Boribon, ​a bajnok (Boribon és Annipanni 14.) 20 csillagozás

Marék Veronika: Boribon, a bajnok

Annipanniék futóversenyt rendeznek. A béka, a nyuszi és a mókus versenyzik Boribonnal, ám ő megcsúszik egy kövön a patakban és megrándul a lába, így a nyuszi nyakába kerül az érem. A csalódott Boribon végül mégis bajnok lesz, hiszen a célbadobó-versenyben ő lesz a legügyesebb!

Eredeti megjelenés éve: 2017

Pagony, Budapest, 2017
36 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634102694 · Illusztrálta: Marék Veronika

Trudiz P
Marék Veronika: Boribon, a bajnok

Unaloműzőként jó ötlet a versenyfutás és a célbadobás is. Segítségnyújtásra, összefogásra is aranyos példát kapunk.

Ninácska P
Marék Veronika: Boribon, a bajnok

Az eddigi Boribon kötetekhez képest gyengébb volt. A történet legalábbis biztosan, az illusztrációk a szokott színvonalat hozzák.

meseanyu MP
Marék Veronika: Boribon, a bajnok

Sajnos gyengébb sokkal, mint a régebbi részek. Azt hiszem, nem kellene már ezt tovább erőltetni.

katen P
Marék Veronika: Boribon, a bajnok

Szokásos, cuki, meg persze Boribon, imádjuk – de egy az egyben, mondom egy az egyben ugyanaz, mint amikor Bogyó és Babóca tornaversenyt rendeznek az erdőben…

worsi ASP
Marék Veronika: Boribon, a bajnok

Nee. Ez nagyon nem. A történet Bagyócáék tornaversenyének lebutított változata. A rajzok meg egyre rosszabbak. A sorozat elején még olyan kedvesek voltak a rajzok, de egyre inkább olyan elkapkodottnak néznek ki. Annipanni haja például az egyik képen félig fekete (ahol a fa mögötte van), félig meg szürkés.
Szeretem Marék Veronika könyveit, jó néhány megvan nekünk is, rendszeresen elővesszük, de ez nagy csalódás.

Fapicula
Marék Veronika: Boribon, a bajnok

A mi gyermekkorunkból kimaradt Boribon, így romantikus érzelmek sem kötnek a sorozathoz. Az első kötetet jól le is húztam a vérengzés miatt. A kisfiamnak viszont tetszett (véletlenül kihoztam diában is a könyvtárból). A bábelőadást is láttuk, ami az első olyan élménye volt, aminél interaktívan részt vett. Tehát a gyerekeknek valószínűleg tetszik ez a világ. Nekem ez már kicsit összecsapott hatást keltett az előzőekhez képest.

ViraMors
Marék Veronika: Boribon, a bajnok

Csatlakoznom kell jó néhány előttem szólóhoz: ez most nem volt az igazi. Még úgy sem, hogy nálam a többek által emlegetett Bogyócás akármiverseny kimaradt az előképzésből. A rajzok elnagyoltabbak, összecsapottabbak, mint korábban, és a történet sem az igazi. nekem erőteljes hagyjuk nyerni a gyereket érzésem a végével kapcsolatban, ez pedig olyasmi, amit sosem pártoltam. De ne legyen igazam. Mármint a történet tekintetében.

Nihilchan
Marék Veronika: Boribon, a bajnok

Boribonnak még sosem sikerült lenyűgöznie, de ez a szokásosnál is gyengébb volt, ráadásul olyan üzenetet közvetít, amivel nem értek egyet.

dianna76 P
Marék Veronika: Boribon, a bajnok

A mesének azt kellene sugallnia, hogy nem a nyerés a fontos, hanem az együtt töltött idő és játék. Hát… Ezzel az újabb versennyel, csak, hogy esélye legyen Boribonnak is nyerni, ez a fontos megállapítás elúszott. Mindezen túl, pozitív benne, hogy ezzel Annipanni segíteni akar, és esélyt adni, örömöt szerezni a mackónak. Szóval, ez most eléggé kétirányú volt. Mindenesetre az levonható a történetből, hogy mindenki lehet jó valamiben, ill. az unaloműzésre jól jönnek a barátok. S persze játék, vagy bárminemű tevékenység után jóleső érzés egy kis fáradtság. Az illusztrációknál a megszokott letisztultságé, egyszerűségé a főszerep.

Pagony, Budapest, 2017
36 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634102694 · Illusztrálta: Marék Veronika
petrozy
Marék Veronika: Boribon, a bajnok

Nem volt annyira eredeti, talán a Bogyó és Babóca erdei versenye miatt. Kíváncsi vagyok fogják-e még kérni a lányok, hogy újra olvassuk el.