Czippora ​könyve 6 csillagozás

Marek Halter: Czippora könyve

Az Ábrahám emlékirata óta (1984: Livre Inter-díj) egészen a Kazárok szele megjelenéséig (2001) Marek Halter regényeiben szívesen alkalmazta az emlékirat műfaját. A bibliai idők nőalakjairól szóló trilógia első darabja, a Sára könyve után a sorozat második kötete, a Czippora könyve bibliai eseményeket dolgoz fel, megadva a nőknek az őket megillető helyet a történelemben.
Czippora, a Biblia ritkán említett szereplője, egyszerre megtestesítője a bölcsességnek és a hűséges szerelemnek. Gyenge a gyengék között, erős a hatalmasok ellenében. Elsőnek ő érti meg teljes egészében a Mózesnek szánt isteni szerepet. Ez a tisztánlátás teszi őt, Sára mellett, zavarba ejtően korszerű hősnővé.

Eredeti megjelenés éve: 2003

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Világsiker JLX

Jokerex, 2005
320 oldal · ISBN: 9639368458 · Fordította: Karácsonyi Mária

Zellenke>!
Marek Halter: Czippora könyve

Mózest mindenki ismeri, viszont nem sokan hallották még Czippora nevét. A könyv elolvasása előtt én sem ismertem történetét, hogy milyen szerepe volt eme fontos bibliai eseményben, hogy Mózes feleségeként miként támogatta és segítette férjét. Nélküle lehet másként alakult volna a történelem, a rabszolgák kivezetése Egyiptomból talán meg sem történt volna. Olvasmányos, az olvasó szinte beleéli magát az adott korba, bátran ajánlom mindenkinek! Az író további, bibliai nőalakokat bemutató könyveit is biztosan elolvasom majd.