A ​lélek békéje 4 csillagozás

Marcus Tullius Cicero – Lucius Annaeus Seneca: A lélek békéje

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Populart Füzetek

Interpopulart, Budapest, 1994
78 oldal · puhatáblás · ISBN: 9638069198 · Fordította: Maróti Egon, Révay József
Interpopulart, Budapest, 1993
64 oldal · puhatáblás · ISBN: 9638069198 · Fordította: Maróti Egon, Révay József

anesz P
Marcus Tullius Cicero – Lucius Annaeus Seneca: A lélek békéje

Mind a kettő érdekes volt, nekem Seneca levelei jobban tetszettek, szerintem fogok még tőle olvasni. Eddig is sejtettem, de most már tudom, hogy a philippica nem az én műfajom. Ettől még elismerem, hogy Ciceró jó, sőt kiváló szónok lehetett. Viszont ez az alázzuk meg minél jobban a másikat nyilvánosan, bírálva, majdnem semmilyen jó tulajdonságát el nem ismerve azért, mert ellenségek vagyunk, valahogy nem jön be. Kicsit messze van a keresztyén felfogástól.
Seneca levelei viszont kis gyöngyszemek, élvezettel olvastam őket.

Msabee
Marcus Tullius Cicero – Lucius Annaeus Seneca: A lélek békéje

Cicero Antonius elleni beszéde zseniális rétori munka. Egyesek szerint jobb lenne meghallgatni, én azonban lenyűgözve olvastam, bár ez talán szakmai ártalomnak tudható be.
Jó lenne, ha mindnyájan sokkal többet olvasnánk az ókori szerzőktől és az egyházatyáktól! Szerintem fogok egy ilyen kihívást kezdeményezni itt a Molyon.

tgorsy

Jellemét mindenki maga szerzi, a véletlent a hivatal szabja rá.

59. oldal - Seneca: 47. levél · Lucius Annaeus Seneca

tgorsy

A bölcs ember tudta, mindig az volt a törvény, hogy amit a zsarnokok elraboltak, azt haláluk után visszaszerzik a megraboltak.

37. oldal - Cicero: Második philippica · Marcus Tullius Cicero

tgorsy

Térj végre-valahára eszedre kérlek. arra gondolj, hogy kiktől származol, nem arra, hogy kik között élsz. Velem bánj tetszésed szerint, de a köztársasággal békélj meg!

45. oldal · Marcus Tullius Cicero