Szin ​markában 85 csillagozás

Marco Caldera: Szin markában

Aziz nem szeretne meghalni, de úgy tűnik, senkit sem érdekel a véleménye.
Egy nyüzsgő arab országban, idegen ágyon ébred. Kicsoda ő? Hogyan került oda? Miért lőnek rá ennyien? Hát nincs jobb dolguk ezeknek?
Aztán jön a felmentő sereg, ami sokkal rémisztőbb, mint maguk az üldözők. Ugyanis felségnek szólítják.
Aziz amnéziás, semmit nem ért a körülötte zajló mozgalmas eseményekből. Lehet, hogy van egy gyönyörű, titokzatos, bár kissé hazudós neje? És egy országa, amit kormányoznia kellene?
A fergeteges sodrású regény egy ismeretlen világba repít, ahol tisztára törölt elmével kell helytállni idegen hatalmak összeesküvései közepette, lavírozni rejtélyes halálesetek között, és legnagyobb kalandként megismerni egy lányt.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Arany pöttyös könyvek Könyvmolyképző

Könyvmolyképző, Szeged, 2014

MissFortune>!
Marco Caldera: Szin markában

Zavarosan indult, hiszen a főszereplő egy kórházban ébred, ráadásul amnéziája is van. Már az első 25 oldalban egyből az életére törnek, utána ez pedig csak fokozódik. Az akciójelenetekről elmondható szerintem, hogy elég esetlenek, bénák voltak, sokszor nevethetnékem volt leginkább.
A kezdeti nehézségek után viszont jól megindult a történet. Egyre inkább kíváncsivá tett, hogy vajon kicsoda is Aziz valójában. A szereplők jók, bár nem éreztem őket kifejezetten kidolgozottnak, de tekintettel arra, hogy a könyv csak 232 oldal, nagyon nem is várhattunk mást. Titkokban, drámában, izgalmakban nem volt hiány, így végül egy egészen jó olvasási élménnyel zártam.

Marco Caldera: Szin markában

Létezik egy olyan szó, amely tökéletesen kifejezi, hogy mit érzek a könyvvel kapcsolatban. Ez pedig egy nagybetűs „HŰHA!”.

Nem tudom, hogy azért tetszett-e ennyire a történet, mert sikerült vele kicsit kilépnem a komfortzónámból, vagy műfajában valóban ennyire jó, mindenesetre engem teljesen levett a lábamról. Izgalmas, fordulatos és akciódús volt, teli rejtélyekkel és titkokkal. Olvasás közben – és néha munka mellett is – folyamatosan dolgoztatta az agyamat, úgyhogy szinte az első pillanattól kezdve próbáltam felszedegetni a morzsákat és összerakni az információkat, rájönni, hogy valójában kicsoda Aziz, de az író annyira jól keverte a szálakat, hogy néhány apróságtól eltekintve esélyem sem volt kitalálni a végkifejletet. Na és a humora, az valami zseniális volt! Végig az járt a fejemben, hogy Aziz kiköpött Calderon kapitány (Calderon-Caldera?! :)), már ami a humorát illeti, szóval ha ezek ketten a való világban is léteznének… istenem, de csodás is lenne!

Amiért mégis le kell vonnom fél csillagot, az a túl sok leírás miatt van. Néhol úgy éreztem, hogy elkalandozik a figyelmem, mert oldalakon keresztül nem volt egyetlen párbeszéd sem, csak tömény, túlzottan részletes leírás.

Akarok még olvasni Marco Caldera könyvet!

Heni_s_BookBar>!
Marco Caldera: Szin markában

Tyű!!! Ez klassz volt!! Még nem olvastam hozzá hasonló regényt, de azt kell mondanom, hogy ennél jobban már nem is tetszhetett volna! Okos és igazságos férfi karakter, erős női karakter…igazán izgalmas történet, némi romantika.. Mi kell még? Semmi. Ez így volt, ahogy van!
5* csillag! Kedves Könyvmolyképző, jöhetnének még több tucat számmal ilyen jó magyar könyvek! :D

rnekovacseme>!
Marco Caldera: Szin markában

Kölcsönbe kaptam a főnökömtől, akinek nem igazán jött be, így félve kezdtem neki. Az első 50 oldal nem ígért sok jót, de a kíváncsiság hajtott előre. Egyáltalán nem bántam meg, hogy folytattam. Végig azon gondolkodtam, mi a csavar a sztoriba. De erre egyáltalán nem számítottam. Aziz rendkívül szimpatikus figura. Nuráról viszont ezt nem lehet elmondani, de a végén minden úgy alakul, ahogy kell.

