A ​Csúnya Kislány 160 csillagozás

Marék Veronika: A Csúnya Kislány

A gyerekek egy napon elhatározták, hogy jelmezbált rendeznek. Mindenki lerajzolta, hogy minek fog öltözni. A Csúnya Kislány tündért rajzolt. A gyerekek nagyot nevettek: Te akarsz tündér lenni? Hiszen még kislánynak is csúnya vagy! Ám jó barátok segítségével még a Csúnya Kislány is megszépül. Marék Veronika nagysikerű könyvei közül egy frissen felújított mesekönyv a legkisebbek számára.

Eredeti megjelenés éve: 1965

Kiadói ajánlás: 4 éves kortól · Tagok ajánlása: 2 éves kortól

Móra, Budapest, 2021
Móra, Budapest, 2013
Móra, Budapest, 2009

nicosia P>!
Marék Veronika: A Csúnya Kislány

Gyermekkoromban nekem kimaradt ez a történet, és ha jól gondolom nem is különösen szerettem volna. Túl kontrasztos, túl élesek a rajzok. A figurák amúgy a bájosak, de alapszínekkel dolgozik csak a rajzoló. A történet viszont nagyon kedves, egyszerű, jól érthető. Tanulságos, és sokat segíthet abban, hogy a gyerkőcök felfedezzék a tisztálkodás „hasznát”.

Kiss_Julianna>!
Marék Veronika: A Csúnya Kislány

Kedves, bájos történet, egy kislányról aki nem szeret tisztálkodni. De van jó tulajdonsága is. Segítőkész. Ezért Misuli, segít neki, hogy Csúnya kislányból, Évike legyen.

Chivas>!
Marék Veronika: A Csúnya Kislány

Jaj, annyira bájos kis történet!! Hogy-hogy én ezt nem ismertem??? :)

icu79>!
Marék Veronika: A Csúnya Kislány

Sokan ajánlottátok itt ezt a mesekönyvet, de a címe visszatartott az olvasástól. Aztán szembejött velem a könyvtárban, gondoltam, teszek egy próbát, mégiscsak Marék Veronikáról van szó. Nem bántam meg, és a kislányom is szereti, már a sokadik olvasáson, és kb. az ezredik megnézegetésen vagyunk túl. :)

konyvolvaso>!
Marék Veronika: A Csúnya Kislány

Néha gonoszak tudnak lenni a gyerekek egymással, ez itt sincs másként. Lehet-e így bánni egy társunkkal, hogy el kelljen menekülnie? Erre megadják a választ a kislány állatbarátai.
Hiába mondják, hogy állatiasan viselkedik mégis sokszor jobbak az állatok mint az emberek. A mesében legalábbis. Tanulságos és megszívlelendő mese.

csillagka>!
Marék Veronika: A Csúnya Kislány

Kicsiként rajongtam Boribonért, sajnos húgom nem annyira, de akkor is ezt hallgatta, mert mást nem meséltem neki :)
Csúnya kislány aki nem is volt csúnya, csak kicsit rendetlen, jaj de jó lenne ha élet ilyen egyszerűen rendbe tudna mindent tenni, szép lenne mindenki aki megmosakszik, okos ha leül tanulni, ügyes ha megfog egy labdát.
A sünik nagyon aranyosnak, a jelmezek szépek, a gyerekek rendesek, a mese lenyűgöző.
Veronika pedig tud valami megfoghatatlant, kellem árad a meséiből, ilyen világban jó lenne gyereknek lenni.
Imádom.

Móra, Budapest, 2013
szanes1>!
Marék Veronika: A Csúnya Kislány

Nagyon tetszett. Marék Veronikát csak ajánlani tudom. Flórát kérdeztem, hogy mit írjak a könyvről, tetszett-e? „Nagyon kiválóan mosolyogtam benne. Írd ezt!” Jött az okostojás válasz. Ha fogmosás, fésülködés vagy fürdés miatt vita van, ez a könyv lesz ezentúl a hivatkozási alap.

HoneyBunny>!
Marék Veronika: A Csúnya Kislány

Mennyi volt az a legnagyobb szám, ahányszor egymásután újra olvastál egy könyvet életed csimborasszójának? Csak? Nyertem!

ÁrnyékVirág>!
Marék Veronika: A Csúnya Kislány

Nincs csúnya nő, csak lusta – mondta Coco Chanel. Nincs csúnya kislány, csak lusta – mondta Marék Veronika. Röviden össze is lehetne így foglalni a könyvet. Egy kis szappan, fésű, tiszta ruha, és máris tündér lett Hamupipőkéből.
A rajzok cukik.

hencsa06>!
Marék Veronika: A Csúnya Kislány

Nagyon aranyos történet volt. Az eddig olvasott Marék Veronika mesék közül talán a legjobb.

csillagka>!

Hol volt, hol nem volt, volt egyszer egy ház.

Kapcsolódó szócikkek: ház