Koniec ​świata w Breslau 1 csillagozás

Marek Krajewski: Koniec świata w Breslau

W mrocznych zaułkach przedwojennego Wrocławia, miasta ponurego i przesiąkniętego zbrodnią, grasuje seryjny morderca, którego tropem podąża radca kryminalny Eberhard Mock. Ofiarami są przypadkowe osoby, a przy zwłokach sprawca zawsze pozostawia kartkę z kalendarza. Pochłonięty śledztwem Mock zaniedbuje swoją młodziutką żonę Sophie… Koniec świata w Breslau to thriller psychologiczny rozgrywający się w fascynującym świecie lat dwudziestych, zaludnionym przez piękne kobiety, zdegenerowanych arystokratów, morfinistów i członków tajemnych sekt.

Znak, 2011

ppeva P>!
Marek Krajewski: Koniec świata w Breslau

Végre befejeztem. Az utolsó 30-40 oldalt már szenvedve olvastam végig. Nem tetszett. Agyon volt bonyolítva, voltak benne hajuknál fogva előrángatott dolgok, és helyenként bizony unalmas is volt (rendszeresen elaludtam rajta, ami azért egy kriminél kritikaként is felfogható). A vége nekem zavaros volt, bár az is felmerült bennem, hogy esetleg belealudtam valami fontosabb rész-információba… Az elején-végén volt egy rövid kis kerettörténet is, azt a legvégén még egyszer elolvastam, azt hittem, ott majd kiderül valami igazán lényeges, de nem.
A főszereplő, Mock rendőrtanácsos pedig kifejezetten ellenszenves volt. Mint ember, és mint nyomozó is.
A 20-as évek Breslaujáról meg jószerint csak annyit tudtam meg, hogy maga volt a „bűnös város”…