Boribon ​házikója (Boribon és Annipanni 11.) 89 csillagozás

Marék Veronika: Boribon házikója Marék Veronika: Boribon házikója

Boribon elhatározza, hogy házikót épít. Először pokróccal leteríti az asztalt, aztán bevisz mindent, ami fontos neki. Csakhogy hamarosan vendégek érkeznek: Bence és Szuszi. És a sok minden mellé már nem férnek be a kuckóba! Ráadásul este el is kell pakolni a játékokat. De nem baj, hiszen másnap újra lehet építeni!

Eredeti megjelenés éve: 2012

Pagony, Budapest, 2012
40 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155023781 · Illusztrálta: Marék Veronika

Nienna001 P>!
Marék Veronika: Boribon házikója

Jó, hogy a Boribon a játékmackó rész után nem mondtam le a sorozatról. Nem lett kedvenc, de rövid időre lekötnek. A nagybetűk és a gyerekbarát téma, a mese olvasás és nézegetés mellett, talán az önálló olvasásra is megfelelő. Szeretem a kedves illusztrációkat benne. Gyerekként nagyon szerettem bunkert építeni. Volt, hogy az egész kisszobánk egy nagy bunkerrendszer volt, tartóoszlopokkal és rengeteg „járattal”. A lepedőfogyasztásról nem is beszélve. Aztán szupereket játszottunk benne. Az egyetlen negatívum a pakolás volt utána :D

Trudiz>!
Marék Veronika: Boribon házikója

Házépítés, akarom mondani „bungiépítés”, remek ötlet. Ez minden gyerek életében valami varázslatos dolog. Most Boribon is megalkotta…
Kicsit túlzsúfolta, majd jóra fordult a dolog.

Juci P>!
Marék Veronika: Boribon házikója

Mi is imádtunk házat építeni a tesóimmal pokrócból az íróasztal alatt. :)
Tök jó, hogy nem lehet rájönni, hogy ez már egy új Boribon-mese, 2012-es. Megmaradt ugyanaz az egyszerűség és retró báj a történetben is, az illusztrációkban is. Nem véletlenül örök kedvencünk.
És még muszáj megemlítenem, hogy nálunk az angoltanulás jegyében most Böribön és Ennipenni szerepel a mesében :))

deardurr>!
Marék Veronika: Boribon házikója

Mesének olvastam fel ma este. A tulajdonos kislány elégé kívülről tudja a mesét, nagyon szereti a képeket. Főleg a cicát bírja, akinek „nem szúrja meg a kezét a kaktusz”. Ma este felmerült benne a kérdés, hogy Annipanni kicsodája Boribonnak és a cicának? A mamája esetleg? Ezt a lehetőséget jómagam kegyetlenül elhessegettem, nehogy ő is cicákat akarjon majd szülni, ahogyan én ennyi idősen.

ggizi P>!
Marék Veronika: Boribon házikója

Helyes kis könyv. És persze a kuckóépítés nálunk is nagy divat (bár talán nincs is olyan gyerek, aki ne szeretné), úgyhogy olvasás közben jobbról és balról is duruzsolták, hogy „mi így-úgy-amúgy szoktuk”.

Szelén P>!
Marék Veronika: Boribon házikója

Ez a rész kevésbé tetszett, persze értem a mondanivalóját. De valahogy nem érzem igazán kidolgozottnak.
Tanulság van, Boribont mégsem ilyennek ismertem meg :)

Levenzia>!
Marék Veronika: Boribon házikója

Anna ( 3 és fél éves ) ragaszkodott hozzá, hogy hazahozzuk a könyvtárból, így ma ez lett az esti mese. Aranyos, tanulságos. Pont olyan hosszú, ami éppen le is köti egy olvasásra. Ráadásul az első kuckók Neki is így készültek, most viszont már egy klassz kis házikó tulajdonosa. @Kósáné_Bajnoczi_Beáta aktív segítségével :D

dianna76 P>!
Marék Veronika: Boribon házikója

Melyik gyerek ne szeretne sátrat építeni a lakásban? Akár székek segítségével, akár asztallal. Boribon sem kivétel bár az ötlet nem az övé. Az a dühöngés és a játékok szétdobálása nem tetszett. De szerencsére végül a rendrakás került előtérbe.

Pagony, Budapest, 2012
40 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155023781 · Illusztrálta: Marék Veronika
Paulina_Sándorné P>!
Marék Veronika: Boribon házikója

Ez a mese eszembe juttatta, mikor még kicsik voltak a gyerekek és ők is állandóan házikót építettek. Mennyit kellett kerülgetni?

nodael>!

Annipanni éppen pogácsát készitett, amikor Boribon beszaladt a konyhába.

Trudiz>!

Végre üresen állt a házikó!
– Lássuk, mi kell még? Sok jókedvű vendég.

nodael>!

Hú, Fekete Pétert játszanak. Én is szeretnék velük játszani.

Boribon és Annipanni sorozat · Összehasonlítás