Boribon ​és az állatok 24 csillagozás

Marék Veronika: Boribon és az állatok

Minden gyerek, aki elmúlt már két-három éves, ismeri Boribon történeteit. Ezzel a kemény lapos babakönyvvel immár a legkisebbek is szívükbe zárhatják Boribont.
Meséljenek a képek – ezúttal Boribonról és az állatokról.

Eredeti megjelenés éve: 2014

Tagok ajánlása: 0 éves kortól

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Boribon babakönyvek Pagony

Pagony, Budapest, 2020
Pagony, Budapest, 2014
16 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155441554 · Illusztrálta: Marék Veronika

Zsuzsanna_Makai>!
Marék Veronika: Boribon és az állatok

Értékelésnél mindig zavarba ejtenek azok a könyvek, ahol egy betû sincs, csak képek. Egynek jó volt!

Ottivilága>!
Marék Veronika: Boribon és az állatok

Kicsit lehúzósnak tűnik, hogy csak rajzok vannak benne, de később rájöttem, hogy pont ez a jó benne:) Tetszett, hogy Marék Veronika úgy rajzolta meg, hogy lehessen róla beszélgetni. Pl. A katica a gyermek kezén van nemcsak úgy magában, a madár a faágon stb.
Az már engem minősít, hogy egyáltalán nem emlékeztem a tavas képre, valószínűleg semmi furcsát nem találtam benne:)))

vudura06>!
Marék Veronika: Boribon és az állatok

Aranyos és a célközönségnek megfelel. A tavas kép tényleg fura. O.o
Az viszont biztos, hogy pénzt nem adnék ki érte.

Pennmenelien P>!
Marék Veronika: Boribon és az állatok

Lapozó, keményfedeles, gyerekbiztos könyvecske, megbízható Marék Veronika stílusban. Kicsit fura volt az első oldalaknál, hogy nincs egy betű se benne, mert általában az állatok neve oda van biggyesztve valahová az oldalra, de igazából a végére megszoktam. A hagyományos kutya, macska pároson túl nem a háziállatok felé veszi az irányt a szerző, így megismerkedünk a csigával, katicával, kacsa stb. állatokkal. Kedvesek, aranyosak, Boribon meg Boribon.

Lilyom>!
Marék Veronika: Boribon és az állatok

Nálunk 5 csillagot érdemel, mert kislányom nagyon szerette lapozgatni, tehát a célközönségnél nagy sikert aratott. Mindegyik állat tetszett neki és habár egy betű sincs a könyvben, a rajzok olyanok, hogy sokat tudtunk beszélgetni róluk. Éppen annyit, amennyit egy 1 éves gyerek be tud fogadni :)

Millázs>!
Marék Veronika: Boribon és az állatok

Boribon-fanok vagyunk, akárki akármit mond. Bár nem teljesen a mi korosztályunk, na a három évükkel kezdenek kinőni az egyszerű lapozgatókból, de akkor is szeretik, egyikük vette le a könyvtár polcáról, és velünk kellett jönnie haza, ez mindent elmond.

KNW I>!
Marék Veronika: Boribon és az állatok

A magyar gyerekkönyvekhez képest ez egy jó kis darab – klassz, hogy nincsen benne szöveg, mert így legalább én találom ki a mesét, ergo nekünk épp tökéletes lesz!
A hercegkisasszonykámnak nagyon tetszett, hogy ez a mesebeli mackó lány volt, mint ő, és a folyóhoz meg az erdőbe ment sétálni, ahogy ő szokott (mi szoktunk), aztán hazatérve a kertben játszott a nyuszival meg a kecskével (na jó, kecskénk nincs), és anyukája azzal hívta be a házba, holnap elmegyünk lovagolni (a mögöttünk lévő lovardában néha felül egy lóra a gyermek), aztán irány az ágy és Boribon a lovaglásról álmodik – szóval mindenki ki tud találni hozzá egy passzoló sztorit. Szerintem.
Megmenekültünk a béna sztoritól és kínrímektől, ojjé!