Annipanni, ​mesélj nekem! (Boribon és Annipanni 9.) 93 csillagozás

Marék Veronika: Annipanni, mesélj nekem!

Boribon nagyon szeretné, ha Annipanni mesélne neki, de Annipanninak nagyon sok a dolga. Emlékeztetőül rajzol is magának egy kannát, egy felfordított kisautót és egy tálkát. Vajon mit jelentenek ezek a jelek? Boribonnak sikerül megfejtenie! Segít Annipanninak, így a mesélésre is jut bőven idő…

Eredeti megjelenés éve: 2011

Pagony, Budapest, 2012
40 oldal · ISBN: 9786155023606 · Illusztrálta: Marék Veronika

Ninácska P>!
Marék Veronika: Annipanni, mesélj nekem!

Az első benyomásom az volt, hogy sajnálom Boribont, mert Annipanni nem mesélt neki.
A könyv aranyos, illusztrációi szépek, de elég rövidke.

Gyöngyi0309 P>!
Marék Veronika: Annipanni, mesélj nekem!

Ez nagyon jó rész volt, különösen tetszett benne, hogy ebben a részben Annipanni viselkedik csúnyán, de végül bocsánatot kér Boribontól. Szerintem ez nagyon fontos téma a kicsiknél, hogy megértsék, hogy a felnőttek is lehetnek rosszak, de akkor nekik is bocsánatot kell kérni.
Aranyos volt, hogy Boribon felismerte, hogy Annipanni csak utána tud neki mesélni, miután elvégezte a dolgait, ezért segített neki. Mindez persze színes rajzokkal, egyszerű tőmondatokkal, gyermeknyelven.
Ez különösen jó Boribon mesekönyv.

Mucusmoly_ P>!
Marék Veronika: Annipanni, mesélj nekem!

Cuki mese, nekem tetszett. :)
Kicsit sajnáltam Boribont, amikor Annipanni igazságtalanul megdorgálta.
Kicsiknek nagyon jó <3

Marék Veronika: Annipanni, mesélj nekem!

Ebben a kis történetben jó kis csavar volt.
A jótett mindig elnyeri jutalmát :)

Orsi_olvas>!
Marék Veronika: Annipanni, mesélj nekem!

Nagyon tanulságos, a kislámyomnak és nekem is.
Kedvenc lett <3

dianna76 P>!
Marék Veronika: Annipanni, mesélj nekem!

Kicsit túl egyszerű volt, de a cselekményszál tetszett. Azt hittem valami félregondolás lesz Boribon részéről. De nem! A gyerekek tanulhatnak belőle. Mert apróságokat ők is segíthetnek anyának, hogy több idő maradjon az együttlétre. Azt nem értem, Annipanni miért nem adott egy-két feladatot Boribonnak alapból? Helyette gorombáskodott…

Pagony, Budapest, 2011
40 oldal · ISBN: 9786155023309 · Illusztrálta: Marék Veronika
medizonka P>!
Marék Veronika: Annipanni, mesélj nekem!

Nyomozás, tanulság, egymásra odafigyelés, szeretet- egy igazán jó és örök érvényű mese klasszikus kelléktára. De kortól.korszaktól, hozzáállástól függetlenül ez mindig tud hatni. Számomra ez volt a legkedvesebb, legérzékenyebb és legtanulságosabb Boribon történet. Sajnos éppen ezzel nem gyermekkoromban találkoztam – pedig már akkor is létező történet volt !- hanem most, de a legfontosabb, hogy nem maradt ki és volt kinek átadni a mondanivalóját.

Juci P>!
Marék Veronika: Annipanni, mesélj nekem!

Ilyen egy jó mesekönyv szerintem. Először is van benne nyomozás, ami tök izgi :) Aztán életszerű, van tanulsága, mégsem didaktikus. Lehet beszélgetni utána arról, hogy milyen rossz az, amikor nem figyelünk oda egymásra, meg kapkodni kell, és mennyivel könnyebb az élet, ha segítünk egymásnak. És akkor még olvasni is marad időnk. A legjobb Boribon, amit eddig olvastam.

anni_olvas>!
Marék Veronika: Annipanni, mesélj nekem!

Nagyon tetszett! Van benne tanulság, a maga módján izgalmas és kedves, életszerű.

Trudiz >!

– Ne haragudj, Boribon! – kérlelte Annipanni. – Nem figyeltem rád, mert túl sok volt a dolgom. Köszönöm, hogy segítettél nekem!

Trudiz >!

Azt hiszem, rendet kéne rakni. Nehéz lesz, de megcsinálom.

Boribon és Annipanni sorozat · Összehasonlítás