Boribon ​házikója (Boribon és Annipanni 11.) 63 csillagozás

Marék Veronika: Boribon házikója Marék Veronika: Boribon házikója

Boribon elhatározza, hogy házikót épít. Először pokróccal leteríti az asztalt, aztán bevisz mindent, ami fontos neki. Csakhogy hamarosan vendégek érkeznek: Bence és Szuszi. És a sok minden mellé már nem férnek be a kuckóba! Ráadásul este el is kell pakolni a játékokat. De nem baj, hiszen másnap újra lehet építeni!

Eredeti megjelenés éve: 2012

Pagony, Budapest, 2012
40 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155023781 · Illusztrálta: Marék Veronika

Juci P
Marék Veronika: Boribon házikója

Mi is imádtunk házat építeni a tesóimmal pokrócból az íróasztal alatt. :)
Tök jó, hogy nem lehet rájönni, hogy ez már egy új Boribon-mese, 2012-es. Megmaradt ugyanaz az egyszerűség és retró báj a történetben is, az illusztrációkban is. Nem véletlenül örök kedvencünk.
És még muszáj megemlítenem, hogy nálunk az angoltanulás jegyében most Böribön és Ennipenni szerepel a mesében :))

deardurr
Marék Veronika: Boribon házikója

Mesének olvastam fel ma este. A tulajdonos kislány elégé kívülről tudja a mesét, nagyon szereti a képeket. Főleg a cicát bírja, akinek „nem szúrja meg a kezét a kaktusz”. Ma este felmerült benne a kérdés, hogy Annipanni kicsodája Boribonnak és a cicának? A mamája esetleg? Ezt a lehetőséget jómagam kegyetlenül elhessegettem, nehogy ő is cicákat akarjon majd szülni, ahogyan én ennyi idősen.

ggizi P
Marék Veronika: Boribon házikója

Helyes kis könyv. És persze a kuckóépítés nálunk is nagy divat (bár talán nincs is olyan gyerek, aki ne szeretné), úgyhogy olvasás közben jobbról és balról is duruzsolták, hogy „mi így-úgy-amúgy szoktuk”.

dianna76 P
Marék Veronika: Boribon házikója

Melyik gyerek ne szeretne sátrat építeni a lakásban? Akár székek segítségével, akár asztallal. Boribon sem kivétel bár az ötlet nem az övé. Az a dühöngés és a játékok szétdobálása nem tetszett. De szerencsére végül a rendrakás került előtérbe.

Pagony, Budapest, 2012
40 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155023781 · Illusztrálta: Marék Veronika
Paulina_Sándorné P
Marék Veronika: Boribon házikója

Ez a mese eszembe juttatta, mikor még kicsik voltak a gyerekek és ők is állandóan házikót építettek. Mennyit kellett kerülgetni?

csakegyluca
Marék Veronika: Boribon házikója

Hat igen, jó egy haz, főleg ah vannak hozzá vendégek. Szeretem boribon történeteit, és mindig is szeretni fogom. Ez a könyv is remek volt

adroszler
Marék Veronika: Boribon házikója

A könyv hatására a két fiam minden nap bunkert építi a takarókból, párnákból és lepedőkből.

Mesusz
Marék Veronika: Boribon házikója

A történet eszembe jutatta, hogy régen nekem is épített a növérem sátrat/házikót. A régi szép idők. :) Kisfiamnak a cica volt a kedvence, minden oldalon őt mutogatta.

H_Andi
Marék Veronika: Boribon házikója

Ezt a részt is nagyon szeretjük. Sok gyerek, ahogy én is annak idején, gyerekkorában álmodozik egy saját kis házikóról, és kezd el mindenből bunkert építeni, majd berendezni. Na, ez a történet ennek a folyamatát, korlátait írja le nagyon klasszul.

Boribon és Annipanni sorozat · Összehasonlítás