Boribon ​és Annipanni (Boribon és Annipanni 1.) 181 csillagozás

Marék Veronika: Boribon és Annipanni Marék Veronika: Boribon és Annipanni Marék Veronika: Boribon és Annipanni

Boribon, a kismackó elindul szamócát keresni, ám szamóca helyett egy kerek szalmakalapot, egy kék inget és egy pár piros cipőt talál.

Eredeti megjelenés éve: 1970

Tagok ajánlása: 2 éves kortól

Pagony, Budapest, 2019
Pagony, Budapest, 2016
Pagony, Budapest, 2015

imma P>!
Marék Veronika: Boribon és Annipanni

Apaló könyvtárba ment, így kedvesen megkérdeztük Julit, hozzon-e neki mesekönyvet. Igen. Milyet? Pirosat.
A történet tetszik neki (mióta megérkezett a könyv, mást se csinálunk, csak újra meg újra felolvassuk), különösen persze az foglalkoztatja, hogy Annipanni sír, a végén pedig mindig megállapítja, hogy ez egy jóó piros mese.
Nekem a ritmusa meg a bája tetszik. Beszerezzük itthonra.

Zsuzsanna_Makai>!
Marék Veronika: Boribon és Annipanni

Hát hogy ez mennyire cuki volt! A szamóca meg külön kedvencem, örülök, hogy ők is imádták.

Dixy05 P>!
Marék Veronika: Boribon és Annipanni

Egy csipetnyi gyermekkor. Finom illatú, és gyönyörűen illusztrált. Csak szeretni lehet. Boribon és Annipanni kalandjainak minden polcon ott a helye.

Pagony, Budapest, 2019
lenne P>!
Marék Veronika: Boribon és Annipanni

Már régóta megvan ez a Boribon, tucatszor került rá a sor, mert úgy tűnik a fiúk is szeretik. A szamócázás nálunk idegen fogalom, egészen június végéig eprezés van, de mivel mindketten odavannak az eperért, teljesen érthető számukra minden öröm és bánat a könyvben. (És ismét a Dabasi Nyomda csodás munkáját csodálhatjuk ebben a kötetben.)

Eftímea P>!
Marék Veronika: Boribon és Annipanni

Nagyon szeretm Boribon történeteir, mert a kis mackó pont olyan „problémákkal” szembesül, mint a kisgyermekek.
Ugyan úgy szófogadatlan, vagy ép durcás, makacs, szomorú, beteg… De ahogy Marék Veronika meséiben, minden esetben jól vegződnek a történetek.
Igaz, a gyerekim már nagyok (10 és 6 évesek), még mindig sokszor kerülnek le ezek a rövid mesék esténként ❣

Gedi>!
Marék Veronika: Boribon és Annipanni

Nem túl bonyolult mese a kislányról, aki szétszórja a ruháit és vacsora előtt teleeszi magát szamócával… :) A cinikus felnőtt énem nem tudja, hogyan kellene az ilyesmit értékelni, 8 és fél hós Luca lányomat pedig egyelőre jobban izgatta, hogy hogyan vehetné a szájába a szép piros borítót. :)

Ingryd>!
Marék Veronika: Boribon és Annipanni

Mióta a kezünkbe került a könyv, mást se csinálunk, csak újra meg újra elolvassuk. Egymás után, többször, lassan kívülről fújjuk… igen mindketten…

Trudiz >!
Marék Veronika: Boribon és Annipanni

Szamócavadászatra indulás… én is mennék szívesen! :)
Ám útközben amit csak megtalált Boriban, felvette. Szerintem elég lett volna, ha csak felveszi a kezébe, és viszi… Miért vette fel? Amit találunk bárhol, azt felvesszük? Na ne!

csakegyluca P>!
Marék Veronika: Boribon és Annipanni

Sosem olvastam el az első részét. Hát ezt is kipipálhatjuk. Szerintem egy nagyon jó kis történet tele rajzzal, színnel, kevés szöveggel ami a gyerekeknek kellően kedvező.

Attila_Saw>!
Marék Veronika: Boribon és Annipanni

Általános iskolás koromban nagyon szerettem Boribon sorozatát. Jó nosztalgiázni.
Ebben a történetben valójában azt tudjuk meg, hogyan ismerkedett meg Boribon és Annipanni. Bevallom, ez a mesekönyv nem fog kiemelkedni a többi közül, mert szinte alig szól bármiről is, de a rajzok szépen, valamint a vége aranyos volt.

nagara>!

Piros cipőt már találtam, kék inget is találtam, kerek szalmakalapot is találtam, de szamócát még egy szemet se láttam.

Trudiz >!

– Gyere velem, Boribon, én tudom, hol lehet sok-sok szamócát találni.

GaborLajos>!

Egy szép nyári délután Boribon szamócavadászatra indult.

Boribon és Annipanni sorozat · Összehasonlítás