K_Szilvia03>!

Anyám borogass!
Már akkor eldöntöttem, imádni fogom ezt a könyvet, amikor a borítót először megláttam. A pasi rajta egyszerűen DÖGÖS! Igen, tudom, hogy csak orrtól lefelé látszik, de eskü, már az álla ívéből lerí, hogy szuperszexi a pasi.
A történet pedig ultraszuper. Szövevényes, ármánykodós, izgalomban tart, és nem bírod kivárni, hogy kiderüljenek a dolgok. Amikor már azt hinnéd, rájöttél a titok nyitjára, beugrik egy újabb elbeszélő, jön egy újabb csavar, amit nem tudsz hová tenni.
Aztán a végén csak lesel, mint hal a szatyorban, mert erre tuti nem gondoltál.
A narráció irtó jópofa. Gördülékeny, tele van vicces hasonlatokkal, és olyan poénokkal, hogy a felfokozott feszültség között is folyton folyvást felröhögtem.
Aziz stílusa lehengerlő, ahogy a legkényesebb pillanatokban is élcelődik vagy kötekedik, az haláli. Szívem szerint most azonnal újra nekiállnék olvasni, mert egyszerűen megunhatatlan. Ebből akár még egy sorozatot is el tudnék viselni, mondjuk minimum 20 résszel :D

pasztornenagyeva>!
Marco Caldera: Szin markában

Már régóta szemezek ezzel a regénnyel. Nagyon tetszett a borítója is. A Könyvmolyképző Kiadó ajándékkönyve volt,most gondoltam, hogy elolvasom. Először is nem értem, hogy mi rajta a fantasy és a sci-fi szál.Vártam, mikor múlik el Aziz amnéziája hogy mi is tisztán lássunk , és jöjjön a csattanó a könyv végére.A szereplőkről személyiségéről nem sokat tudunk meg.

Joxer>!
Marco Caldera: Szin markában

Az előző olvasásom után egy újabb amnéziás főhős, aki rádöbben, hogy ő az arab világ egyik kis szigetének uralkodója, és ennek kapcsán veszélybe kerül az élete. Persze egy helyes férfi mellől nem hiányoznhat a bombázó nő sem, akivel közösen Aziz sokmindent átél, és a történet végi csavar folytán az élete is nyugvópontra kerül.
A könyv feléleszti a 80-as, 90-es évek olcsó ponyvairodalmát, amit a felszínes arab mázzal bevonva tettek egzotikussá.
Humoros történet hihetetlen fordulatokkal, de időnként jól jön egy-egy ilyen olvasnivaló is.

petitrenard>!
Marco Caldera: Szin markában

Ez egy marha jó sztori a közepesnél egy kicsit jobban megírva. De az író fantáziájának köszönhetően simán van létjogosultsága (szerintem) a magyar kalandregénypiacon. Nagyon remélem, hogy nem hagyja abba az írást, mert vevő lennék a műveire, és látok esélyt arra is, hogy egyre jobbakat fog írni.
Nagyon pörgős, cselekménydús a történet, sok titokzatossággal, jól megkavart szálakkal és szerethető szereplőkkel.

Paulina_Sándorné P>!
Marco Caldera: Szin markában

Hát elég fura történet volt számomra. Az elején belecsaptak a történetbe, nehezen találtam meg hol is vagyok. Sokszor nem is tudtam követni a történetet, párszor nem is kötött le. A múlt megismerése érdekes volt, jól összekuszálták a dolgokat. A féltékenység, irigység nagyon rossz dolgokat hoz ki egyes emberekből. Aziz nem tudtam hová tenni. Nura pedig első perctől fogva ellenszenves volt nekem, sajnos ez a végére sem változott.

rafaelo0824>!
Marco Caldera: Szin markában

Jobb lett volna, ha a fülszöveg nem lövi le a az első kábé 90 oldalt, és ha kevesebb akció történik, hogy kicsit pihenni és gondolkodni lehessen közben. Aziz szimpatikus figura volt, bár néhol túl soknak éreztem a hű, de vicces vagyok részeket, igaz volt, amin nekem is nevetnem kellett. A vége tetszett mégis az egész olyan középszerű, egyszer olvasós könyvre sikeredett.

Fairymysz>!

