59. legjobb mese könyv a molyok értékelése alapján
63. legjobb gyermekkönyv kicsiknek könyv a molyok értékelése alapján

Kippkopp, ​hol vagy? (Kippkopp 7.) 106 csillagozás

Marék Veronika: Kippkopp, hol vagy?

Több mint húsz év után egy vadonatúj Kippkopp-történet!
A Dimbes-Dombos erdőre lecsap a vihar, és a szél elsodorja a gyerekeket. Keresés közben Kippkoppnak nyoma vész, hiába várják haza. Semmit nem lehet tudni róla, csak hogy nincs, sem azt, hogy szándékosan vagy véletlenül ment-e el, és hogy visszajön-e valaha. Ez a bizonytalanság (és az elhagyott, apanélküli gyerekek) a történet lényege. A kis család hét napra magára marad. Hogyan vészelik át a nehéz, szomorú napokat, és hogyan találják meg végül Kippkoppot?

Eredeti megjelenés éve: 2008

Ceruza, Budapest, 2014
54 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155506024 · Illusztrálta: Marék Veronika

Kiss_Julianna>!
Marék Veronika: Kippkopp, hol vagy?

Nagy vihar támad, ezzel egy időben nagy felfordulás következik Kippkoppék életében. A bajban csak egymásra számíthatnak. Az összetartás, egymás segítése szép cselekedet. A megszokott kedves történet a gesztenye családról.

Ninácska P>!
Marék Veronika: Kippkopp, hol vagy?

Eddig egyáltalán nem ismertem a szerzőnő ezen sorozatának könyveit, de mivel még a szakdolgozatomban is megemlítettem őket, úgy gondoltam, ideje párat elolvasni. Mesékkel az ember úgysem járhat rosszul. Szerintem ez a mű még a felnőttek számára is élvezhető lehet, még akkor is, ha a történet számunkra már túlzottan a gyerekes, az illusztrációk biztosan megérnek egy misét.

Szávitrí P>!
Marék Veronika: Kippkopp, hol vagy?

Na, ilyen se volt még, hogy elolvasok egy könyvet, tetszik is, meg minden, aztán látom itthon a molyon, hogy már olvastam egyszer 6 évvel ezelőtt. Ettől függetlenül nagyon bájos, mint minden Kippkopp-történet és imádom a „térképet” a belső borítón.

Eftímea>!
Marék Veronika: Kippkopp, hol vagy?

Ez a mese pont olyan, amilyet szeretek. Egy kerek egész történet, van eleje, vége, közepe, egykis izgalom, épp csak pici, gyereknek való, öröm és boldogság a végén :-)
Igazi Kippkopp történet :-)

Vaklarma P>!
Marék Veronika: Kippkopp, hol vagy?

Azt bírom Marék Veronikában, hogy a cuki figurák és az időtlen mesék mellett némelyik könyvében életválságokról is tud olyan pofonegyszerűen mesélni, hogy még a legkisebbek is megértsék. Itt például az a fő téma, hogy mi történik akkor, ha hirtelen valaki, akit szeretünk, eltűnik az életünkből. Szerencsére itt az eltűnés időleges, és a probléma megoldódik, de mivel ez sajnos időnként előfordul, jó hogy erről is van Kippkopp. Így aztán, még ha nem is lennék teljesen elfogult a sorozattal szemben, erre akkor is megadnám az öt csillagot.

schesztiஐ P>!
Marék Veronika: Kippkopp, hol vagy?

Ezt nem ismertem!!! :) Látszik is, hogy rossz sorrendben olvastam most a könyveket. :D

Kicsit eszembe jutott a Némó nyomában, ami nekem egy rémálom, de itt szerencsére nem volt akkora a baj. :)
Kippkopp eltűnt a viharban, amikor az egyik kis gyerkőcöt kereste, és belepottyant egy sziklahasadékba. Szerncsére egy kis denevér értesítette a családotés együtt megkeresték és megmentették Kippkoppot. :))

Imádom, hogy a belső borító is ilyen szép kis díszes – ebben a kötetben világoskék rajzok és szövegek vannak, megjelölve a helyeket, ahol keresték Kippkoppot és ahol végül megtalálták. :))) ♥

dianna76 P>!
Marék Veronika: Kippkopp, hol vagy?

Az előző olvasások után furcsa volt, hogy nem csak Kippkoppról szól a mese, hanem a már meglévő családjáról. Van némi interaktívság a történetben, hiszen néhol csak a képek beszélnek, s így a gyermek hallgatóság is mesélhet kicsit. Habár a bonyodalom kibontakozott, és meg is oldódott, mégis hirtelennek éreztem a végét. A könyv belső borítóján lévő térkép a mese helyszíneivel, tetszett.

Ceruza, Budapest, 2008
54 oldal · ISBN: 9789638746351 · Illusztrálta: Marék Veronika
Szelén>!
Marék Veronika: Kippkopp, hol vagy?

Kippkopp sorozat számomra legaranyosabb része, és mivel már csak egy rész van hátra, többé-kevésbé biztos is, hogy ez így is marad.
Kippkopp eltűnik, a többiek keresik. Végül megtalálják, de nem is emiatt tetszett, hanem amiatt, hogy aggódik érte mindenki, szeretik. Közben elvégzik a munkáját és rájönnek, mennyi mindent csinál meg, és milyen erős.
Tanmese. Mégis annyira kedves.

Paulina_Sándorné P>!
Marék Veronika: Kippkopp, hol vagy?

Szegény Kippkopp jól megjárta. De szerencsére összefogott a családja.

Ninácska P>!

A Dimbes-Dombos erdő felett kisütött a nyári nap.

nodael>!

Tipptopp a beteg állatokat gyógyítgatta.

Kapcsolódó szócikkek: gyógyítás
nodael>!

– Mi történt vele? És mi lesz velünk?
– Sírjunk – hüppögte Bogyó.

Kapcsolódó szócikkek: sírás
nodael>!

Sétálgattak, játszottak, beszélgettek – és alig várták az estét. Mert vacsora után Kippkopp végre elkiáltotta magát:
– Lássuk, ki a legerősebb!
Ekkora birkózást még nem látott a Dimbes-Dombos erdő!!!

Kapcsolódó szócikkek: birkózás

Kippkopp sorozat · Összehasonlítás