Tegnap, ​ma, holnap 42 csillagozás

Marék Veronika: Tegnap, ma, holnap Marék Veronika: Tegnap, ma, holnap

Tudod-e, mennyi egy nap? És hogy össze ne keverjük a napokat, hogyan nevezzük őket? És mi következik a vasárnap után? Ha figyelmesen lapozod a könyvecskét, megtudhatod, milyen sorrendben követi egymást tegnap, ma és holnap.
Akkor vajon mikor megyünk bábszínházba, ha az előadás holnapután lesz?

Eredeti megjelenés éve: 1976

Kiadói ajánlás: 3 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

Móra, Budapest, 2016
22 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634154303 · Illusztrálta: Marék Veronika
Móra, Budapest, 2011
22 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631189360 · Illusztrálta: Marék Veronika
Móra, Budapest, 2009
22 oldal · ISBN: 9789631186222 · Illusztrálta: Marék Veronika

krlany IP>!
Marék Veronika: Tegnap, ma, holnap

Az illusztrációk nagyon aranyosak, meg az is, hogy bábszínház után muszáj bábozni. Viszont volt egy pont, amikor a holnapból ma lett és a mából tegnap, a holnaputánból meg holnap, hogy úgy éreztem ez így sok egy apróságnak.

Zsuzsanna_Makai>!
Marék Veronika: Tegnap, ma, holnap

Tök cuki volt, ès az a durva, h egyidősek vagyunk a könyvvel, màrmint a 78as kiadàst olvastam.

Gelso >!
Marék Veronika: Tegnap, ma, holnap

nagyszerű segítség első nekifutásra valahogyan megértetni a gyerekekkel az idő futását – azt, hogy a tegnap ma már ma, és a ma, ha tegnap beszél(t)ünk róla, akkor holnap, ezt a keszekuszaságot a könyv világosra bogozza; nekem gyerekkorom óta kedvenc könyvem, de akkor a bábszínház volt a lényeg, ma meg szülőként az idő… (…:-(…)

eeszter>!
Marék Veronika: Tegnap, ma, holnap

Nagyon jól szemlélteti ez a könyv a napok múlását és egymástól való megkülönböztetését. Nehéz ezt átlátni a kicsiknek, 5 éves lányom is még csak nemrégóta van tisztában vele, hogy mit is jelent a tegnap és a holnap. (Sokáig mondott olyanokat, hogy pl. „tegnap megyünk majd” ide meg oda… stb.)

Anibell P>!
Marék Veronika: Tegnap, ma, holnap

Rendben van a tartalom és a rajzok is (mondjuk anyuka és lánya között alig van méret különbség :)), szeretem, hogy nem csak a szereplők, hanem a háttér – a szoba, az utca, a rét – is szépen ki van dolgozva, nem bántam azt sem, ha egymás után többször is fel kellett olvasni. Simonnak nagyon tetszett a bábszínház dolog, és talán tanult is belőle valamit arról, hogy is van ez a tegnap, ma, holnap ügy, ill. már nagyjából tudja a napokat sorban, ami nagy segítség, ha keresi hétköznap reggel apát, mert lehet mondani, hogy ma péntek van, apa dolgozik, holnap szombat… (kivéve persze amikor szombaton is dolgozik apa).

Vaklarma P>!
Marék Veronika: Tegnap, ma, holnap

Marék Veronika kísérletet tesz rá, hogy elmagyarázza a kicsiknek mit jelent a ma, a holnap, a tegnap, a holnapután és a többi. Az alapötlet jó, a rajzok a megszokottan cukik, de néhol annyira bonyolult a megfogalmazás, hogy kicsit már én is kezdtem belegabalyodni. Nem tudom mennyire lehet ez hatásos mondjuk egy négyévesnél.

Trudiz>!
Marék Veronika: Tegnap, ma, holnap

Valóban nehéz felfogni, megérteni ezeket az időintervallumokat. Eljön az az életkor, amikor már kialakul a napok jelentése.

Paulina_Sándorné P>!
Marék Veronika: Tegnap, ma, holnap

Aranyos mese. Tetszettek a rajzok is. Szerintem nagyon jól megmutatja a kicsiknek a napokat, a mát, a tegnapot és a holnapot.

Renkou P>!
Marék Veronika: Tegnap, ma, holnap

Lányom legújabb kedvenc könyve, már vagy ötvenszer olvastam neki, már időnként leállít és mondja tovább.
Szerintem segített neki, hogy megértse az idő múlását, de ezt majd később megmondom, valóban sikerült-e.

Szelén>!
Marék Veronika: Tegnap, ma, holnap

Aranyos, és úgy vélem, hogy segít egy kicsike gyereknek az idő fogalmán eligazodni, ami nekünk már természetes felnőtt fejjel. A rajzok is a megszokott, bájos minőségűek.