50. legjobb mese könyv a molyok értékelése alapján
61. legjobb gyermekkönyv kicsiknek könyv a molyok értékelése alapján

Kippkopp ​karácsonya (Kippkopp 3.) 230 csillagozás

Marék Veronika: Kippkopp karácsonya Marék Veronika: Kippkopp karácsonya

Kippkopp meglesi a várost, mert hallotta a cinkétől, hogy ott a lakásokban karácsonyfa is van télen. A segítőkész karácsonyfa dísz mindent elmutogat Kippkoppnak és aztán egy csilingelő hang után egészen különös dolgok történnek. Olyan különösek, hogy végül a kis cinke és Kippkopp is karácsonyozik az erdőben.

Eredeti megjelenés éve: 1984

Tagok ajánlása: 2 éves kortól

Ceruza, 2019
Ceruza, 2017
Ceruza, Budapest, 2016
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155506000 · Illusztrálta: Marék Veronika

Nikolett0907 P>!
Marék Veronika: Kippkopp karácsonya

Egy mese arról, hogyan ismerkedik meg KippKopp a karácsony csodájával.
Nagyon kedves és bájos történet, mely tökéletesen felmelegíti a leghidegebb szíveket is. Egy élmény volt olvasni!

Móra, Budapest, 1984
22 oldal · ISBN: 9631136639 · Illusztrálta: Marék Veronika
Chivas>!
Marék Veronika: Kippkopp karácsonya

Ez a könyv maga a Csoda! :) Kingus is tátott szájjal nézte, hallgatta. Ha jól belegondolok ez volt az első könyv, amit első betűtől az utolsó betűig végig tudtam neki olvasni. :) Szerintem a cinke volt a kedvence. :D :D

gabiica P>!
Marék Veronika: Kippkopp karácsonya

Furcsa volt márciusban a kezembe venni egy karácsonyi történetet, bár az időjárás azt mutatja, mintha csak decemberben lennénk, így a végére annyira nem is éreztem szokatlannak.
Csodás és varázslatos, nagyon aranyos történet, kicsit sajnálom, hogy a gyermekkoromból kimaradt, de ami késik, nem múlik. Nagyon élveztem minden oldalát, az illusztrációk is csodaszépek.

Noémi_Zsófi_Tóvári P>!
Marék Veronika: Kippkopp karácsonya

Ez nekem annyira nem jött át. A csillag nekem inkább ijesztő volt, mint aranyos.

Kiss_Julianna>!
Marék Veronika: Kippkopp karácsonya

Kippkopp megtudja mi az a karácsony. Cinkével elmennek egy szép házhoz, ahol egy csillagocska, megmutat mindent Kippkoppnak. Elmeséli a réges régi karácsony történetét is. Az erdőbe visszatérve, ők is karácsonyoznak.

sztinus>!
Marék Veronika: Kippkopp karácsonya

Számlálhatatlanul sokszor olvastam. Még én is emlèkszem rá gyerekkoromból.
A csoda, a varázs nem múlik soha belőle. Mindig megkönnyezem. A legjobb jelzők sem elegek ide.

Ninácska P>!
Marék Veronika: Kippkopp karácsonya

Milyen gyönyörű a borító! Hát még a mese!
Nagyon megnyert magának, igazán csodálatos olvasmány! Jó szívvel tudom ajánlani Mindenkinek! Hangolódjunk az ünnepre!

worsi P>!
Marék Veronika: Kippkopp karácsonya

Ha legközelebb megkérdezik, hogy melyik a kedvenc karácsonyos könyvem, akkor rá fogom vágni, hogy a Kippkopp karácsonya. Különben nagyon nem szeretem a karácsonyos könyveket, a legtöbbjük egy merő giccs, de ez kedves és aranyos, és szerencsére hiányzik belőle a kötelező „karácsonykor mindenki egy csapásra putty – megjavul” elem.
Az meg külön kedves emlékem marad, ahogy elmeséltem tegnap a lányomnak a könyvtárban.

Trudiz >!
Marék Veronika: Kippkopp karácsonya

Ez a kis történet hihetetlenül kedves. Mi több, Tökéletes! Miben? Nagyon alaposan és ötletesen felépített, minden apró mozzanata: a téma kibontása, a karácsony szó és hozzá fűződő érzelmek jelentősége, a várakozás fokozása. Káprázatos!
Ez a kötet egy igazi érték!

BeliczaiMKata P>!
Marék Veronika: Kippkopp karácsonya

Ez a sok retró karácsonyfadísz visszahozta a gyermekkoromat! :)
Ezredjére is imádom. <3

Izolda P>!

Felmászott a csúcsra, és látta, ahogy az emberek átadják egymásnak a csomagokat. – Most megajándékozzák egymást! – magyarázta a csillag. – Látod? Ilyen a karácsony. – Értem már! – lelkendezett Kippkopp. – Köszönöm, csillagocska! Sietek a cinkéhez, hogy elmondjam neki is.

Kicsibogár P>!

– Réges-régi szokás, hogy karácsony estéjén összegyűlik a család és mindazok, akik szeretik egymást. Feldíszítik a fenyőfát,gyertyát gyújtanak, és megajándékozzák egymást.

Kapcsolódó szócikkek: karácsony
Kicsibogár P>!

Hazaérkeztek az erdőbe.- Milyen kár, hogy itt nem lehet karácsony!… – sóhajtotta vágyakozva a cinke. – Miért ne lehetne? – válaszolta vidáman Kippkopp. Beleszúrt egy fenyőágat a hóba, feldíszítette csipkebogyóval. Gyertyájuk a fényes holdvilág volt. Meg is ajándékozták egymást: a cinke magokat kapott, Kippkopp meg egy kalapot, hogy ne fázzon a feje.
Csendes, békés volt a karácsonyi éj.

Kapcsolódó szócikkek: cinege
Trudiz >!

Kippkopp a havas erdőben sétált.
Odaröppent hozzá barátja, a cinege.
– De jó, hogy találkozunk! – csipogta.
Olyan különös dolgot látta!Képzeld, fenyőfa nőtt egy házban, a szoba közepén.
Te érted ezt?

nodael>!

– Nem tudok továbbmenni… – szipogott Kippkopp. – Álmos vagyok. Le szeretnék feküdni, de nincs hova. Olyan szúrósak a fenyőágak!

Kippkopp sorozat · Összehasonlítás