63. legjobb mese könyv a molyok értékelése alapján

Boribon ​születésnapja (Boribon és Annipanni 3.) 105 csillagozás

Marék Veronika: Boribon születésnapja Marék Veronika: Boribon születésnapja

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Eredeti megjelenés éve: 1973

Pagony / PrintXBudavár, Budapest, 2009
32 oldal · ISBN: 9789639727731 · Illusztrálta: Marék Veronika

Chivas
Marék Veronika: Boribon születésnapja

Mindig meglep hogy mennyire élvezi a lányom Boribon kalandjait. Nagyon aranyos mackó. :)))

Ninácska
Marék Veronika: Boribon születésnapja

Pár perc alatt végigolvastam, nézegettem, mégis azt mondom, nagyon aranyos és kedves olvasmány. Az illusztrációk különösen szépek, a történet pedig bájos. Már értem miért szeretik annyian… :)

worsi ASP
Marék Veronika: Boribon születésnapja

Ma erre a párbeszédre ébredtem:
– Titok! – felelte Annipanni.
– De mi volt a kérdés?
– Titok! – felelte Annipanni.

Csoszi
Marék Veronika: Boribon születésnapja

Aranyos kis mese nagyon szép rajzokkal. Annipanni titkolódzik, Boribon pedig szomorkodik emiatt, és világgá indul. Szerencsére a titokra hamarosan fény derül, és a délután már vidáman telik.

dianna76 P
Marék Veronika: Boribon születésnapja

Húha! Tudom, a szülinapi meglepi az titok, mert csak úgy lesz meglepi. No, de akkor miért kezdi a napot Annipanni azzal, hogy megkérdezi Boribont, tudja-e milyen nap van? Aztán meg nem válaszol Boribon visszakérdezésére. Ez annyira kiábrándító volt. Ez a sok Titok! válsz… Hát nem csoda, ha szegény mackó világgá akar menni elkeseredésében. Szóval ez nekem most, ebben a formában nem igazán tetszett. Sőt, szomorúnak éreztem. Sajnáltam szegény Boribont. Persze a vége jó volt, és ugye ha az jó, akkor minden jó.
Viszont pozitívuma a kötetnek, hogy az illusztrációban jelen van az előző mesében talált cica is. Nem tüntette el a szerző. De jó! Gondoltam, akkor a következő kötet az autós, mégpedig piros autós lesz. De az majd csak a nyolcadik részben. Előtte beköszönt a tél. Végül is… közeleg!

Pagony, Budapest, 2004
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639727008 · Illusztrálta: Marék Veronika
kte
Marék Veronika: Boribon születésnapja

A könyvtárból kölcsönöztem ki és nagyon tetszett a kislányomnak. 2-3 éves gyerekeknek ajánlom, mert nem túl hosszú, ennyi időre még le lehet ültetni őket egy mesekönyvhöz.
Nekem nem tetszett annyira, ahogy szegény Boribont kétségek között hagyták és teljesen kétségbeesett, de Annipanni is gyerek és talán arra jó, hogy hasonló helyzetben a kisgyereknek eszébe jusson és ne legyen nagyon türelmetlen, hiszen a meglepetésre érdemes várni. :)

Amrita IP
Marék Veronika: Boribon születésnapja

Feltett szándékom, hogy újraolvassam néhány gyerekkori kedvencemet egy nosztalgikus blogbejegyzés kedvéért, hogy ne csak régi-régi emlékeim alapján írjak. Csak hogy Marék Veronika könyvei alaposan elbújtak valahol a lakás valamelyik zugában, és majd' egy óra keresgélés után ezt az egyet leltem meg. Sebaj, jövőhéten úgyis tervezek visszatérni még a könyvtárba, a Pagonytól szerzett könyvheti újság szerint egyébként is kiadtak azóta újakat, amik az én gyerekkoromban még nem voltak meg: szám szerint 11 könyv szól most Boribonról és Annipanniról. :)) (Mellesleg a fent emlegetett könyvheti kiadványban van egy nagyon helyes riport a szerzővel illetve a kiadó nem kevésbé kedves önvallomása saját gyerekkori emlékeit és Marék Veronika könyveit illetően).

A Boribon születésnapja szerintem 20 éve nem volt a kezemben, érdekes módon a képekből mégis sokminden felrémlett, nagyon-nagyon tetszettek a színei kislányként, és gyönyörűnek láttam az ajándékos csomagokat. :))) Tényleg helyes.

nagara

– Szép jó reggelt, Boribon! Tudod, hogy milyen nap van ma? – kérdezte Annipanni.
– Nem tudom. Kérlek, mondd meg!
– Nem mondom meg, mert titok! – felelte Annipanni.

Boribon és Annipanni sorozat · Összehasonlítás