Boribon ​focizik (Boribon és Annipanni 10.) 66 csillagozás

Marék Veronika: Boribon focizik

Marék Veronika örökérvényű klasszikusa egy újabb résszel bővült! Ebben a mesében Boribon kap Annipannitól egy gyönyörű focilabdát – csak éppen Boribon nem tud focizni, Annipanni pedig éppen nem ér rá vele foglalkozni. De szerencsére jön Bence, és mint egy apuka a kisfiát, mindenre megtanítja a kismackót – hogyan kell cselezni, védeni, kapura rúgni, fejelni. Boribon a nap végére olyan ügyes focista lesz, hogy le is győzi Bencét. Ha nagy lesz, igazi focista lesz belőle, mondja, mert focizni jó!

Eredeti megjelenés éve: 2010

Tagok ajánlása: 1 éves kortól

Pagony, Budapest, 2013
40 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155291371 · Illusztrálta: Marék Veronika
Pagony, Budapest, 2010
40 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639727908 · Illusztrálta: Marék Veronika

Ninácska P
Marék Veronika: Boribon focizik

Szeretem Boribont, az olvasóink is nagyon dicsérik, elég népszerű a kisgyerekes családok körében. Ez nem meglepő, hiszen egy igazán aranyos, kedves mesekönyv. Ez a történet sem okozott csalódást.

GytAnett P
Marék Veronika: Boribon focizik

Hogy kell értékelni egy mesekönyvet? Nem tudom. :) Az biztos, hogy leginkább a gyerekek tudják ezt megmondani. (Komolyan mondom, ha egyszer lesz lurkó, kibővítem majd az értékelésem az ő reakciójával. :) )
Nem ismertem eddig Boribont, de megértem, hogy miért is olyan népszerű a kisgyerekesek között. Nagyon aranyos, kis kedves mese. Rövid, emiatt a kicsik is végig oda tudnak figyelni, és a rajzok is egyszerűek, de nagyszerűek. Azt hiszem, el kell kezdenem beszereznem a Boribon könyveket, mert gond nélkül el tudom képzelni esti mesének. :)

Zsuzsanna_Makai
Marék Veronika: Boribon focizik

Azért kicsit sajnálom, h a focizás az elavult része közé tartozik a könyvnek. Bár hozzáteszem, itt, Angliában, baromi sokan fociznak a játszótéren suli után, levezetésképp.

Lady_L P
Marék Veronika: Boribon focizik

Ez az a rész, amit egy apa nagyon profin és mély átéléssel tud felolvasni* a fiának:))
*(még akkor is, ha nem beszél magyarul)

dianna76 P
Marék Veronika: Boribon focizik

Nos… Kezdeném azzal, hogy nem kedvelem a focit. Ennek ellenére aranyos volt ez a történet, hiszen nem csak a labda passzolgatásról szól. És igen, focizni sem olyan egyszerű, mint gondolnánk. Játszani is meg kel tanítani a gyerekeket (mackókat), s erre ki lenne a legjobb, mint maga a szülő, aki szintén volt valaha gyerek. Csak ugye a szülőnek sokszor fontosabb dolga akad… Így van ez ebben a történetben is.
Sajnos a könyvtári példányt előszeretettel összefirkálta valaki, akit nem tanított meg a szülője a könyvek szeretetére, óvására. Vagy legalábbis nem figyelt oda a kicsi gyerekére eléggé, amikor a könyv a kezébe került. Nagy kár!

Pagony, Budapest, 2010
40 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639727908 · Illusztrálta: Marék Veronika
Magdileona
Marék Veronika: Boribon focizik

A kicsik lelkesedése igazolja, hogy a focis mese is nagy népszerűségnek örvend. És igen, nem árt hangsúlyozni a segítőkészséget sem, s hogy örömet okozzunk másoknak.

Mesusz
Marék Veronika: Boribon focizik

Ezt a részt is nagyon szerettem, kisfiamat is lekötötte. Szeretem, hogy egy oldalon nincs olyan sok szöveg, mert így van időm elolvasni, mielőtt megunja és továbblapoz. :)

Millázs
Marék Veronika: Boribon focizik

Boribon focizik. Nálunk is imádják a labdát, főleg a kissrácot hozza lázba a játék.
Így a könyv is nagyon tetszett!

aLiNa92
Marék Veronika: Boribon focizik

Már sokszor kiolvastam.Nagyon aranyos kis történet.

Boribon és Annipanni sorozat · Összehasonlítás