73. legjobb mese könyv a molyok értékelése alapján
91. legjobb gyermekkönyv kicsiknek könyv a molyok értékelése alapján

Kippkopp ​gyerekei (Kippkopp 5.) 199 csillagozás

Marék Veronika: Kippkopp gyerekei Marék Veronika: Kippkopp gyerekei

„Egy öreg fa gyökerei között lakott Kippkopp, a gesztenyefiú és Tipptopp, a gesztenyelány. – Úgy szeretem ezt a kuckót! – szólt Kippkopp egy napon. – Szép, szép… – sóhajtott Tipptopp – csak hiányzik belőle valami. – Ugyan mi? – Hát… egy gyerek. – Ezen könnyen segíthetünk! – kiáltotta Kippkopp. – Azt hiszem, éppen megérett a vadgesztenye!Odasiettek a gesztenyefához, de csalódottan látták, hogy a fa alatt csak néhány tüskés, zöld gömböcske hever…” – kezdődik a mese.

Eredeti megjelenés éve: 1986

Tagok ajánlása: 2 éves kortól

Ceruza, Gyula, 2019
Ceruza, Gyula, 2018
Ceruza, 2017

nicosia P>!
Marék Veronika: Kippkopp gyerekei

Nagyon kedves ez a sorozat, jó a humora, és a rajzok is nagyon egybe vannak. Nekem valamiért nem az a rész a kedvencem, bár nem rossz, csak valahogy furcsa, ahogy Kippkopp és Tipptopp magára hagyja többször is a gyerekeit.

Ottilia P>!
Marék Veronika: Kippkopp gyerekei

A Kippkopp könyvek a gyermekirodalom legkiválóbbjai közé tartoznak, az unokám is szereti, ez lesz az ötödik könyve a sorozatból.

Lendületes, eseménydús történet, bűbájos rajzokkal, állatokkal, növényekkel, tanulsággal a család fontosságáról, viszontagságokról és az összetartás, a leleményesség erejéről.

A belső borítón elhelyezett térképecske a fontosabb események helyszíneinek megjelölésével remek ötlet.

gabiica P>!
Marék Veronika: Kippkopp gyerekei

Imádnivaló ez a Kippkopp család! Teljesen a rabjává váltam a mesesorozatnak, hatalmas kedvenc lett, mindenképp be kell majd szereznem saját példányokat. Csodajó, élvezetes!

Noémi_Zsófi_Tóvári P>!
Marék Veronika: Kippkopp gyerekei

Hmmm. Mielőtt elkezdtem olvasni, törtem a fejem rendesen, hogy Tipptopp hogyan fog szülni :D Edukálásra szerintem annyira nem alkalmas tölrténet, szerintem a „gólya hozza” témával van egy kategóriában, de ettől függetlenül aranyos történet, melynek középpontjában a testvéri összetartás, szeretet áll.

Kiss_Julianna>!
Marék Veronika: Kippkopp gyerekei

Kippkopp és tipptopp szeretnének gesztenye gyerekeket. Rá is bukkannak a fűben a gesztenyefa alatt, öt kis kipikopira. A név választás a gyerekeknek nam volt könnyű, sőt kalandosra sikeredett. De mint mindig, minden jó, ha a vége jó, szerencsése záródott a név keresés.

Marék Veronika: Kippkopp gyerekei

Nagyon izgalmas ez a kötet. Kalandos és izgalmas. Kiváló megoldásokat mutatott a felmerülő nehézségekre. A találékonyság netovábbja. :) Az illusztrációk nagyon aranyosak, kedvesek, színesek.

kolika >!
Marék Veronika: Kippkopp gyerekei

A Kippkopp sorozat ezen része a család és összetartás fontosságáról mesél a gyerekeknek, S teszi mindezt olyan nyelvezettel, amellyel egy kis gyermek is meg tud birkózni, s tudja követni az eseményeket. Eseményekben nincs hiány, hiszen a kis gesztenye gyerekek kalandok sorát élik át, s közben sokat tanulnak magukról, egymásról és a környezetükről. A névválasztás és a kis ház elkészítése a kis csemeték talpraesettségéről mesél.
Szerethető mese, szerethető szereplőkkel.

worsi P>!
Marék Veronika: Kippkopp gyerekei

Ez volt meg nekünk, itt ismerkedtem meg Kippkoppal. Kiskoromban is valószínűleg többször nézegettem, de tavaly ősszel biztosan. Vagy húszszor egy hét alatt legalább. És ez van olyan jó, hogy még így se untam meg – sok másik gyerekkönyvvel szemben.

Kek P>!

Lefeküdtek, és akkor a kipikopik kuncogni kezdtek. – Van ám nevünk is! Eláruljuk, hogy ki kicsoda?
– Tipptopp elmosolyodott. – Rátok nézek, és már mondom is: Levél, Virág és Bogyó, Csigabiga, Mogyoró. Igaz? – Eltaláltad! – álmélkodtak a kipikopik. Aztán lassan elaludtak mind. Tipptopp még sokáig hallgatta békés szuszogásukat.

Szávitrí>!

Kapcsolódó szócikkek: gesztenye
nodael>!

– Elmegyünk az erdőbe, és addig vissza sem jövünk, amíg nevet nem találunk magunknak.

Kapcsolódó szócikkek: erdő · névadás
Trudiz >!

– Vajon mi lehet a többi gömböcskében?
Sorra felnyitották mindet, és máris öt kipikopi ugrált körülöttük.

Trudiz >!

Mire a gyerekek megszáradtak, az eső is elállt, a nap is kisütött. Mindjárt játszani kezdtek.
Találtak szedret, csigahéjat, falevelet, harangvirágot.

Kek P>!

– Szép, szép… – sóhajtott Tipptopp – csak hiányzik belőle valami.
– Ugyan mi?
– Hát… egy gyerek.
– Ezen könnyen segíthetünk! – kiáltotta Kippkopp. – Azt hiszem, éppen megérett a vadgesztenye.

Kek P>!

Kippkopp gyorsan szétpattintotta a héjat: hát egy gesztenyegyerek ugrott ki belőle!
– Éppen ilyet szerettem volna! – örvendezett Tipptopp.

Kek P>!

Már-már elindultak hazafelé, amikor furdalni kezdte őket a kíváncsiság. – Vajon mi lehet a többi gömböcskében? – Sorra felnyitották mindet, és máris öt kipikopi ugrált körülöttük. – Hű, de sokan lettünk! – hökkent meg Kippkopp. – No, nem baj. Indulás haza, egy-kettő!

Kippkopp sorozat · Összehasonlítás