Kísértetek ​és ketyerék (Hollócsőr históriák 2.) 5 csillagozás

Marcus Sedgwick: Kísértetek és ketyerék

Nem elég, hogy Vadony és Tesó teljes sokkot kap egy állítólagos kísértettől, Vehemenc is mindenkit őrületbe kerget legújabb ketyeréjével, a Szuperszonikus Kincsvadász Detektorral. Amikor még Fantomaxi kapitány is felforgatja a kastély lakóinak életét, Edgár és Heuréka elindul az elhagyatott déli szárny felé…
Az Átokzugi família hajmeresztő kalandjait regélik el a…

Hollócsőr históriák
Ismerkedj meg az elátkozott kastély lakóival: Vehemenc hibbant feltaláló; Mézi, a hitvese álmodozó boszorkány; kamasz lányuk, Heuréka imád nyomozni; Vadony, a nyápic öcsike pedig csak Tesó nevű félnótás majmával törődik. Még szerencse, hogy van egy őrangyaluk: Edgár, a család bölcs (és kissé szószátyár) hollója.

Móra, Budapest, 2017
272 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634153702 · Fordította: Zöldi Anna · Illusztrálta: Pete Williamson

Heuréka

Nikolett0907 P>!
Marcus Sedgwick: Kísértetek és ketyerék

„Heuréka viszont, amilyen szorgalmas kislány, elhatározta, hogy utánajár a dolognak. A hasán feküdt egy farkasbőrön, és egy komoly külsejű, vaskos könyvet lapozgatott. Körbejárattam a pillantásom a szobájában, a baldachinos ágy fekete bársonykárpitjától a vadonatúj tapétáig, ami vidám temetői jelenetet ábrázolt.”

Ahogy várni lehetett, hatalmas elvárásokkal vettem kézbe a kötetet.
Alig vártam, hogy ismét Átokzugban lehessek és Addamsék….oh, bocsánat, akarom írni ennek a hibbant családnak a következő kalandját olvashassam.
Nagyon jó volt ez a rész is, többször is felnevettem, és voltak részek amin azért igen is elgondolkodtam, mert megbúvik a lapok között bizonyos okosság.
Tetszik, hogy bár fiataloknak íródott, még a felnőttek is megtalálhatják benne mindazt, ami kellhet egy pár órás szórakozáshoz.
A legjobb gyermekkönyvek közé sorolom, amit eddig volt szerencsém kézbe venni.
Nagyon remélem jön a folytatása, egy rajongót már szerzet magának ez a sorozat.
Imádom úgy ahogy van. És persze nekem is kell egy holló!
Kedvenc!♥

kratas P>!
Marcus Sedgwick: Kísértetek és ketyerék

Az első kötetben megszokott stílus, most végre még „sunyiban” tanító jelleggel megfűszerezve, igazi mese, szokatlan környezetben. Tetszett, bár azért a cél korosztály nem én vagyok, de kikapcsolt és sokat lehetett közben mosolyogni.

Kicsibogár P>!
Marcus Sedgwick: Kísértetek és ketyerék

Újabb kaland az Addams … khm… Átogzugi família életében. Az áthallás nekem pozitív, mert a hangulat abszolúte Addamséket idézi, és ez nem is baj. A rejtély gyerekkönyvbe való, amit vicces elemek is tarkítanak. Remélem kijön magyarul a következő rész is, ha nem, akkor majd angolul olvasom tovább.

Marcus Sedgwick: Kísértetek és ketyerék

Ez is nagyon jó volt, bár az első rész kicsit jobban tetszett.
Viszont még mindig az a véleményem, hogy egy 10 évesnek nem biztos, hogy ennyire bejönne… Ha pl. nem érti a párhuzamokat, nem olvasta Poe-tól a Hollót vagy nem tudja mi az a Jack Daniel's akkor már nem is olyan vicces…

Ligeia >!

Mindent beburkolt a homály, én pedig szobornak tettettem magam az ajtó fölött. […]
Bevallom, az ötletet egy bánatos versből loptam, amit Heuréka olvasott fel nekem valaha – szerencse, hogy ilyen művelt barátaim vannak.

Kapcsolódó szócikkek: Edgar Allan Poe: A holló · szobor

Kapcsolódó szócikkek: Heuréka
Ligeia >!

Kívülről úgy tűnhetett, mintha aludnék, de esküszöm, ez tévedés: meditáltam.

Kapcsolódó szócikkek: alvás · meditáció

– Ki ez?
– Valamelyik szobalány.
– De melyik?
– Nem mindegy?
– A halottkém tudni akarja…
– Vagy úgy. Azt hiszem, a Manci.
– Melyik Manci? A mosolygós?
– Nem. A morcos, zsémbes, mogorva Manci.
– Ja, akkor már tudom.

Ligeia >!

A kapitány Mézinek magyarázott arról, hogy hány szellem ólálkodott a közelében a nap folyamán. Vehemenc erre megjegyezte, hogy Fantomaxi minden bizonnyal csak egyetlen ártó szellemmel került napközben közelebbi kapcsolatba, de az palackban volt, és Jack Daniel'snek hívták.

Kapcsolódó szócikkek: Jack Daniel’s
Ligeia >!

Egyrészt itt a sokkos majom, a rettegő Vadony, a halott konyhalány, a cipőtisztító fiú és a további áldozatok hosszú sora. Ha mindezt számításba veszem, nyilvánvaló, hogy megszálltak minket a gonosz lelkek.
Másrészt viszont nem ez az első eset, hogy egy konyhalányt holtan találnak a padlón, kihűlt, merev testtel. A szakácsnő pálinkája sok gyenge szervezettel végzett már, nem is beszélve a gombapástétomáról.
Vadony pedig mindig mindentől halálra rémül. Csak akkor nem vacog a félelemtől, ha már nincs magánál. Na és a majom… Ha az eddigiekből nem derült ki, hogy a majom nem beszámítható, akkor nyugodtan dobjátok sarokba a könyvet, nem éri meg tovább olvasni.

Kapcsolódó szócikkek: halott · majom · pálinka
Ligeia >!

A hollók mind varjak, de a varjak nem mind hollók.

Kapcsolódó szócikkek: holló · varjú

Hollócsőr históriák sorozat · Összehasonlítás