20. legjobb mese könyv a molyok értékelése alapján
37. legjobb kortárs könyv a molyok értékelése alapján

Kippkopp ​a fűben (Kippkopp 1.) 166 csillagozás

Marék Veronika: Kippkopp a fűben Marék Veronika: Kippkopp a fűben

Kippkopp, a gesztenyegyerek felébred téli álmából és játszótársat keres. Kalandos útja során rengeteg állattal megismerkedik. De vajon megtalálja-e elveszetnek hitt barátját, a katicabogarat? Kiderül a meséből, melyet az írónő gyönyörű színes rajzai kísérnek.
Marék Veronika meséin generációk nőttek fel, ne hagyja, hogy gyermeke kimaradjon!

Eredeti megjelenés éve: 1980

Ceruza, Budapest, 2006
48 oldal · ISBN: 9638661046 · Illusztrálta: Marék Veronika

sztimi53 P
Marék Veronika: Kippkopp a fűben

Én nagyon szerettem gyerekkoromban, csináltam magamnak gesztenyéből saját Kippkoppot is, de most egy majdnem kétévessel olvasva döbbentem rá, hogy mennyi állatot és növényt meg lehet ismerni belőle. Szóval cuki, szépek a rajzok és informatív. Én meg nagyon örülök, hogy mai napig olvassák, ahogy én is annak idején.

gabiica P
Marék Veronika: Kippkopp a fűben

Nagyon szerettem. Ez egy olyan mese, ami bárhol, bármikor élvezhető, nem számít, hogy mikor íródott. Tipikusan olyan, amit bárkinek ajánlok. Nagyon hangulatos és élvezhető.

sztinus P
Marék Veronika: Kippkopp a fűben

Egyszerűen azért kell értékelnem, mert valóban a legjobb mesék közé tartozik. Örök és csoda.
Megunhatatlan. Csilliószor olvastam, már nekem is mesélték, 8 éve én is mesèlem és mindig jó.

MissFortune
Marék Veronika: Kippkopp a fűben

Ez aranyos volt, ideális kötelező első osztályosoknak.

Trixi
Marék Veronika: Kippkopp a fűben

A nem túl távoli múltban ismerkedtem meg a Kippkopp sorozattal, a kicsi húgomnak elég sokszor olvastam fel. Annyit olvastam neki, hogy a végén én is megszerettem. Ha elfáradtam az olvasásban, akkor ő folytatta, fejből (volt vagy 2-3 éves). Minden gyereknek ajánlott, aranyosak a sztorik.

Ninácska P
Marék Veronika: Kippkopp a fűben

Nagyon aranyos mesekönyv! Az első sortól egészen az utolsóig imádtam! :) Kippkopp történeteivel még csak most ismerkedek, de nagyon tetszik! Nagyon kedves karakter. Ajánlom minden kisgyermekes szülőnek, garantált a szórakozás! :)

Anibell P
Marék Veronika: Kippkopp a fűben

@szerda csuda-csuda jó ajándéka Simonnak, aki nagyon megszerette a könyvet. Nekem gyerekkoromban kimaradt, most pótoltam, nagyon kedves, okos kis könyv, sokat lehet belőle tanulni, tele állatokkal, növényekkel.

bonnie9 +SP
Marék Veronika: Kippkopp a fűben

Megérkezett az ősz, túlvagyunk a sokadik gesztenyegyűjtő körúton, itt volt hát az ideje a figurakészítés mellett Kipp Koppal meseként is megismerkedni.
Helyes kis történet, egyszerű, csendes, nyugodt, mint a rét, melyet a kis gesztenyegyerek végigjár társ után kutatva. Szeretem a rajzokat is. A lágy színeket, a valóságra törekvő állat és növényábrázolásokat, a természet apró bájait.
Leginkább esti mesének szeretem olvasni a hangulata és a befejezése miatt.

anni_olvas
Marék Veronika: Kippkopp a fűben

Nagyon szeretjük ezt a könyvet a gyerekekkel. Amellett, hogy egyszerű, kedves történet, sok-sok növény és bogár található benne, amit így (is) megismerve a kertben újra felfedezünk. Az egyik kedvenc Kippkopp könyv!

schesztiஐ P
Marék Veronika: Kippkopp a fűben

Azt hiszem, ez volt az első Kippkopp mese, amit gyerekkoromban olvastam a sorozatból, és még arra is emlékszem, milyen büszke voltam magamra, hogy az utolsó oldalak egyikén sikerült megtalálnom az alvó kis katicabogarat, a gesztenyegyerek játszótársát. :D

Szerintem ezek a mesék arra is tökéletesek, hogy a gyerekek a szülőkkel együtt nézegessék, amíg azok olvasnak nekik vagy arra is, amikor már nagyobbacskák és elkezdenek önállóan olvasni. A betűk nagyok, a mondatok rövidek és szinte tényleg mindenhez tartozik egy kép, amit öröm nézegetni. Bájosak, kedvesek. :)

Kippkopp sorozat · Összehasonlítás