15. legjobb mese könyv a molyok értékelése alapján
26. legjobb kortárs könyv a molyok értékelése alapján

Boribon ​és a hét lufi (Boribon és Annipanni 5.) 129 csillagozás

Marék Veronika: Boribon és a hét lufi Marék Veronika: Boribon és a hét lufi Marék Veronika: Boribon és a hét lufi Marék Veronika: Boribon és a hét lufi

Egy esős napon Boribon hét színes lufit kap Annipannitól: pirosat, narancsot, sárgát, zöldet, világos- és sötétkéket, no meg egy lilát..

Eredeti megjelenés éve: 1976

Pagony, Budapest, 2016
keménytáblás · ISBN: 9789634100140
Pagony, Budapest, 2015
Pagony, Budapest, 2012

sztinus
Marék Veronika: Boribon és a hét lufi

Èn konkrétan emlékszem arra, hogy pici koromban olvasták, és amikor szétpukkannak a lufik, szomorú lettem én is. Milliószor olvastam a gyerekeimnek, most kivételesen egyszer magamnak.
Minden varázslatos benne. Marék Veronika egy gyógyír és tündér. Vagy angyal.

Csoszi P
Marék Veronika: Boribon és a hét lufi

Egy szép lufi igazán feldobja a napunkat, hát még hét különböző színű! De ha nem vigyázunk rájuk, akkor hamar kipukkannak.

Ninácska P
Marék Veronika: Boribon és a hét lufi

Nem tudom, hogy kik találták ki, hogy a mesék kizárólag gyerekeknek szólnak, mindenesetre, ez az egyik legnagyobb tévhit velük kapcsolatban. Úgy vélem, vannak mesék, amelyek igenis élvezhetőek mindegyik korosztály számára, hiszen az egyes életszakaszokban lévő emberek mindegyikének mást mondanak, mást tanítanak. E mű azt kívánja érzékeltetni, mennyire fontos az önzetlenség. Valljuk be, ezt inkább a felnőtteknek kellene tanítani, nem a kicsiknek…

bozs
Marék Veronika: Boribon és a hét lufi

Mennyit olvastam ezt a csajaimnak, megtanultak belőle visszafelé számolni. Igaz a kisebbet a színek jobban érdekelték.

Bencuska
Marék Veronika: Boribon és a hét lufi

Mi már kinőttünk a Boribon könyvekből,mégis a kislányom a sorozatból 3 könyvvel jött haza a könyvtárból.

dianna76 P
Marék Veronika: Boribon és a hét lufi

Máig sem értem, hogy az én gyermekkoromból miért maradtak ki a Boribon történetek. Egy mese rémlik, az is diafilmen. Nos, feltehetően ez a mostanában is újabb és újabb történeteket megérő Boribon elődje. De, hogy került a képbe Annipanni, és hová lett Gabi és Gyuri?
Kezdetben annyira nem tetszettek ezek a mesekönyvek, mert túlontúl egyszerűek. De egy pici gyereknek mire volna szüksége egy mesében, ha nem egyszerűségre? Adódik egy probléma, ami végül megoldásra talál.
Ez a kötet nagyon aranyos. A vége is szép volt, de az különösen melengette a szívemet, hogy spoiler
A történetben pedig ott rejlik a nagy bölcsesség: el kell viselni az esőt, ha meg szeretnénk látni a szivárványt!

16 oldal · ISBN: 9632232720 · Illusztrálta: Marék Veronika
imma A+P
Marék Veronika: Boribon és a hét lufi

El is felejtettem, hogy ezt olvastuk gyerekmegőrző napunkon :) Az apróságot teljesen lekötötte, de nekem is tetszett, olyan jó régimese hangulata van.

palastim
Marék Veronika: Boribon és a hét lufi

Még az én könyvem volt, amit azután megörökölt a lányom is. Rojtosra olvastuk mindketten.
Nem tudom miért tetszett, mert rém egyszerű szövege van. A rajzok sem azok az agyon kidolgozottak. Lehet, hogy pont ezért?

Valahányszor olvastam tetszett benne, Boribon jószívűsége! :)

Vivinnie
Marék Veronika: Boribon és a hét lufi

Gyerekkorom egyik kedvenc könyve. Ha minimum 25-ször, akkor 1-szer sem olvastattam el Anyukámmal. ;-) Nagyon szerettem és még most is nagyon tetszik. Úgy tűnik, örök kedvenc marad! ;-D

Ninácska P

– Egyetlen lufim sincs, és még az eső is eleredt!

[névtelen]

A piros, a narancssárga, a sárga, a zöld, a világos- és a sötétkék, no meg a lila

Boribon és Annipanni sorozat · Összehasonlítás