A ​becsület zsoldjában 6 csillagozás

Marcellus Mihály: A becsület zsoldjában

Kr. ​u. 180. Pannónia, a Római Birodalom északi határa. A germánokat visszaszorító Marcus Aurelius halott, utóda, Commodus pedig a fővárosi luxus kedvéért feláldozza az északi fenyegetés megszüntetésének lehetőségét. A germánok ezért egy idő után ismét vérszemet kapnak Róma gazdagságától, egyre gyakoribbak a betörések a folyami határon keresztül.

A csatatereket kerülő Commodus arannyal próbálja megvásárolni a határvidék békéjét. A kincset szállító katonai egységet azonban támadás éri, az aranynak lába kél. Vajon akad-e valaki, aki megfejtheti e titkot? Nyomára bukkanhat-e bárki Róma aranyának, és megtorolhatja-e a veszteségeket?

Marcellus Mihály e kötetben is a tőle megszokott történeti hitelességgel festi meg az ókor Pannóniáját, a Danuvius forrongó vidékét, miközben betekintést nyújt a római legionariusok véres mindennapjaiba. Mesél katonai hűségről és becsületről, de ármányról és cselszövésről is, így méltán kínál izgalmas szórakozást a fordulatokban gazdag,… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2020

Lazi, Szeged, 2020

Marcellus Mihály: A becsület zsoldjában

Már a történet felütése is nagyszerű, az első sortól kezdve beránt az ismerős hangulat. A regény témája két fő motívum köré csoportosul. A háború és béke egyensúlyának megteremtése, ezen fáradozik az új császár, Commodus. A másik fő elem a cselvetés, a katonai becsület, az ármány és a férfias bosszú adja a hátteret.

Petya15>!
Marcellus Mihály: A becsület zsoldjában

Nahát ez remek kötet lett!
Sokkal, de sokkal jobb, olvasmányosabb, mozgalmasabb és összeszedettebb volt, mint az előző, a szerzőtől olvasott regények.
Maximális élmény, bár a hadakozásnál még a leírásokat javítani érdemesebb, hogy olvasmányosabb legyen, de a többi, minden rendben van. Ajánlott olvasásra a kötet!

Odin94 >!
Marcellus Mihály: A becsület zsoldjában

Izgalom, feszültség, (olvasói) mámor!
E három szóban tudnám összefoglalni Marcellus Mihály legfrissebb könyvével kapcsolatos olvasmányélményemet. Lehengerlően pörgött a cselekmény, aratott mind a halál és fortuna keze… A szereplőket hamar megszerettem, szövevényes sorsuk kibontakozását élmény volt végigkísérni. Marcellus Mihály ezen regényét rendkívül erősnek és kiforrottnak éreztem! Kedvet kaptam a „Marcus Aurelis Pannóniában” c. sorozat folytatására és a „Commodus-trilógia” bekebelezésére!

Lazi, Szeged, 2020

robinson >!

A császár nyugtalan volt, bár soha nem vallotta volna be az őt körülvevőknek.

robinson >!

Azt mondják, az új császár, Commodus igen bosszúálló. Gyáva, de bosszúálló.

Kapcsolódó szócikkek: Commodus császár
robinson >!

Az őrszem óvatosan felemelkedett a talajról, alaposan körülkémlelt.