Boribon, ​a játékmackó 174 csillagozás

Marék Veronika: Boribon, a játékmackó Marék Veronika: Boribon, a játékmackó

Volt egyszer két testvér: Gabi és Gyuri. Nem nagyon hasonlítottak egymásra, de abban teljesen egyformák voltak, hogy nem vigyáztak a játékaikra. Boribonra, a szürke játékmackóra sem. A legelső Boribon-történet, még Annipanni nélkül.

Eredeti megjelenés éve: 1958

Móra, Budapest, 2023
Móra, Budapest, 2016
Móra, Budapest, 2012
40 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631192803 · Illusztrálta: Marék Veronika

Kiss_Julianna>!
Marék Veronika: Boribon, a játékmackó

Nagyon szeretjük Boribon történeteit. Ez a első, amikor megjeleni. Szegény nem éppen szerencsés helyzetben. De minden jó, ha a vége jó. Kedves kis mese.

Roszka>!
Marék Veronika: Boribon, a játékmackó

Kedves mese kétéveseknek a játékokkal való bánásmódról.

tschilla>!
Marék Veronika: Boribon, a játékmackó

Nem lettem Boribon rajongó, de a kisfiam is leugrott a könyv felénél az ölemből, aztán pedig követelte, hogy csukjuk össze, és ne olvassuk tovább. Most, hogy alszik, elolvastam a végét, mert igen izgultam, hogy előkerül-e a mackó :D
A rajzok nem tetszenek, a szöveg is gyenge. Bogyó és Babóca ehhez képest egy fantasztikum :)

Molymacska>!
Marék Veronika: Boribon, a játékmackó

Kicsit másra számítottam, de mint klasszikus mese, egyértelműen jó volt. Kicsit hasonlított a Kipkopra a rajzok (de hát ugye az is Marék Veronika) így annyira nem lepődtem meg.

Judyt I>!
Marék Veronika: Boribon, a játékmackó

Nagyon haragudtam a fiúkra, hogy ilyen kegyetlenek voltak a játékaikkal. :-(
spoiler

Móra, Budapest, 2016
ÁrnyékVirág>!

Boribon cuki.
Boribon laparotómián esik át, aztán pedig eltűnik. A gyerekek a keresésére indulnak – remekül lehet mondogatni, hogy hol nem találják meg Boribont.
A végén minden jóra fordul, és a gyerekek is megtanulnak vigyázni Boribonra.
Egy „agyonszeretett” példányunk van Boribonból, a keresztlányaim tették félre, mint nagy kedvencet, az én Emma babámnak. Természetesen megtartjuk, és nem vágjuk fel, nem tömjük a szánkba a lapjait, nem firkáljuk össze zsírkrétával. ez utóbbit már úgyis megtették mások helyettünk.

Nienna001 P>!
Marék Veronika: Boribon, a játékmackó

Bizony előfordul a gyerekekkel, hogy nem vigyáznak a játékaikra. Ez egy kedves mese, A rejtély szerencsére megoldódik. Egyszer el lehetett olvasni, de nem kaptam kedvet a többi részhez. Gyerekkönyvtári olvasás volt.

ap358 P>!
Marék Veronika: Boribon, a játékmackó

A gyerekek aranyosnak találták, de ezúttal sajnos nem tudom kihagyni az értékelésből az olvasó (felnőtt) szemszögét sem.
Ha a gyerekek ennyire felelőtlenek a játékokkal, akkor egy macinak sem fognak nagy jelentőséget tulajdonítani, nem viselné meg őket az eltűnése. A megbánásuk felett teljesen el lehet siklani, mert anyuka részéről egy ejnye-bejnyét sem kaptak.

Marcsi P>!
Marék Veronika: Boribon, a játékmackó

Gyerek (3) imádja, a kedvenc része: Boribon a játékmackó, AKINEK FELVÁGTUK A HASÁT! o.O Oké, oké, nem kell ezt túl gondolni, Gabi és Gyuri csak orvososat játszik, mi baja lesz a gyereknek ettől?! De az én gyerekem erre úgy rákattant, hogy órákig ezt ismételgette nyilván nála van a hiba…. Arról a részről, mikor Boribon halálnemeit taglalja a kötet ne is beszéljünk jó ez talán túlzás, de akkor is, Zozi még ma is random megkérdezte milyen megfulladni?! … Szóval nem szeretem ezt a könyvet! :D De ez nyilván az én báránylelkű nevelésem gyengesége. :D

a_bookworm_named_honey>!
Marék Veronika: Boribon, a játékmackó

Emlékszem, milyen mély nyomot hagyott bennem ez a mese, mikor először hallottam.
Ezen gyakoroltam az olvasást és sokat gondolkodtam is rajta elsősként, vajon meg tudnak-e szökni a játékok, ha nem vigyázunk rájuk.

Szeretem ezt a mesét a mai napig és saját bőrömön tapasztaltam, miért rajonganak érte a gyerekek. :)

Nagyon megörültek.
Elkezdtek játszani Boribonnal: felöltöztették matróznak meg űrhajósnak meg pincérnek meg postásnak meg fodrásznak meg focistának meg szakácsnak meg karmesternek meg festőnek.

6-8. oldal (Móra, 2005)

Nagyon megörültek.
Elkezdtek játszani Boribonnal és felöltöztették katonának meg postásnak meg pincérnek meg borbélynak meg futballistának meg vadásznak meg szakácsnak meg karmesternek meg festőnek.

6-8. oldal (Móra, 1958)

latinta P>!

Felmásztak a hegyre, és megkérdeztek egy piros sapkás kislányt: […]

20. oldal (Móra, 2005)

latinta P>!

Felmásztak a hegyre, és megkérdeztek egy zöld ruhás kislányt: […]

20. oldal (Móra, 1958)

latinta P>!

Lementek a folyóhoz, és megkérdeztek egy zöld nadrágos fiút: […]

22. oldal (Móra, 2005)

latinta P>!

Lementek a folyóhoz, és megkérdeztek egy piros nadrágos fiút: […]

21. oldal (Móra, 1958)