83. legjobb mese könyv a molyok értékelése alapján

Boribon ​beteg (Boribon és Annipanni 7.) 215 csillagozás

Marék Veronika: Boribon beteg

Ez a mese egy olyan témáról szól, amely minden kisgyerek (és kismackó) életében sajnos előfordul: a betegségről. Boribonhoz belázasodik, kijön hozzá a doktor bácsi, gyógyszereket kell szednie, feküdnie kell az ágyban, sőt, még hűtőfürdőt is kap.

Eredeti megjelenés éve: 2005

Pagony, Budapest, 2021
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635871179 · Illusztrálta: Marék Veronika

nicosia P>!
Marék Veronika: Boribon beteg

Kedves ez a Boribon mese is, és jól mutatja be a betegséget és a gyógyulást a legkisebbeknek. Van egy pici humora (vicces volt Kippkoppot látni játékként), jók a rajzok, és gyorsan olvasható egyszerű szövegezésű a történet.

Cukormalac P>!
Marék Veronika: Boribon beteg

Ez a rész már határozottan és maximálisan tetszett. Hosszabb, összetettebb és hasznos, értékes a tartalma is amellett, hogy jó a szövegezés, aranyosak-kedvesek a rajzok, noha a téma nem épp a legszívderítőbb. Boribon viszont nagyon helyes figura, sajnáltam szegényt, hogy belázasodott, de gazdája gondoskodásának hála a végkifejlet szerencsére nem okoz csalódást. És kifejezetten bírtam a keresztpromóciót, miszerint Kippkopp megtalálható Annipanniék háztartásában játék formájában – no, ez roppant ötletes húzás volt. (Anyukám meg nagyon örül, hogy ilyeneket hozok neki, biztosan fogja tudni hasznosítani őket a bölcsődében.)

BertaPalikSzilvi P>!
Marék Veronika: Boribon beteg

Nem ismertem eddig a sorozatot. Nem figyeltem itt molyon, hogy mennyi idős kortól ajánlott, gondoltam a lassan 5 évesnek jó lesz.
A mese nagyon egyszerű, nagyon rövid. Az egyik oldalon kép, a másikon pár sor nagy betűvel nyomott szöveg.
A kisfiam a képeket örömmel nézegette, most pont betegek, úgyhogy a történet is aktuális volt.
Leginkább az autista lánykámnak tetszett. Ő ugyan 7 éves már, de ezek az egyszerű, lényegretörő mondatok számára kifejezetten jók voltak.
Mondogatta is, hogy Orsi is beteg, Orsi is beveszi a gyógyszert.
Úgyhogy az ő kedvéért a többi részt is elolvassuk majd.

Ninácska P>!
Marék Veronika: Boribon beteg

Ez a kötet is nagyon tetszett, kár, hogy ennyire rövid. Kisgyerekes családok könyvtárában tutira ott a helye. Az illusztrációk most sem okoztak csalódást.

konyvolvaso>!
Marék Veronika: Boribon beteg

Boribon megbetegszik, lázas lesz. Nem is mehet sehova sem, otthon kell pihenni az ágyban. Tanulságos történet, megismerjük a betegséget és az útat a gyógyuláshoz. Szeretem a Boribon meséket, javaslom a kisebbeknek de a nagyoknak is.

Csoszi>!
Marék Veronika: Boribon beteg

A betegség egy kismackónak, akárcsak egy kisgyereknek bizony komoly megpróbáltatás: gyógyszert szedni, lázat csillapítani, hűtőfürdőt venni egyáltalán nem kellemes. Ám ha betartjuk az orvos utasításait, hamar meggyógyulunk.

Gyöngyi0309>!
Marék Veronika: Boribon beteg

A gyerek töretlenül kéri Boribont, ezt a kötetet is sokszor olvastuk..
Nekem ez a rész már nem tetszett annyira, a történet is elavult. Gondolok itt a pl. a doktor lázcsillapításos hűtőfürdő javaslatára.
Annipanni itt néhol túl „határozott” volt Boribonnal, volt néhány mondata, ami nem tetszett, illetve Boribonnak is. Utóbbi nem zavaró, mert Boribon a gyerek és bizony a való életben is előfordul a gyerekeknél, hogy kis akarnokokként viselkednek.
Betegség témában biztosan vannak modernebb könyvek, szerencsére nálunk ritkán aktuális egyelőre ez a téma.

dianna76 P>!
Marék Veronika: Boribon beteg

Még a végén megkedvelem Boribon történeteit. Amilyen kis egyszerűek, olyan bájosak. Ez a rész ráadásul annyira életszerű. Mert aki beteg az bizony nyűgős és étvágytalan. A gyógyszer s legfőképpen az anyai gondoskodás/ápolás viszont csodákra képes, s máris kapunk egy izgő-mozgó, ágyban nehezen tartható gyereket (mackót). Tetszett, hogy igyekszik Annipanni lekötni Boribon figyelmét, hogy könnyebben teljenek a betegség órái. S ha már a Kippkopp könyveket is olvasgatom, akkor had említsem meg a történetben felbukkanó gesztenyefigura játékot. Hát igen! Egyik mesehősét becsempészte a másik mellé a szerzőnő.
Habár a lázcsillapítás terén elavult módszer a hűtőfürdő sőt manapság maga a lázcsillapítás is egyre háttérbe szorul, azért a könyv így is teljesen rendjén van.

Pagony, Budapest, 2010
32 oldal · ISBN: 9789639727823 · Illusztrálta: Marék Veronika
Farkas_Éva P>!
Marék Veronika: Boribon beteg

Cuki, rövid mese, amiben Boribon mackó beteg lesz. Kihívják hozzá a doktor bácsit, aki felír neki néhány gyógyszert.
A könyv a megbetegedéstől a gyógyilásig tartó folyamatot meséli el.

ÁrnyékVirág>!
Marék Veronika: Boribon beteg

Sajnos ez még Boribonnal is megtörténik :( De végül minden jóra fordul, és akárcsak a Doktor Maszatos könyv, ez is sokat segít a beteg kismackóknak, mikor otthon kell maradni és ágyban ülni, meg teát inni, meg hasonló unalmas dolgokat csinálni…

Boribon és Annipanni sorozat · Összehasonlítás