóban felkeresni a télapót.
Most felnőttként már a kirándulás a télapóhoz nem tűnt olyan hosszúnak, de talán a gyermekkori emlékek hatására is, felnőttként is tetszett és nem mellesleg tanít is. Jó látni, hogy a gyerekeknek is annyira tetszik, mint anno nekem.

Külön öröm, hogy a rajzok megegyeznek a diafilmes rajzokkal.

HoneyBunny>!
Marék Veronika: Télapó és ezüstmackó

Nálunk, gyerek részéről, még csak most kezd lecsengeni a karácsony. Pár napja jelentősen kevesebbszer kíván boldog-boldogtalannak „boldog karácsonyfát”, és kevesebb képzeletbeli ajándékot csomagolunk ki. Így ezt a könyvet sem olvassuk már naponta. De még fogjuk! Mert nagyon megszerette. Jó is, és vicces, hogy neki nem is vicces milyen hülye retró ruhákban vannak a gyerekek :)
M.V. Rulez!

Georgina77 P>!
Marék Veronika: Télapó és ezüstmackó

Imádom. Bár a diafilm változattal rendelkeztünk, felejthetetlen történet számomra ez is.

Millázs>!
Marék Veronika: Télapó és ezüstmackó

Ez a mese teljesen rendben van, mert a könnyebbik megoldást adja a testvérek veszekedésére: mindkettőnek legyen egyforma játék. Igazából ezt anyagilag képtelenség bírni, na de ez egy mese! Szóval aranyos a mackó, Marci hősiesen megtesz mindent azért, hogy Mónikának legyen még egy Ezüstmackó, a Télapó meg nem kifejezetten télapós, inkább professzoros, de ezen csak én akadtam fent. Többször kérték olvasásra, így bátran mondhatom, hogy kedvencük lett.