– Felség, ha nem haragszik meg az érdeklődésért, hol hagyta a testőrségét?
– A testőrségemet? – Aziz egyre rutinosabban kezelte az érthetetlen kérdéseket. A lány nemcsak hazudott, de még hülyének is nézte. – Tudja itt a sarkon van egy bukmékeriroda, ahol mindenféle érdekes versenyre lehet fogadni. Képzelje, feltettem az összes szolgálómat, beleértve a testőröket, a szakácsot, a hajóskapitányt, de még a postásomat is a Balszerencse nevű lóra. Vesztettem, úgyhogy az embereim most szomorúan ülnek a fogadóiroda polcain. Ha arra jár, igazán visszanyerhetné legalább a zoknihúzó gyereket, mert a segítsége nélkül ma nem tudtam zoknit húzni – mondta, és teátrális mozdulattal felrántotta olajfoltos nadrágszárát.

Diana_Z I>!

– Nura, nem mondtad, hogy ez a fickó úgy tekeri a mondatokat, hogy Allahnak is túlóráznia kell, ha ki akarja bogarászni az értelmüket.

Fairymysz>!

– Jobb lenne menekülni – ajánlotta bátortalanul Aziz –, úgy nehezebben lövik agyon az embert.

Sippancs P>!

Aziz feltápászkodott, megforgatta a csuklóját, meglengette a karját, hogy visszatérjen belé a vérkeringés. Reza egy félhold alakú pengét vett elő, a tőrrel néhányszor belecsapott a levegőbe, majd széles köröket írt le vele. Aziz nyugodtan állt, látszólag nem törődve a lába előtt fekvő késsel, és érdeklődve nézte a produkciót.
– Ha végeztél az összes szúnyoggal, kezdhetjük – jegyezte meg csendesen.
– Te… te… – Reza őrjöngött, de dühében talán nem találta a megfelelő szavakat.
– Többet kellene olvasnod! – bíztatta Aziz. – Akkor lenne szókincsed.

Reelka>!

Elmetszett ütőérrel az ember nem sokáig ünnepli a győzelmét.

Fairymysz>!

Úgy döntött, hogy a probléma megoldását inkább a bent lévő recepciósra hárítja, az valószínűleg többet keres, és az esetleges pofonokat is jobban állja.

Breena>!

– Nura, te mindig meg tudod nyugtatni az embert. Szerinted mit fog tenni Ahmad, ha meglát?
– Minden bizonnyal kivégeztet.
– Köszönöm, Nura, és még tetézni is tudtad! – jegyezte meg epésen Aziz. – Akkor hogy kellene viselkednem?
Nura elgondolkodott.
– Mondanám, hogy hitesd el velük, nem te vagy a sahansah, de a nagydarab fickó már felismert. Ha jobban belegondolok, pont azt teszed, amit tanácsolhattam volna.
– Nevezetesen? Hogy feküdjek a földön hátrakötözött kézzel? Menni fog!
– Nem, hanem hogy mutatkozz vakmerőnek! Sértegesd őket, mintha nem félnél a haláltól! Tedd, amit eddig. A perzsák elismerik a bátorságot.
– Könnyebb volt bátornak mutatkoznom, amíg valóban nem féltem – jegyezte meg Aziz. – Eddig azt hittem, ha Ahmad megtudja, ki vagyok, szabadon enged, most meg kiderült, hogy még nagyobb pácban vagyok, mint gondoltam – morogta. Vonaglott egy darabig, hogy kényelmesebben tudjon ülni, aztán egy nagyot üvöltött a ház felé: – Hé, Reza, te vén lótolvaj!
A férfi unott képpel ballagott ki az épületből, közben valamiféle növény szárát rágcsálta.
– Mi van?
– Beszélnünk kell! Már ha nem zavar a legelésben.

Sippancs P>!

– Egy nagy uralkodót el lehet búcsúztatni ünnepélyesen, magasztosan, de ha gyilkosság árnyéka vetül a halálra, akkor az élőkben mindig megmarad az elkeseredés dühe…

Marika810>!

– Allah világítsa meg szavaid értelmét, kedves fogadott testvérem – mondta végül- , ha megkérhetlek, mégiscsak kertelj, mert abból eddig több értelmet kihámoztam!

AnnaPanni>!

– Ha jól vettem ki a szavaiból, felség, a testőrei eltűntek.
– Én nem fogalmaznék ilyen sarkosan. Mondjuk azt, ebben a pillanatban legalábbis nem találom őket.