27. legjobb mese könyv a molyok értékelése alapján
35. legjobb gyermekkönyv könyv a molyok értékelése alapján
58. legjobb kortárs könyv a molyok értékelése alapján

Boribon ​és a hét lufi (Boribon és Annipanni 5.) 200 csillagozás

Marék Veronika: Boribon és a hét lufi Marék Veronika: Boribon és a hét lufi Marék Veronika: Boribon és a hét lufi Marék Veronika: Boribon és a hét lufi

Egy esős napon Boribon hét színes lufit kap Annipannitól: pirosat, narancsot, sárgát, zöldet, világos- és sötétkéket, no meg egy lilát..

Eredeti megjelenés éve: 1976

Pagony, Budapest, 2015
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634100140 · Illusztrálta: Marék Veronika

sztinus P>!
Marék Veronika: Boribon és a hét lufi

Èn konkrétan emlékszem arra, hogy pici koromban olvasták, és amikor szétpukkannak a lufik, szomorú lettem én is. Milliószor olvastam a gyerekeimnek, most kivételesen egyszer magamnak.
Minden varázslatos benne. Marék Veronika egy gyógyír és tündér. Vagy angyal.

PTJulia P>!
Marék Veronika: Boribon és a hét lufi

Az egyik legaranyosabb Boribon-mese a bumfordi, néha ügyetlen, de jószívű kismackóról. Mellesleg ezzel a könyvvel tutira meg lehet tanulni a szivárvány színeit is!

Ninácska P>!
Marék Veronika: Boribon és a hét lufi

Nem tudom, hogy kik találták ki, hogy a mesék kizárólag gyerekeknek szólnak, mindenesetre, ez az egyik legnagyobb tévhit velük kapcsolatban. Úgy vélem, vannak mesék, amelyek igenis élvezhetőek mindegyik korosztály számára, hiszen az egyes életszakaszokban lévő emberek mindegyikének mást mondanak, mást tanítanak. E mű azt kívánja érzékeltetni, mennyire fontos az önzetlenség. Valljuk be, ezt inkább a felnőtteknek kellene tanítani, nem a kicsiknek…

Csoszi>!
Marék Veronika: Boribon és a hét lufi

Egy szép lufi igazán feldobja a napunkat, hát még hét különböző színű! De ha nem vigyázunk rájuk, akkor hamar kipukkannak.

Trudiz>!
Marék Veronika: Boribon és a hét lufi

Ez nagyon kedves kis mese.
Sok szép színes lufit kapott Boribon. Idővel, lassan kidurrantak, de maradt egy, melynek a sorsa a jószívűségen múlt, mi lett vele.

Paulina_Sándorné P>!
Marék Veronika: Boribon és a hét lufi

Aranyos volt, én is szeretem a lufikat. Sajnálom, hogy spoiler, tetszett, hogy egyet adott a nyuszinak.

Katona_Zsuzsanna>!
Marék Veronika: Boribon és a hét lufi

Nálunk szállóigévé vált, és bármely felsorolás végére (akár teljesen indokolatlanul is) odabiggyesztjük, hogy: – no meg a lila.

bozs>!
Marék Veronika: Boribon és a hét lufi

Mennyit olvastam ezt a csajaimnak, megtanultak belőle visszafelé számolni. Igaz a kisebbet a színek jobban érdekelték.

Ninácska P>!

– Egyetlen lufim sincs, és még az eső is eleredt!

Trudiz>!

– Ó, de szép lufid van! -sóhajtotta a nyúl. – Mindig ilyenről álmodtam.

Szelén P>!

A piros, a narancssárga, a sárga, a zöld, a világos- és a sötétkék, no meg a lila

Boribon és Annipanni sorozat · Összehasonlítás