Költők, ​ringyók, pojácák 5 csillagozás

Marcus Valerius Martialis: Költők, ringyók, pojácák

A szellemes gúnnyal, maró szatírával, szókimondással jellemezhető költészet a korabeli Róma valóságos röntgenképét rajzolja elénk.

Kalligram, Pozsony, 2003
216 oldal · ISBN: 8071496022 · Fordította: Csehy Zoltán

Lunemorte MP
Marcus Valerius Martialis: Költők, ringyók, pojácák

Sosem gondoltam volna,hogy valaha is ókori római szerzőtől fogok verseket olvasni. Mégis így történt. A cím tetszett meg először és a borító.
Noha annyira nem pajzánok a versek,de azért még képet kaphatunk az ókori Rómáról. A lábjegyzetek is segítenek tájékozódni. Nem rossz a könyv,egy 4.5 csillagot megér.

Gáborr_Nagy
Marcus Valerius Martialis: Költők, ringyók, pojácák

Nem tetszett, öncélú, undorító, hatásvadász. Kár volt elolvasni. Az utószó pedig túl tudományos, és szerintem nem ehhez a válogatáskötethez íródott.

Arianrhod MP
Marcus Valerius Martialis: Költők, ringyók, pojácák

Én nem találtam szellemes gúnyt, maró szatírát ezekben a versekben. Pajzánságot sem nagyon, inkább nevezném szélsőségesen obszcénnek. És ráadásul a költő mint erkölcstelen, rosszindulatú pletykafészek fog megmaradni az emlékezetemben ezután. Nem a legszebb kép az ókor legkultúráltabb régiójának tartott Rómáról, amit fest, az már biztos.

danaida P
Marcus Valerius Martialis: Költők, ringyók, pojácák

Kedves Martialis cimbora, ez valami brutálisan pajzán obszcén, de és brutálisan zseniális!!

Lunemorte MP

Vagy nem vágysz, Mamurra, tanulni megannyi hibádból?
Nem vágysz tudni, ki vagy?

zsemes

A félszemű Thaist meglátta Quintus
és szeretője lett ő.
Thaisnak csak a fél szeme hiányzik,
Quintusnak mind a kettő.