25. legjobb mese könyv a molyok értékelése alapján
30. legjobb gyermekkönyv kicsiknek könyv a molyok értékelése alapján
58. legjobb kortárs könyv a molyok értékelése alapján

Boribon ​és a hét lufi (Boribon és Annipanni 5.) 218 csillagozás

Marék Veronika: Boribon és a hét lufi Marék Veronika: Boribon és a hét lufi Marék Veronika: Boribon és a hét lufi Marék Veronika: Boribon és a hét lufi

Egy esős napon Boribon hét színes lufit kap Annipannitól: pirosat, narancsot, sárgát, zöldet, világos- és sötétkéket, no meg egy lilát..

Eredeti megjelenés éve: 1976

Pagony, Budapest, 2018
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634100140 · Illusztrálta: Marék Veronika

Gelso P>!
Marék Veronika: Boribon és a hét lufi

Aranyos kis mese, hétköznapi (bár nem is mindig az, hisz színes lufikat nem minden nap kap az ember, főleg nem lilát!) történettel, ami akár mindenkivel megtörténhet. Emlékszem, hogy gyerekkoromban meg lehetett nekünk ez a könyv, mert a sok lufi és a „no, meg a lila” mondat nagyon itt cseng a fülemben.
Mostanság gyakran ébredünk ilyen bánatos, felhős reggelre, és mindig jól jön a „szivárvány” – Boribon lógó orrát is feljebb lehetett emelni a színes lufikkal.
Szerettem az egyszerű, de nagyszerű kalandját, amikor csak úgy megindul velük a nagyvilágba, megmutatja – és ezzel örömet szerez nekik – a barátainak, és nem zavarja különösebben, hogy el-elveszít időnként egyet. Akkor szomorodik el igazán, amikor csak egy marad – az a piros! Ez a legkedvesebb kép a könyvben, amikor a kismackó magához öleli.
Kedves kismackó ez a Boribon, akinek köszönhetően a kisgyerekek egyszerre érezhetik át a lemondást és a nagylelkűséget.
Hosszan nem is bánkódik a lufik elvesztésén, Annipanninak pedig sikerül megvigasztalnia őt egy egészen egyszerű hétköznapi igazsággal:
"- Hol vannak a lufik?
– Elfogytak – felelte Boribon. – Haragszol?
– Nem, nem. Sajnos, a lufik ilyenek: hamar elfogynak…"
Aranyos, kedves – biztos minden szülő elmeséli a kisgyerekének.

sztinus>!
Marék Veronika: Boribon és a hét lufi

Èn konkrétan emlékszem arra, hogy pici koromban olvasták, és amikor szétpukkannak a lufik, szomorú lettem én is. Milliószor olvastam a gyerekeimnek, most kivételesen egyszer magamnak.
Minden varázslatos benne. Marék Veronika egy gyógyír és tündér. Vagy angyal.

PTJulia P>!
Marék Veronika: Boribon és a hét lufi

Az egyik legaranyosabb Boribon-mese a bumfordi, néha ügyetlen, de jószívű kismackóról. Mellesleg ezzel a könyvvel tutira meg lehet tanulni a szivárvány színeit is!

Ninácska P>!
Marék Veronika: Boribon és a hét lufi

Nem tudom, hogy kik találták ki, hogy a mesék kizárólag gyerekeknek szólnak, mindenesetre, ez az egyik legnagyobb tévhit velük kapcsolatban. Úgy vélem, vannak mesék, amelyek igenis élvezhetőek mindegyik korosztály számára, hiszen az egyes életszakaszokban lévő emberek mindegyikének mást mondanak, mást tanítanak. E mű azt kívánja érzékeltetni, mennyire fontos az önzetlenség. Valljuk be, ezt inkább a felnőtteknek kellene tanítani, nem a kicsiknek…

Csoszi>!
Marék Veronika: Boribon és a hét lufi

Egy szép lufi igazán feldobja a napunkat, hát még hét különböző színű! De ha nem vigyázunk rájuk, akkor hamar kipukkannak.

Trudiz >!
Marék Veronika: Boribon és a hét lufi

Ez nagyon kedves kis mese.
Sok szép színes lufit kapott Boribon. Idővel, lassan kidurrantak, de maradt egy, melynek a sorsa a jószívűségen múlt, mi lett vele.

Paulina_Sándorné P>!
Marék Veronika: Boribon és a hét lufi

Aranyos volt, én is szeretem a lufikat. Sajnálom, hogy spoiler, tetszett, hogy egyet adott a nyuszinak.

Katona_Zsuzsanna P>!
Marék Veronika: Boribon és a hét lufi

Nálunk szállóigévé vált, és bármely felsorolás végére (akár teljesen indokolatlanul is) odabiggyesztjük, hogy: – no meg a lila.

Ninácska P>!

– Egyetlen lufim sincs, és még az eső is eleredt!

Trudiz >!

– Ó, de szép lufid van! -sóhajtotta a nyúl. – Mindig ilyenről álmodtam.

Szelén>!

A piros, a narancssárga, a sárga, a zöld, a világos- és a sötétkék, no meg a lila

Boribon és Annipanni sorozat · Összehasonlítás