The ​Witcher: A Vaják világa 73 csillagozás

Marcin Batylda: The Witcher: A Vaják világa

Lépj be ebbe a fenevadakkal teli világba, ahol Geralt legmegbízhatóbb barátai vezetnek körbe. Nyerj bepillantást a világ legsötétebb zugaiba is, tudd, mi lapul a mélyükön, s azt is, miféle fegyverrel lehet végezni velük!
Ez a pazarul illusztrált kötet a Witcher videojátékok elengedhetetlen kiegészítője, de a dark fantasy és a hősi kalandok kedvelőinek polcáról sem hiányozhat!

Ríviai Geralt · Vesemir

zamil>!
Marcin Batylda: The Witcher: A Vaják világa

Szép, igényes, jól összeszedett, de ennyi.
Szinte semmi pluszt nem ad, azoknak akik olvasták a regényeket.
Amin viszont még most se tudok túllépni, hogy lehet egy ilyen könyvből kihagyni a térképet, miközben az egész Északi királyságokat bemutatja, miközben nagyvonalakban elmeséli az egész Vaják könyvek történetét.
Miért nem lehetett, megadni azt az élményt, hogy lapozgassunk a térképhez olvasás közben, és akár a térképen újjunkal követve a történetet, még jobban beleéljük magunkat.

Green69>!
Marcin Batylda: The Witcher: A Vaják világa

A könyv hozza azt amit egy kèpes útmutatónak hoznia kell. Szép és látványos.

Akik mèg nem ismerik, szàmitsanak arra hogy ez a jàtèk adaptàcióból készült, tehát nem filmes képek vannak az albumba. A szövegíró próbálta néhol felvenni azt a stílus ami a könyvek sajátja, ez azért nem sikerült szerintem.

Èn egy kicsit többet vártam a szöveges részről de azért nem mondom hogy csalódás volt,csak épp nem izgalmas :-) Pedig a lehetőség adva volt.

KillerCat>!
Marcin Batylda: The Witcher: A Vaják világa

Mindenki olvasson Vajákot és merüljön el ebben a fantasztikus világban :-)

zöldelefánt>!
Marcin Batylda: The Witcher: A Vaják világa

Aki nem ismeri a vaják világát az elolvassa a könyvet, aztán mégegyszer elolvassa és mégegyszer. És akkor talán minden megmarad. Gondolom én ezt, aztán majd lehet elolvastatom, egy olyan emberrel aki nem ismeri sem a könyveket, sem a játékot, sem a sorozatot. Kíváncsi vagyok mennyire érthető ezek ismerete nélkül. Jó sok információ van itt a vajákok világáról, ami elég jól kiépített. Egyre jobban és jobban tetszik. Az illusztrációk egynémelyike nagyon lenyűgözött. A borító is nagyon tetszik…mindkettő.
Egy valamit hiányoltam csak, az pedig egy térkép, ami jó lett volna a könyvbe, kerestem is hátha….de ettől eltekintve elég jó kiadvány. Van, hogy csak úgy felveszem a polcról és bele bele olvasok, nézegetem. Valahogy vonz magához…biztos valami mágia… ;)

Zoe27>!
Marcin Batylda: The Witcher: A Vaják világa

Őszintén szólva ugyanúgy, ahogy Az utolsó kívánságba is komolytalanul kezdtem bele, DE öreg hiba volt!!! ( Ez mondjuk már akkor kiderült amikor a kezembe vehettem. Úgy voltam vele, mint a gyerekek a kedvenc játékukkal, hogy szinte mindig a kezemben volt, így szinte mindehová vittem magammal! :D )
Ez a könyv szinte egy történelmi történettel ( tudom irtó furcsán hangzik) ér fel. Néha komolyan mondom olyan érzésem volt miközben faltam sorokat, mintha ez megtörtént volna ( oké-oké nem vagyok gyerek, de maga a könyv kidolgozottsága hihetetlen!).
Ez a könyv annyira komplex, hogy úgy érzem minden kérdésemre kaptam választ!
Mindenképpen kell egy otthonra is! *.*

A_S1M0N P>!
Marcin Batylda: The Witcher: A Vaják világa

Az angol kiadást régebben már beszereztem, de jó volt magyarul is olvasni, mindent megértve. :D
Viszont fájó pontja a fordításnak, hogy a vesszők – főleg az első fejezetben - nevetségesen (de inkább zavaróan) sokszor voltak feleslegesen használva, érthetetlen, hogy ezek miképpen maradhattak bent a végleges szövegben.
Számomra ez levont a kötet élvezeti értékéből az adott részeknél, de összességében azért tetszett, bár újdonsággal nem szolgáltak, de remek összefoglalója mind a könyvek, mind pedig a videójátékok cselekményének, ám ezért csak utánuk ajánlott elolvasni!

