31. legjobb mese könyv a molyok értékelése alapján
36. legjobb gyermekkönyv könyv a molyok értékelése alapján
68. legjobb kortárs könyv a molyok értékelése alapján

Boribon ​és a hét lufi (Boribon és Annipanni 5.) 175 csillagozás

Marék Veronika: Boribon és a hét lufi Marék Veronika: Boribon és a hét lufi Marék Veronika: Boribon és a hét lufi Marék Veronika: Boribon és a hét lufi

Egy esős napon Boribon hét színes lufit kap Annipannitól: pirosat, narancsot, sárgát, zöldet, világos- és sötétkéket, no meg egy lilát..

Eredeti megjelenés éve: 1976

Pagony, Budapest, 2015
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634100140 · Illusztrálta: Marék Veronika

sztinus P
Marék Veronika: Boribon és a hét lufi

Èn konkrétan emlékszem arra, hogy pici koromban olvasták, és amikor szétpukkannak a lufik, szomorú lettem én is. Milliószor olvastam a gyerekeimnek, most kivételesen egyszer magamnak.
Minden varázslatos benne. Marék Veronika egy gyógyír és tündér. Vagy angyal.

Ninácska P
Marék Veronika: Boribon és a hét lufi

Nem tudom, hogy kik találták ki, hogy a mesék kizárólag gyerekeknek szólnak, mindenesetre, ez az egyik legnagyobb tévhit velük kapcsolatban. Úgy vélem, vannak mesék, amelyek igenis élvezhetőek mindegyik korosztály számára, hiszen az egyes életszakaszokban lévő emberek mindegyikének mást mondanak, mást tanítanak. E mű azt kívánja érzékeltetni, mennyire fontos az önzetlenség. Valljuk be, ezt inkább a felnőtteknek kellene tanítani, nem a kicsiknek…

Csoszi
Marék Veronika: Boribon és a hét lufi

Egy szép lufi igazán feldobja a napunkat, hát még hét különböző színű! De ha nem vigyázunk rájuk, akkor hamar kipukkannak.

Trudiz
Marék Veronika: Boribon és a hét lufi

Ez nagyon kedves kis mese.
Sok szép színes lufit kapott Boribon. Idővel, lassan kidurrantak, de maradt egy, melynek a sorsa a jószívűségen múlt, mi lett vele.

Paulina_Sándorné P
Marék Veronika: Boribon és a hét lufi

Aranyos volt, én is szeretem a lufikat. Sajnálom, hogy spoiler, tetszett, hogy egyet adott a nyuszinak.

PTJulia MP
Marék Veronika: Boribon és a hét lufi

Az egyik legaranyosabb Boribon-mese a bumfordi, néha ügyetlen, de jószívű kismackóról. Mellesleg ezzel a könyvvel tutira meg lehet tanulni a szivárvány színeit is!

bozs
Marék Veronika: Boribon és a hét lufi

Mennyit olvastam ezt a csajaimnak, megtanultak belőle visszafelé számolni. Igaz a kisebbet a színek jobban érdekelték.

Szelén P
Marék Veronika: Boribon és a hét lufi

Nem két napig tartott elolvasni ezt történetet?, csupán elfelejtettem bejelölni, hogy kiolvastam. :)
Arányos volt ez is, színek bemutatása volt gondolom a cél.

Ninácska P

– Egyetlen lufim sincs, és még az eső is eleredt!

Trudiz

– Ó, de szép lufid van! -sóhajtotta a nyúl. – Mindig ilyenről álmodtam.

Szelén P

A piros, a narancssárga, a sárga, a zöld, a világos- és a sötétkék, no meg a lila

Boribon és Annipanni sorozat · Összehasonlítás