Boribon ​cicája (Boribon és Annipanni 12.) 72 csillagozás

Marék Veronika: Boribon cicája

Annipanni és Boribon réges-régen befogadott egy kóbor kiscicát, aki Annipanni papucsában náluk töltötte az éjszakát – és ott ragadt a mesebeli házban.

Azóta minden Boribon történetben fölbukkan: hol aggódva nézi a beteg Boribont, hol visszavárja a nagy kirándulókat, hol pedig részt vesz a játékban és segít Boribonnak házikót építeni. Olyan, mint egy kistestvér. De eddig még nem volt neve! Most, a tizenkettedik Boribonban a cica van főszerepben, és nevet kap, a cica- és Boribon-rajongók legnagyobb örömére.

Eredeti megjelenés éve: 2013

Pagony, Budapest, 2015
Pagony, Budapest, 2013
40 oldal · ISBN: 9786155291210 · Illusztrálta: Marék Veronika

Niitaa P
Marék Veronika: Boribon cicája

Nagyon aranyos kis mese, keresztlányom egyik nagy kedvence. Marék Veronika nagyon ért a gyermekek nyelvén. A képi illusztrációk is szépek, a szöveg éppen annyi, amennyit még a picik odafigyeléssel végignézik a könyvet.

Lady_L P
Marék Veronika: Boribon cicája

Erről a részről eszembe jutott, hogy kéne egy kihívás, amelyiknek a feltétele, hogy három héten át, naponta legalább háromszor felolvasod ugyanazt a mesét. A plecsni csillogna-villogna, korona lenne rajta, szuperhős lenne rajta és plusz oklevél járna, ha nem tépted szét a könyvet.
Értem én, hogy miért ez a kedvence a 21 hónaposnak, ebben a részben aztán tényleg van minden, aggodalom spoiler, akció spoiler, keresés spoiler, boldog megkönnyebbülés bulival egybekötve spoiler, cicanevek felsorolása spoiler, és persze a legjobb benne, hogy spoiler!
El kell ismerni, tényleg jól fel van építve a sztori, a kölök érzelmei szinte tapinthatóak olvasás közben:D

Csoszi P
Marék Veronika: Boribon cicája

Aranyos könyv. Bár valószínűleg nagyon hamar megváltozna a véleményem, ha naponta többször is fel kellene olvasnom:)

kte
Marék Veronika: Boribon cicája

A 2,5 éves kislányom imádja, ez a kedvenc mesekönyve. Többszöri olvasásra már édesen mondja a megfelelő helyeken, hogy Hap-ci és a többi cica nevét is nagyjából tudja.
Szerintem is nagyon aranyos mese, persze sokadik olvasásra már unalmas, de ebben a korban a kicsik még imádják újra és újra meghallgatni.

Agatha
Marék Veronika: Boribon cicája

Könyvesbolti kalózkodásom másik „áldozata” a Kuflik mellett.
Nem volt kérdés, mikor megláttam, hogy ez nekemvaló – Boribon és Marék Veronika, gyerekkorom emlékezetes szereplői. És cica…
Cuki történet, cuki rajzok – engem lekötött :D

dianna76 P
Marék Veronika: Boribon cicája

Nem emlékszem adtam-e már Boribon mesére öt csillagot, de ennek most megjár. Aranyos cicás történet, mely nem csak a barátságra, gondoskodásra hívja föl a figyelmet, hanem arra is, miért fontos a név.

Pagony, Budapest, 2013
40 oldal · ISBN: 9786155291210 · Illusztrálta: Marék Veronika
HoneyBunny
Marék Veronika: Boribon cicája

Szerencsés választás volt, mert bár Boribon nem akkora sztár, mint Kippkoppék, de van egy jó tulajdonsága: a cicája! Ez a történet, pedig végig róla szól. A cicabuli meg maga volt a katarzis!!!

Mesusz
Marék Veronika: Boribon cicája

Ez a rész is igazán aranyos, kisfiam nagyon szereti a cicákat, örömmel nézegette őket a könyvben.

Baba082 P
Marék Veronika: Boribon cicája

Imádjuk a cicákat, így Boribon cicáját is nagyon megszerettük.

imma A+P

– Neve mindenkinek van! Nézd csak: én vagyok Bozont, ő Körmös, ő Kormos, és ott fekszik Gombóc a gyerekeivel. Már nekik is van nevük: Pihe, Pici és Poci.

Boribon és Annipanni sorozat · Összehasonlítás