Isten ​ingyér teremtett bennünket 135 csillagozás

Marcello D'Orta: Isten ingyér teremtett bennünket Marcello D'Orta: Isten ingyér teremtett bennünket

Mi ​végre vagyunk a világon? Miért teremtett bennünket az Isten? Nagy kérdés, a filozófia két-három évezred alatt se tudott rá igazán megnyugtató választ adni. Ki tudja, miért nem kérdezték meg eddig a Nápoly környéki gyerekeket? Azazhogy: mostanában végre megkérdezték. Az Én reméljük, megúszom világhírű, nálunk is közismert szerzője, az arzanói gyerekek szeretett tanítója. Most végre tudjuk: „Isten azért teremtett bennünket, hogy nyugodtan elküldhessen bennünket a paradicsomba." Ezért nyilvánvaló, hogy „Isten jól tette, hogy megteremtett bennünket". De a tízéves délolasz gyerek nem egyszerűen csak lefordítja a biblia, a hittan igazságait. Hozzáteszi a maga nem megvetendő, XX. század végi élettapasztalatát. Meghosszabbítja a jól-rosszul megemésztett történeteket, életszabályokat, hozzájuk teszi a maga morálját. Csoda-e, ha úgy gondolja, hogy a Jóisten azért egy kicsit túlzásba vitte a teremtést? Azokat talán elhagyhatta volna, akik már hajnali hatkor kezdik a gyilkolást. Ő csak… (tovább)

Európa, Budapest, 2011
128 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789630792509 · Fordította: Magyarósi Gizella
Európa, Budapest, 2008
128 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789630786447 · Fordította: Magyarósi Gizella
Európa, Budapest, 1997
164 oldal · keménytáblás · ISBN: 9630762056 · Fordította: Magyarósi Gizella · Illusztrálta: Kelemen István

Noé

Jagika P>!
Marcello D'Orta: Isten ingyér teremtett bennünket

Mindig csodálom, milyen eredeti gondolataik vannak a kisgyerekeknek. Vallási kérdésekben különösen meglepőek – erre számtalan példát olvashatunk e könyvben. Olykor hallatlanul humoros a megfogalmazás, máskor viszont kis világuk torokszorító eseményei, problémái jelennek meg…

kratas P>!
Marcello D'Orta: Isten ingyér teremtett bennünket

Hát ez valami szenzációs volt :)
A szövegek, a fordítás, az illusztrációk, mind-mind nagyon ügyes és szórakoztató.

pikkupilvi P>!
Marcello D'Orta: Isten ingyér teremtett bennünket

Erdekes, hogy az Elena Ferrante-fele Napolyi tortenetek milyen extra szinezetet es hatteret adnak ezeknek a szosszeneteknek. Szerettem ezt a kotetet is, de nem a legviccesebb az altalam eddig olvasottak kozul.

Molymacska>!
Marcello D'Orta: Isten ingyér teremtett bennünket

Vicces volt, mint minden olyan könyv, ami a gyerekek félreértelmezéséből származik.
Néha a gyerekek bele tudtak tenyerelni a vallás nagy teológiai kérdéseibe, máskor csak furcsán, kicsit máshogy értették a mondanivalót, megint máskor csak az előadásmód volt furcsa.
Ellenben nagyon kacagtató volt a legtöbb történet.

Habók P>!
Marcello D'Orta: Isten ingyér teremtett bennünket

Szórakoztató. Amíg az ember bele nem gondol, hogy ez igaz. (Már persze, ha igaz, és nem az író találta ki vagy kozmetikázta ilyenné). A gyerek összerakja, amit lát a tv-ben. amit otthon meghall a felnőttek beszélgetéséből, meg amit tanul az iskolában. És ez a kép egyáltalán nem hízelgő a felnőttekre nézve. Igen, ilyenek vagyunk. Vagy ilyennek látszunk. És így neveljük a gyerekeinket.

gab001>!
Marcello D'Orta: Isten ingyér teremtett bennünket

Csak beleolvastam, aztán ott ragadtam. Nagyon régen akartam már olvasni az írótól, de nem gondoltam, hogy ennyire tetszeni fog. Persze a gyerekeké az érdem, de nagyon tetszett a könyv felépítése és nem kis munka lehetett megtalálni és kiválogatni ezeket a gyöngyszemeket. Játszva idézi fel az olvasó a bibliai történeteket és gondolkodik el olyan kérdéseken, hogy mi is a házasság szentsége. A könyv tele van érdekes meglátásokkal, újraértelmezésekkel és természetesen igazságokkal is. Megmosolyogtatott.

