Kippkopp ​gyerekei (Kippkopp 5.) 248 csillagozás

Marék Veronika: Kippkopp gyerekei Marék Veronika: Kippkopp gyerekei

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Eredeti megjelenés éve: 1986

Ceruza, Gyula, 2021
56 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155506123 · Illusztrálta: Marék Veronika
Ceruza, Gyula, 2019
Ceruza, Gyula, 2018

nicosia P>!
Marék Veronika: Kippkopp gyerekei

Nagyon kedves ez a sorozat, jó a humora, és a rajzok is nagyon egybe vannak. Nekem valamiért nem az a rész a kedvencem, bár nem rossz, csak valahogy furcsa, ahogy Kippkopp és Tipptopp magára hagyja többször is a gyerekeit.

Ottilia P>!
Marék Veronika: Kippkopp gyerekei

A Kippkopp könyvek a gyermekirodalom legkiválóbbjai közé tartoznak, az unokám is szereti, ez lesz az ötödik könyve a sorozatból.

Lendületes, eseménydús történet, bűbájos rajzokkal, állatokkal, növényekkel, tanulsággal a család fontosságáról, viszontagságokról és az összetartás, a leleményesség erejéről.

A belső borítón elhelyezett térképecske a fontosabb események helyszíneinek megjelölésével remek ötlet.

gabiica P>!
Marék Veronika: Kippkopp gyerekei

Imádnivaló ez a Kippkopp család! Teljesen a rabjává váltam a mesesorozatnak, hatalmas kedvenc lett, mindenképp be kell majd szereznem saját példányokat. Csodajó, élvezetes!

Noémi_Zsófi_Tóvári P>!
Marék Veronika: Kippkopp gyerekei

Hmmm. Mielőtt elkezdtem olvasni, törtem a fejem rendesen, hogy Tipptopp hogyan fog szülni :D Edukálásra szerintem annyira nem alkalmas tölrténet, szerintem a „gólya hozza” témával van egy kategóriában, de ettől függetlenül aranyos történet, melynek középpontjában a testvéri összetartás, szeretet áll.

Marék Veronika: Kippkopp gyerekei

Nagyon izgalmas ez a kötet. Kalandos és izgalmas. Kiváló megoldásokat mutatott a felmerülő nehézségekre. A találékonyság netovábbja. :) Az illusztrációk nagyon aranyosak, kedvesek, színesek.

Kiss_Julianna>!
Marék Veronika: Kippkopp gyerekei

Kippkopp és tipptopp szeretnének gesztenye gyerekeket. Rá is bukkannak a fűben a gesztenyefa alatt, öt kis kipikopira. A név választás a gyerekeknek nam volt könnyű, sőt kalandosra sikeredett. De mint mindig, minden jó, ha a vége jó, szerencsése záródott a név keresés.

kolika>!
Marék Veronika: Kippkopp gyerekei

A Kippkopp sorozat ezen része a család és összetartás fontosságáról mesél a gyerekeknek, S teszi mindezt olyan nyelvezettel, amellyel egy kis gyermek is meg tud birkózni, s tudja követni az eseményeket. Eseményekben nincs hiány, hiszen a kis gesztenye gyerekek kalandok sorát élik át, s közben sokat tanulnak magukról, egymásról és a környezetükről. A névválasztás és a kis ház elkészítése a kis csemeték talpraesettségéről mesél.
Szerethető mese, szerethető szereplőkkel.

joopsy>!

Jézusom! Én mit olvastam?! 94%? :O
Őszi hangolódásra választottam a könyvtárból, mert alig várom, hogy menjünk gesztenyét gyűjteni.
Gyerekkoromban teljesen kimaradt a sorozat, de gondolom már anyukámnak sem jött be. Nekem sem. Én ezzel a történettel nem tudok mit kezdeni. Még a kipikopik születése terszett, de az ezt követő események és a párbeszédek egyáltalán nem. Még az illusztráció sem mentette meg.
Még egy Kippkopp könyvet el fogok olvasni, mert nagyon zavar, hogy nekem nem tetszett. Ha az sem tetszik, végeztem Kippkoppal.

Szávitrí>!

Egy öreg fa gyökerei között lakott Kippkopp, a gesztenyefiú és Tipptopp, a gesztenyelány.

Kapcsolódó szócikkek: gesztenye
nodael>!

– Elmegyünk az erdőbe, és addig vissza sem jövünk, amíg nevet nem találunk magunknak.

Kapcsolódó szócikkek: erdő · névadás
Trudiz>!

– Vajon mi lehet a többi gömböcskében?
Sorra felnyitották mindet, és máris öt kipikopi ugrált körülöttük.

Trudiz>!

Mire a gyerekek megszáradtak, az eső is elállt, a nap is kisütött. Mindjárt játszani kezdtek.
Találtak szedret, csigahéjat, falevelet, harangvirágot.

Kek P>!

– Szép, szép… – sóhajtott Tipptopp – csak hiányzik belőle valami.
– Ugyan mi?
– Hát… egy gyerek.
– Ezen könnyen segíthetünk! – kiáltotta Kippkopp. – Azt hiszem, éppen megérett a vadgesztenye.

Kek P>!

Kippkopp gyorsan szétpattintotta a héjat: hát egy gesztenyegyerek ugrott ki belőle!
– Éppen ilyet szerettem volna! – örvendezett Tipptopp.

Kippkopp sorozat · Összehasonlítás