Az ​érzelmek kémiája 6 csillagozás

Marco Rauland: Az érzelmek kémiája

Felfedezték a hűség hormonját? A hormonok, neurotranszmitterek egyénenként változó koncentrációi alakítják az egyéniségünket? Elég csak a szerotoninra gondolni: alacsonyabb koncentrációja depressziót okozhat, a túl magas szint gátlástalansághoz, brutális agresszióhoz vezethet.
Amit tudunk, hasznunkra válhat, soha el nem képzelt hatékonyságú gyógyszerek, pl. antidepresszánsok kerültek piacra.
Amit tudunk, veszélyeztet, a tudomány haladása tette lehetővé a bénító harci gázok kifejlesztését is.
„Szóma, ha mondom, segít a gondon”… Huxley szép új világa sajnos létező fenyegetés. Csak reméljük, hogy az optimista forgatókönyv lesz a győztes, ahogyan reménykedünk ugyanígy az atomenergia és a génsebészet vonatkozásában is…

Gladiátor, Budapest, 2004
188 oldal · keménytáblás · ISBN: 9638043628 · Fordította: Babay Mária

Cetti94>!
Marco Rauland: Az érzelmek kémiája

A kémia sosem volt az erősségem, de ebben a könyvben sok dologra úgy kaptam meg a magyarázatot, hogy értettem is. Mondjuk én inkébb biokémiának ítélem meg a sok folyamatot, amit tartalmaz, de én nem vagyok szakértő, és ez pedig nem egy taknkönyv. Tetszett, hogy egyes fejezeteknél még ábrán is mutatták azt, amiről szó esik, és a különböző hormonokat, anyagokat a hosszú leírás után röviden is összefoglalták. Aki figyelmesen olvassa, esetenként magára ismerhet, hogy „Tényleg, én is így viselkedek időnként.”, és meg is találja rá a megfelelő magyarázatot, és a megoldást is. Néha kicsit túlságosan tudományosnak éreztem a magyarázatokat, olyan volt, mintha gimiben ültem volna kémia órán, de még így is megértettem azt, amire eddig azt hittem, hogy lehetetlen megérteni. Nem bántam meg, hogy időt szántam rá! :)

Bodibodza>!
Marco Rauland: Az érzelmek kémiája

Nekem vegyészként nagyon tetszett a könyv. Nagyon jól ragadja meg azt a folyamatot, ahogy a szervezetünkben létrejönnek a különböző érzelmi folyamatok. Innen tudtam meg azt, hogy miért olyan nehéz lejönni egy drogosnak a drogról. A stílusa szerintem átlagemberként is könnyen emészthető. Akit érdekelnek a miértek is, annak csak ajánlani tudom.