Európa, Budapest, 1995
164 oldal · keménytáblás · ISBN: 9630757842 · Fordította: Magyarósi Gizella
Borcsy P>!
Marcello D'Orta: Isten ingyér teremtett bennünket

Nemrég fejeztem be a Gomorra című sorozatot és eszembe jutott ez a könyv a polcomon. Évekkel ezelőtt olvastam már, akkor is nagyon tetszett.
A könyvet Nápoly környéki gyerekek „írták”, benne van, ők hogyan látják a világot.
Jókat nevettem az olvasás közben, de azért sokszor nagyon szomorú volt olvasni, hogy mennyire áthatja a drog, a maffia, a szegénység az ott élők mindennapjait. Emellett jó kritikája a képmutató felnőtt világnak is.
Nagyon élvezetes és tanulságos olvasmány volt. 5 csillagra értékelem.

Kicsibogár>!
Marcello D'Orta: Isten ingyér teremtett bennünket

Ez egyszerre volt elgondolkodtató és vicces is. A gyerekek sokszor tisztábban látják a világot, mint a felnőttek. Csak az utóbbiak nagy része ezt nem akarja tudomásul venni.

AgiVega IP>!
Marcello D'Orta: Isten ingyér teremtett bennünket

MEKKORA EGY ÁLLATSÁG! Jelen lelkiállapotomban pont erre volt szükségem! Imádtam! :D

Marcello D'Orta: Isten ingyér teremtett bennünket

Még csak ma ismertem meg a szerzőt, máris két könyvét elolvastam! Ez azért jelent valamit, nem??! ;)
Azért vontam le egy csillagot, mert nem nevettem annyit és néha már sajnáltam a gyerekeket, miket tanítanak nekik az iskolában…Bár nem várhatom el tőlük, hogy Olaszországban a buddhizmusról ne azt tanulják, hogy nekik köszönhetően éheznek Indiában a gyerekek, mert a teheneket nem eszik meg…

Boglárka_Madar>!

A modern pápát Második János Pál pápának hívják, és a római pápáskodás előtt lengyel volt.
Ha beszélhetnék vele, minden problémámat előadnám neki, vagyishogy:
– miért nem ad soha interjút, mikor tudja, hogy Jézus is mindenkivel szóba állt,
– ha Szent Ferenc koldusszegény volt, ő miért dusgazdag,
– miért mindig ugyanazon az erkélyen néz ki,
– Olaszországnak drukkol vagy Lengyelországnak.
Azt is szeretném tudni, ki a gyóntatója.

Azora>!

Ádám és Éva nagyon szép pár voltak, csak a gyerekekkel nem volt szerencséjük. Kettő lett nekik, az egyikből gyilkos lett, a másikból halott.

Lunemorte P>!

Jézus sok csodát tett, a vakosat, a leprásat, a bénát, a lefé­kezett vihart, a vizenjárást, satöbbi. De egy csodát nem tett meg: nem mentette meg a bátyámat a drogtól.

Kapcsolódó szócikkek: Jézus Krisztus
Ornicar>!

Keresztelő Szent János a pusztában dolgozott, keresztelte a bűnösöket és mosta őket a Szentlélekkel. Rongyokban járt és negyven napot böjtölt havonta.

Kapcsolódó szócikkek: Keresztelő Szent János
Mes>!

Szegény nőket sose vették figyelembe.
Az egyiptomiak korában a nők vagy papnak álltak vagy modellnek a piramisokhoz. A piramisfestő beeresztette és profilba állította őket, lábakat profilba, kezeket fől és profilba. Mikor végzett elment, és lehet hogy otthagyta őket profilba.

Lunemorte P>!

A diabetikus doktornő a fogyókúrával jön, Afrikában meg sorba halnak éhen.

Kapcsolódó szócikkek: fogyókúra
blackett>!

Isten egy feszület, ő teremtette a kismacskákat, a kiskutyákat, a mókusokat és mondhatjuk, hogy az iskolát is. Ő egy nemes óriás, aki nem bratyizik senkivel. Vincenzo atya ostyájában található.

Kicsoda Isten? És az ördög? - 1