Boribon ​autózik (Boribon és Annipanni 8.) 239 csillagozás

Marék Veronika: Boribon autózik

Annipanni almás pitét sütne, csak éppen alma nincs hozzá. Boribon autójába ugrik, és elrobog az öreg almafához. Szerencsére haza is ér, de almák nélkül. Mi történt vele?

Eredeti megjelenés éve: 2007

Pagony, Budapest, 2023
40 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635874088 · Illusztrálta: Marék Veronika
Pagony, Budapest, 2022
Pagony, Budapest, 2021
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634106265 · Illusztrálta: Marék Veronika

nicosia P>!
Marék Veronika: Boribon autózik

A Boribon történetek nálam elég egyenletes színvonalat hoznak. A mesék rövidek és bájosak, a rajzok nem a kedvenceim, de egyfajta állandóságot visznek a történetekben. Az autós rész a barátságról, segítőkészségről szól, kedves tanulsága van, igazán klassz olvasmány ovisoknak.

Ottilia P>!
Marék Veronika: Boribon autózik

Marék Veronika nagyon tud valamit, valami fontosat a gyermeki lélekről. Az unokám ugyan már kinőtte a Boribon könyveket, de hosszú ideig nagy kedvence volt, most épp a Kippkopp sorozat az, ami a leggyakrabban előkerül.

Kalandos, mozgalmas történet a segítőkészségről, a jószívűségről, a háláról és a megértésről szeretnivaló karakterekkel és elragadó rajzokkal.

konyvolvaso>!
Marék Veronika: Boribon autózik

jó kis történet a szeretetről, jószívűségről, segítőkészségről. Tetszettek a rajzok is, amelyek illusztrálják a mesét.Nagyon húen ábrázolják a szereplőket és a történet helyszínét is.

kerimaci P>!
Marék Veronika: Boribon autózik

Rövid cuki történet egy kis mackóról, aki épp autózik. Azt hiszem, aki az értékeléseim olvassa már rájöhetett, hogy macis, medvés könyvekkel nyálam nyert ügye van egy írónak :) Marék Veronika pedig igazán tehetséges mesélő és rajzoló is :)

Gyöngyi0309>!
Marék Veronika: Boribon autózik

Boribon igazi klasszikus, családilag rajongunk érte. Férjemmel főleg a retro rajzokat ( ruhák, bútorok) értékeljük, Rókus meg úgy ahogy van, imádja. Kedves emlék lesz nekünk a mackó, mert ebből a sorozatból volt az első olyan „komolyabb” lapozós történet, amelyet a kisfiam szép nyugodtan végighallgatott.
Ebben a részben Boribon segít Annipanninak almát szerezni, mert az hiányzik a sütihez. Hogy hamarabb hazaérjen, mivel vendégek érkeznek, autóval megy. Persze nem sima az útja, kaland kaland hátán éri.
Nálunk nagy sláger az autó miatt is. Mióta megkapta százszor elolvastuk, már ezt is tudom fejből, de lassan férjem is.
Boribon történetei nagyon aranyosak, színesek, megértem, hogy ennyi év után is rajonganak érte az apróságok.

Ninácska P>!
Marék Veronika: Boribon autózik

Az eddig olvasott Boribon-kötetek közül talán ezt nevezném ki hivatalosan is kedvencemnek. Annyira bájos és imádni való a története, hogy egymás után gyorsan kétszer is elolvastam. Bevallom őszintén, nem számítottam ilyen befejezésre – micsoda jó tulajdonság egy gyerekkönyv esetében – így különösen tetszett.
Az illusztrációk aranyosak, kedvesek.
Örülök, hogy a kezembe került!

Mariann_ P>!

Bájos kis történet.
Imádnivaló, az egyik kedvencümk.
Többször is elolvassuk unokàmmal egymás után.

Zsuzsanna_Makai>!
Marék Veronika: Boribon autózik

Hát ez igazán cuki volt, az egyetlen gondom a mókussal volt, aki szerintem jobban hasonlított egy rókára…

ViraMors P>!
Marék Veronika: Boribon autózik

Jólelkű kismackó ez a Boribon, ez a rész szerintem az egyik legaranyosabb a sorozatban. Simán fagyinak néztem a borítón az almás kosarat :D

Mariann_Czenema P>!
Marék Veronika: Boribon autózik

Ezt a részt még nem olvastam, a legjobb mozzanat nekem az autószerelő mókus volt. Autószerelő a férjem :))

Boribon és Annipanni sorozat · Összehasonlítás