A védőborító jó ötlet volt, egy kis extra az angol nyelvű kiadáshoz képest.

rex501>!
Marcin Batylda: The Witcher: A Vaják világa

Úgy vagyok ezzel a könyvvel, hogy egyik szemem sír a másik meg nevet, mert egyrészt nem azt kaptam, amire számítottam, másrészt pedig, azért mégiscsak elégedett vagyok vele valamilyen szinten. Csalódott vagyok mert egy minden részletekbe belemenő világleírást vártam és helyette kaptam egy felszínes összefoglalót, ami azért segített jó néhány dolgot tisztázni fejemben. Például a mágiáról szóló fejezetet nagyon unalmasnak találtam, de mégis hasznos volt számomra, mert végre megértettem hogy hogyan is működik.
Jó ötletnek találtam, hogy az egyes fejezeteket más és más szereplő próbálta bemutatni, de mégis mindegyik borzasztóan „Kökörcsínes” volt. Ez fajta elbeszélés mód nagyon kellemetlen érzést hagyott maga után, szerintem egyáltalán nem illett a könyvhöz.
A képek is néha hasonló érzéseket váltottak ki belőlem. A Witcher 3 játékból származó, egész oldalas képek eszméletlenül jól néztek ki, a különböző vázlatrajzok már kevésbé, és ott voltak a képregényekből valók is. Ezekre néha csak annyi volt reakcióm egy-egy játékból való kép után, hogy ehh… ez most mi?

Vegyes érzésekkel fejeztem be a könyvet, off jónak jó, de lehetett volna részletesebb is.

theodora P>!
Marcin Batylda: The Witcher: A Vaják világa

Szép kötet Sapkowski fantasy-világáról, ami felvázolja a világ felépítését, a benne lakó szerzeteket és szörnyeket. Megismertet a mágia és a vallás alapjaival, ill. elmeséli mindazt amit a vajákokról tudni lehet.
Kökörcsin volt a kötet 'szerzője-szerkesztője', aki több szereplőnek kiszervezte a fejezetek megírását.
Mivel a 3. kötet után kezdtem el olvasni ezért frissen élt bennem több emlék a világ keletkezéséről, vagy akár a vajákokról. A politikai csatározásokat igyekeztem felületesen átolvasni, mert így is épp elég spoilert tartalmazott számomra.
Az utolsó fejezet ( Ríviai Geralt története ) összefoglalja a kötetek tartalmát, Ciri sorsát, amivel lényégben megtudtam mindent a cselekményből, ami előttem áll. Na de sebaj, úgyis terveztem egy szusszanásnyi szünetet az olvasásában.

Tetszettek az illusztrációk, de sokakhoz hasonlóan hiányoltam egy térképet – de lent linkelt Netflixes verzió elég menő https://www.witchernetflix.com/en-gb

Azt hiszem így látatlanul is elmondhatom, hogy ha végigolvastad a sorozatot akkor nem fog többet adni, de egy jó összefoglaló – segíthet felfrissíteni az emlékeket, jobban meglátni az összefüggéseket, vagy Sapkowski világteremtését.

FélszipókásŐsmoly P>!
Marcin Batylda: The Witcher: A Vaják világa

Szép nagyalakú album, inkább képeskönyv, mint részletes világleírás. Hol a képregényekből, hol a játékból vett képekkel (mindháromból, szóval a kidolgozottság minősége változó), különféle vázlatokkal, concept artokkal kíséri a háttérismertetőket. Igyekszik átfogó lenni, de inkább felszínes, hézagos, mint mélyreható. Hasonló a játékban fellelhető kis tájékoztató könyvekhez, csak ez elbeszélős módon íródott. Van egy-egy mesélő, aki bemutatja a dolgokat. „Kökörcsin” (aki eredetileg, az első két játékban még Dandelion volt, ami Pitypang) a fő mesélő, tulajdonképpen az ő „interjúit” olvashatjuk a főbb szereplőkkel:
– Borch, a Három Csóka bemutatja a világot és lakóit
– Vesemir elmeséli a vajákok történelmét és sajátosságaikat
– Yennefer a mágiaelméletet, -történelmet és vallásokat
– Geralt pedig a szörnyeket (mi mást? :D)

Bár a játékot vagy a könyveket kevésbé ismerőknek talán spoileres lehet jó pár dolog, viszont azoknak, akik ismerik őket, feltűnhet, hogy kevésbé karakterhűek a szövegek, mintha csak Dandelion átírta volna a saját szájíze szerint (ugyanakkor meg rá sem illik, mert ő „Nyájas Olvasó”-zik, de az interjúkban meg tudálékos hangnemet üt meg az író). A képek sem mindig tükrözik a leírást.

