Boribon ​utazik 63 csillagozás

Egy piros autó!
Sss… sss… Nini, mi ez?
Egy sárga vitorlás!
Mivel menjünk tovább?

Utazz te is Boribonnal és barátaival!

Eredeti megjelenés éve: 2019

Pagony, Budapest, 2019
28 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634103929 · Illusztrálta: Marék Veronika

Nikolett0907 P>!
Marék Veronika: Boribon utazik

Kedves, habkönnyű mese kicsiknek.
Színes, vidám képekkel díszített.
Egyediségét főleg abban látom, ahogy a rajzok pontozása, vonalvezetése ki lett alakítva, a szemet nyugtatja, így a kisgyermekek zavartalanul élvezhetik a kötet tartalmát.
Korosztályának megfelelőnek tartom.
Egy kis cukiság a javából.

Molymacska>!
Marék Veronika: Boribon utazik

A kötet úgy épül fel, hogy Boribon elindul egyedül egy járművön, majd mindig új járműre száll át, és új állatka csatlakozik hozzá.
Maga a mese nagyon szórakoztató, egyszerű, mégis aranyos. Alapvetően nem a tanítás a célja, hanem a szórakozás, ellenben nagyon jól használható járművek megismerésére, állatok és színek tanítására is. Grafikailag egyszerű, mégis nagyon színes, ingerekben gazdag letisztultsága ellenére is.
Nagyon szórakoztató kis könyvecske. Ha már az anyuka is a Boribonon nőtt fel, akkor a gyereknek is szórakoztató lesz ez az újfajta lapozó.

krlany I>!
Marék Veronika: Boribon utazik

Bájos szösszenet, aranyos illusztrációkkal… és van abban valami szépség, ahogy felfűzi az író egyetlen láncra a szemeket. spoiler

Zsuzsanna_Makai>!

Kedves, bájos, aranyos.
(Hogy visszafele menjek az abc-ben)

konyvolvaso>!
Marék Veronika: Boribon utazik

Boribon kipróbál minden közlekedési eszközt ami az útjába kerül. Rollerrel indul de hamarosan talál egy piros autót. Nem is kérdés, hogy ezzel mennek tovább. Közben mindig előkeról 1-1 jóbarát aki vele megy. Mentek kis vonattal, hajóval. Végül a tisztáson megterítettek és jól megették az ennivalójukat. Érdekes ismerkedés a közlekedési eszközökkel, jó szókincs fejlesztésnek.

sztinus>!

Boribon bárhogy jó.
Lelle is olvas, zsűríz (8), azt mondja nagyon tetszik neki.

bagie P>!
Marék Veronika: Boribon utazik

Boribon a cuki mackó, aki már az én gyerekkoromban is létezett – még mindig tanít valamit a mostani gyerekeknek: most épp a járművek típusait lehet vele megismerni.
Nekem kicsit „kopott” már ez a mackó, de még mindig kedves élmény a kalandjait olvasgatni.

Caledonia_Valley P>!
Marék Veronika: Boribon utazik

Az én életemből Boribon teljesen kimaradt. :( Vannak ugyan kósza emlékképeim a maciról és az Annipanni névről, és természetesen a karakter létezésével és „életével” is tisztában vagyok, de én nem ezen nőttem fel. Mivel nem vagyok rajongó, és már a kötet célközönsége sem, a macin kívül más annyira nem is nyerte el a tetszésem. A lapozó aranyos, és ezen kötet forgatása során a gyerekek megismerkedhetnek a különböző járművekkel, melyekből minden oldalpáron bemutatkozik egy-egy újabb, de azon túl nem sokat ad. Annak viszont rendkívül örülök, hogy a mai napig kaphatóak a piacon új formában a régi kedvencek, a régi mesék, a régies rajzstílus, mely sokak kedvence, és a mai, modern kiadásokkal ellentétben számtalan olyan szülő van, aki szeretné, ha ezeket az ikonikus karaktereket a gyermekei is ismernék. Ez fantasztikus gondolat! :)

Driz>!
Marék Veronika: Boribon utazik

Nagy kedvenc, aranyos, kedves rövid történet. Nem lehet megunni.

Anó P>!
Marék Veronika: Boribon utazik

Nagyon-nagyon édes. Mi Marék Veronika örök nagy titka? Nincsenek a könyvei agyonzsúfolva. Néhány, bűbájos figura (jelen esetben főképp Boribon, pár állat és jármű, s a végén megjelenő Annipanni), egyszerű, kedves, jól követhető történet, benne ritmikusan ismétlődő részekkel, mert azt szeretik és várják a kicsik – „nini, mi ez? -egy sárga roller, egy piros autó, stb.utazzunk vele!” Újabb állatkák érkeznek, együtt utaznak, s a végén Boribon kis gazdájához, a bűbájos, copfos Annipannihoz érkeznek meg, aki már nagyon várja őket. (Szinte már hallom Marci unokám hangját, aki a „happy end” után azonnal és ellentmondást nem tűrően kéri: Még egyszer!!) Mert persze neki vettem a kis mesekönyvet. Valaha, régen volt már egy kislány, akinek Boribon és a hét lufi történetét kellett mesélnem újra, meg újra….