53. legjobb mese könyv a molyok értékelése alapján
58. legjobb gyermekkönyv kicsiknek könyv a molyok értékelése alapján

Kippkopp ​karácsonya (Kippkopp 3.) 214 csillagozás

Marék Veronika: Kippkopp karácsonya Marék Veronika: Kippkopp karácsonya

Kippkopp meglesi a várost, mert hallotta a cinkétől, hogy ott a lakásokban karácsonyfa is van télen. A segítőkész karácsonyfa dísz mindent elmutogat Kippkoppnak és aztán egy csilingelő hang után egészen különös dolgok történnek. Olyan különösek, hogy végül a kis cinke és Kippkopp is karácsonyozik az erdőben.

Eredeti megjelenés éve: 1984

Tagok ajánlása: 2 éves kortól

Ceruza, 2019
Ceruza, 2017
Ceruza, Budapest, 2016
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155506000 · Illusztrálta: Marék Veronika

Chivas>!
Marék Veronika: Kippkopp karácsonya

Ez a könyv maga a Csoda! :) Kingus is tátott szájjal nézte, hallgatta. Ha jól belegondolok ez volt az első könyv, amit első betűtől az utolsó betűig végig tudtam neki olvasni. :) Szerintem a cinke volt a kedvence. :D :D

gabiica P>!
Marék Veronika: Kippkopp karácsonya

Furcsa volt márciusban a kezembe venni egy karácsonyi történetet, bár az időjárás azt mutatja, mintha csak decemberben lennénk, így a végére annyira nem is éreztem szokatlannak.
Csodás és varázslatos, nagyon aranyos történet, kicsit sajnálom, hogy a gyermekkoromból kimaradt, de ami késik, nem múlik. Nagyon élveztem minden oldalát, az illusztrációk is csodaszépek.

Kiss_Julianna>!
Marék Veronika: Kippkopp karácsonya

Kippkopp megtudja mi az a karácsony. Cinkével elmennek egy szép házhoz, ahol egy csillagocska, megmutat mindent Kippkoppnak. Elmeséli a réges régi karácsony történetét is. Az erdőbe visszatérve, ők is karácsonyoznak.

sztinus>!
Marék Veronika: Kippkopp karácsonya

Számlálhatatlanul sokszor olvastam. Még én is emlèkszem rá gyerekkoromból.
A csoda, a varázs nem múlik soha belőle. Mindig megkönnyezem. A legjobb jelzők sem elegek ide.

Ninácska P>!
Marék Veronika: Kippkopp karácsonya

Milyen gyönyörű a borító! Hát még a mese!
Nagyon megnyert magának, igazán csodálatos olvasmány! Jó szívvel tudom ajánlani Mindenkinek! Hangolódjunk az ünnepre!

worsi P>!
Marék Veronika: Kippkopp karácsonya

Ha legközelebb megkérdezik, hogy melyik a kedvenc karácsonyos könyvem, akkor rá fogom vágni, hogy a Kippkopp karácsonya. Különben nagyon nem szeretem a karácsonyos könyveket, a legtöbbjük egy merő giccs, de ez kedves és aranyos, és szerencsére hiányzik belőle a kötelező „karácsonykor mindenki egy csapásra putty – megjavul” elem.
Az meg külön kedves emlékem marad, ahogy elmeséltem tegnap a lányomnak a könyvtárban.

BeliczaiMKata P>!
Marék Veronika: Kippkopp karácsonya

Ez a sok retró karácsonyfadísz visszahozta a gyermekkoromat! :)
Ezredjére is imádom. <3

dianna76 P>!
Marék Veronika: Kippkopp karácsonya

Az ötlet, hogy Kippkopp felderíti miért került a fenyő a lakásba, aranyos. Viszont karácsonyi történetnek nekem szerény volt. Láthattuk mik vannak a fenyőfán, amitől már karácsonyfának hívjuk. Szegény gesztenyefiú… Semminek sem volt még itt az ideje! Hiába, a karácsonynak is megvan a rendje, a menete. A karácsony ünnepének a lényege nem sok szóban szerepel a mesében. Csupán annyi az információ, hogy Jézus születésének napja. Alkalmat ad ez arra, hogy továbbvigyük ezt a bibliai történetet, s beszélgessünk róla a gyerekekkel.
A téli kép a házakkal nagyon tetszett, főleg az esti, ahogy égtek a fények az ablakokban. Bizony, mindez hamarosan aktuális lesz!

Ceruza, Budapest, 2014
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155506000 · Illusztrálta: Marék Veronika
Eftímea>!
Marék Veronika: Kippkopp karácsonya

Ebben a kötetben a kis csillag azt mondja el Kippkoppnak, mi a karácsony, hogyan és miért készülnek az emberek az ünnepre. Amikor Kippkopp mindent megtud, elmondja a barátjának, a Cinkének, majd ők maguk is megünneplik a karácsony estét.

Gab>!
Marék Veronika: Kippkopp karácsonya

A Kippkopp karácsonya volt a kedvencem Marék Veronika könyvei közül.Ahogy ma lehoztuk nővéremmel a padlásról a mesekönyveinket,az első volt amire azonnal rávetődtem.Minden karácsonykor vagy 2 tucatszor is elolvastam.A mai napig a karácsonyfát szerettem a legjobban a karácsonyban.Minden könyvet amiben karácsonyfa volt,kitüntettet figyelemmel illettem gyerekkoromban,nem hiába,hogy szerettem ezt a könyvet.Mennyi Kippkoppot készítettem hajdanán,feledhetetlen emlékek:)

Izolda P>!

Felmászott a csúcsra, és látta, ahogy az emberek átadják egymásnak a csomagokat. – Most megajándékozzák egymást! – magyarázta a csillag. – Látod? Ilyen a karácsony. – Értem már! – lelkendezett Kippkopp. – Köszönöm, csillagocska! Sietek a cinkéhez, hogy elmondjam neki is.

Oláh_Zita P>!

– Réges-régi szokás, hogy karácsony estéjén összegyűlik a család és mindazok, akik szeretik egymást. Feldíszítik a fenyőfát,gyertyát gyújtanak, és megajándékozzák egymást.

Kapcsolódó szócikkek: karácsony
Oláh_Zita P>!

Hazaérkeztek az erdőbe.- Milyen kár, hogy itt nem lehet karácsony!… – sóhajtotta vágyakozva a cinke. – Miért ne lehetne? – válaszolta vidáman Kippkopp. Beleszúrt egy fenyőágat a hóba, feldíszítette csipkebogyóval. Gyertyájuk a fényes holdvilág volt. Meg is ajándékozták egymást: a cinke magokat kapott, Kippkopp meg egy kalapot, hogy ne fázzon a feje.
Csendes, békés volt a karácsonyi éj.

Kapcsolódó szócikkek: cinege
nodael>!

– Nem tudok továbbmenni… – szipogott Kippkopp. – Álmos vagyok. Le szeretnék feküdni, de nincs hova. Olyan szúrósak a fenyőágak!

Kippkopp sorozat · Összehasonlítás