Összességében szép és szórakoztató, sok újat mondott számomra (mert még a 3. játékot épp csak elkezdtem, a könyveket pedig nem olvastam), de nem mondanám egy mesterműnek. Örülök, hogy a Witcher-medálos korábbi borító lett az alap és arra került rá egy Geraltos védőborító, így figyelemfelkeltőbb és egyértelműen kiderül bárki számára, hogy miről is szólhat.

Foxykahh>!
Marcin Batylda: The Witcher: A Vaják világa

Gyönyörű a könyv! Amikor borítóváltást „bejelentették” akkor szomorúbb lettem, mert nekem jobban tetszett a medálos fedlap, de ez így nagyon korrekt, hogy a védőborításon van Geralt, alatta pedig a medál. Ráadásul sokkal jobban is néz ki élőben a védőborító, mint a képeken! Ennél már csak akkor lehetne jobb, ha Geralt szeme világítana a sötétben :D

Belül is nagyon igényes könyv, de sajnos sok tartalmi újdonságot nem kaptunk. Ezen felül hiányzik számomra pár karakter leírás, akik a könyvekben/játékokban fontos szerephez jutottak, simán kaphattak volna helyet. Meg egy szép térképet is beletehettek volna. Mindezek ellenére minden rajongónak kötelező darab! :)

Aniyou P>!

Persze a törpöknek is igaza van, akik úgy tartják, hogy szarból nem lehet ostort fonni […]

beitghanima>!

Miközben igyekszünk észben tartani, hogy kik vagyunk és mi a dolgunk, azt sem szabad elfelednünk, hogy kik nem vagyunk, és mi az, ami nem a mi dolgunk.

Luna_Dephensis>!

A szent szimbólumok is teljesen haszontalanok velük szemben, vagy – ahogy Vesemir szokta mondogatni –, legfeljebb arra jók, hogy megsértsük vele a vámpír vallásos érzületét, már ha van neki ilyen.
Ha valaki fakarót döf belé, azt nem különösebben állhatja, de azt hiszem, ezzel mind így vagyunk.

116. oldal, Az Északi Királyságok szörnyei

Kapcsolódó szócikkek: vámpír
bessy85>!

Az, ki a sötétség völgyében kíván járni, vigyen magával lámpást.
Mert az, aki kificamítja a lábát a sötétben, bizony nem jut messzire.

kitti_th>!

A trónutódlás nem rendezett kérdése – ha szabad az egyik kedvenc emberi kifejezésemet használnom – rendesen tökön rúgta Temeriát, pillanatok alatt térdre kényszerítve a gazdag és hatalmas országot.

Psycho_Goreman >!

Azt kell mondjam, az emberek föld utáni éhsége egyszerre elképesztő és elborzasztó.

Psycho_Goreman >!

Ahogy a mondás is tartja, ha valaki a kerítés tetején trónol, annak nemcsak az ülepe fájdul meg, de a térdét mindkét oldalról el lehet érni, egy jól irányzott rúgással.

Az ilyen főzeteket fogyasztó vaják olyan gyors és hatékony, hogy varázslat nélkül egyetlen halandó sem veheti fel vele a harcot. Ugyanakkor – ahogy azt már említettem –, ezek a főzetek igen nagy körültekintést igényelnek, mert egyben halálos mérgek is. És egyikünk sem szeretné, ha az állna a fejfáján, hogy „a csatára való felkészülés közben halt bele a túladagolásba”.

kitti_th>!

Észak magvát a négy legnagyobb és legerősebb királyság – Redánia, Kaedwen, Temeria és Aedirn – alkotják. Az utóbbi időkig ők négyen voltak a fontos játékosok az országok, nemzetek és dinasztiák sorsát eldöntő politikai játszmában. Mindaddig, míg nyilvánvalóvá nem vált, hogy Nilfgaard tulajdonképp soha nem is állt föl a játékasztal mellől. És míg a többiek a nyereményüket számolgatták, a császár szépen átvette az osztó szerepét, és csöndben megváltoztatta a szabályokat.

Aniyou P>!

Mára nem sokan maradtunk, és hamarosan egyetlen vaják sem akad majd. S mikor ez a nap is eljön, az emberek csak akkor fogják megérteni, miért is van szükség vajákokra.