Boribon ​focizik (Boribon és Annipanni 10.) 116 csillagozás

Marék Veronika: Boribon focizik

Marék Veronika örökérvényű klasszikusa egy újabb résszel bővült! Ebben a mesében Boribon kap Annipannitól egy gyönyörű focilabdát – csak éppen Boribon nem tud focizni, Annipanni pedig éppen nem ér rá vele foglalkozni. De szerencsére jön Bence, és mint egy apuka a kisfiát, mindenre megtanítja a kismackót – hogyan kell cselezni, védeni, kapura rúgni, fejelni. Boribon a nap végére olyan ügyes focista lesz, hogy le is győzi Bencét. Ha nagy lesz, igazi focista lesz belőle, mondja, mert focizni jó!

Eredeti megjelenés éve: 2010

Pagony, Budapest, 2010
40 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639727908 · Illusztrálta: Marék Veronika

Ninácska P>!
Marék Veronika: Boribon focizik

Szeretem Boribont, az olvasóink is nagyon dicsérik, elég népszerű a kisgyerekes családok körében. Ez nem meglepő, hiszen egy igazán aranyos, kedves mesekönyv. Ez a történet sem okozott csalódást.

GytAnett>!
Marék Veronika: Boribon focizik

Hogy kell értékelni egy mesekönyvet? Nem tudom. :) Az biztos, hogy leginkább a gyerekek tudják ezt megmondani. (Komolyan mondom, ha egyszer lesz lurkó, kibővítem majd az értékelésem az ő reakciójával. :) )
Nem ismertem eddig Boribont, de megértem, hogy miért is olyan népszerű a kisgyerekesek között. Nagyon aranyos, kis kedves mese. Rövid, emiatt a kicsik is végig oda tudnak figyelni, és a rajzok is egyszerűek, de nagyszerűek. Azt hiszem, el kell kezdenem beszereznem a Boribon könyveket, mert gond nélkül el tudom képzelni esti mesének. :)

Zsuzsanna_Makai>!
Marék Veronika: Boribon focizik

Azért kicsit sajnálom, h a focizás az elavult része közé tartozik a könyvnek. Bár hozzáteszem, itt, Angliában, baromi sokan fociznak a játszótéren suli után, levezetésképp.

Gyöngyi0309 P>!
Marék Veronika: Boribon focizik

Nálunk nagy kedvenc Boribon, fiú lévén pedig imád labdázni a kisfiam, ezért választottuk neki ezt a könyvet még gyereknapra.
Boribon névnapjára focilabdát kap, de Annipanni nem ér rá megtanítani focizni. Így, mint minden türelmetlen kisgyerek, egyedül próbálkozik szerencsétlen állatkák rovására.
off
Szerencsére Bence a segítségére siet, nap végén pedig bemutatja Annipanninak a tudományát.
Nem nagyon tudok újat írni Boribonról, szeretjük a retro hangulatát, a gyerek pedig szereti a színes rajzokat, illetve mindig kiszúr egy-egy rajzot bennük, ami különösen tetszik neki. Gondolom, hogy ezt a könyvet is szereti, mert többször hozza, hogy ezt meséljük.

Lady_L>!
Marék Veronika: Boribon focizik

Ez az a rész, amit egy apa nagyon profin és mély átéléssel tud felolvasni* a fiának:))
*(még akkor is, ha nem beszél magyarul)

Paulina_Sándorné P>!
Marék Veronika: Boribon focizik

Kicsit fiús téma volt a számomra, én nem tudok focizni. Boribon nagyon ügyesen megtanulta.

Trudiz >!
Marék Veronika: Boribon focizik

Ez a történet már sokkal kreatívabb és pozitívabb volt, mint az Annipannis.
Segítő barát, ötletek… Kedves megoldások.

ÁrnyékVirág>!
Marék Veronika: Boribon focizik

Boribon focizik, eleinte úgy, mint a magyar válogatott, aztán végül belejön :))
Aranyos történet, és Annipanni is tud focizni, igazi power woman, hiszen a foci nem csak fiúknak való.
Szeretjük Boribont, ebből a kötetből persze leginkább azt, mikor „Puff!!! Bocs, süni!”

Anó >!
Marék Veronika: Boribon focizik

Bűbájosak a Boribon könyvek! Nekem jobban tetszenek Bogyó és Babóca kalandjainál. Persze, ez kisebb gyerekeknek okoz igazán maradéktalan örömet. Tüneményes a két főhős, Boribon és Annipanni, főleg az előbbi, aki bumfordi játékmackó ugyan, de élő és ízig-vérig egy igazi, csintalan kisgyerekre emlékeztet.
Most focilabdát kapott és nagy nehezen megtanult futbalozni. Bálintkának nagyon tetszett.

Pagony, Budapest, 2019
Katona_Zsuzsanna P>!
Marék Veronika: Boribon focizik

Már csak az a kérdés, vajon mikor van Boribon névnapja? :)

Boribon és Annipanni sorozat · Összehasonlítás