Isten ​ingyér teremtett bennünket 115 csillagozás

Marcello D'Orta: Isten ingyér teremtett bennünket Marcello D'Orta: Isten ingyér teremtett bennünket

Mi ​végre vagyunk a világon? Miért teremtett bennünket az Isten? Nagy kérdés, a filozófia két-három évezred alatt se tudott rá igazán megnyugtató választ adni. Ki tudja, miért nem kérdezték meg eddig a Nápoly környéki gyerekeket? Azazhogy: mostanában végre megkérdezték. Az Én reméljük, megúszom világhírű, nálunk is közismert szerzője, az arzanói gyerekek szeretett tanítója. Most végre tudjuk: „Isten azért teremtett bennünket, hogy nyugodtan elküldhessen bennünket a paradicsomba." Ezért nyilvánvaló, hogy „Isten jól tette, hogy megteremtett bennünket". De a tízéves délolasz gyerek nem egyszerűen csak lefordítja a biblia, a hittan igazságait. Hozzáteszi a maga nem megvetendő, XX. század végi élettapasztalatát. Meghosszabbítja a jól-rosszul megemésztett történeteket, életszabályokat, hozzájuk teszi a maga morálját. Csoda-e, ha úgy gondolja, hogy a Jóisten azért egy kicsit túlzásba vitte a teremtést? Azokat talán elhagyhatta volna, akik már hajnali hatkor kezdik a gyilkolást. Ő csak… (tovább)

Európa, Budapest, 2011
128 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789630792509 · Fordította: Magyarósi Gizella
Európa, Budapest, 2008
128 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789630786447 · Fordította: Magyarósi Gizella
Európa, Budapest, 1997
164 oldal · keménytáblás · ISBN: 9630762056 · Fordította: Magyarósi Gizella · Illusztrálta: Kelemen István

Noé

kratas P
Marcello D'Orta: Isten ingyér teremtett bennünket

Hát ez valami szenzációs volt :)
A szövegek, a fordítás, az illusztrációk, mind-mind nagyon ügyes és szórakoztató.

Molymacska P
Marcello D'Orta: Isten ingyér teremtett bennünket

Vicces volt, mint minden olyan könyv, ami a gyerekek félreértelmezéséből származik.
Néha a gyerekek bele tudtak tenyerelni a vallás nagy teológiai kérdéseibe, máskor csak furcsán, kicsit máshogy értették a mondanivalót, megint máskor csak az előadásmód volt furcsa.
Ellenben nagyon kacagtató volt a legtöbb történet.

gab001 P
Marcello D'Orta: Isten ingyér teremtett bennünket

Csak beleolvastam, aztán ott ragadtam. Nagyon régen akartam már olvasni az írótól, de nem gondoltam, hogy ennyire tetszeni fog. Persze a gyerekeké az érdem, de nagyon tetszett a könyv felépítése és nem kis munka lehetett megtalálni és kiválogatni ezeket a gyöngyszemeket. Játszva idézi fel az olvasó a bibliai történeteket és gondolkodik el olyan kérdéseken, hogy mi is a házasság szentsége. A könyv tele van érdekes meglátásokkal, újraértelmezésekkel és természetesen igazságokkal is. Megmosolyogtatott.

Európa, Budapest, 1995
164 oldal · keménytáblás · ISBN: 9630757842 · Fordította: Magyarósi Gizella
Marcello D'Orta: Isten ingyér teremtett bennünket

Még csak ma ismertem meg a szerzőt, máris két könyvét elolvastam! Ez azért jelent valamit, nem??! ;)
Azért vontam le egy csillagot, mert nem nevettem annyit és néha már sajnáltam a gyerekeket, miket tanítanak nekik az iskolában…Bár nem várhatom el tőlük, hogy Olaszországban a buddhizmusról ne azt tanulják, hogy nekik köszönhetően éheznek Indiában a gyerekek, mert a teheneket nem eszik meg…

AgiVega IP
Marcello D'Orta: Isten ingyér teremtett bennünket

MEKKORA EGY ÁLLATSÁG! Jelen lelkiállapotomban pont erre volt szükségem! Imádtam! :D

Emerson
Marcello D'Orta: Isten ingyér teremtett bennünket

Elkékülni, zsiráf, sajt! Újabb agymenés az itáliai ördögfiókáktól ezúttal az égiekre fókuszálva, főszerepben Istennel, akiről kiderült, hogy nem bratyizik senkivel.

beregie
Marcello D'Orta: Isten ingyér teremtett bennünket

Magyar szakos tanár vagyok, s szégyellem, hogy a mi gyerekeink utoljára az intézményi (óvoda, iskola) szocializálás előtt ennyire kreatívak, mint D' Orta tanítványai…
Egyébként meg minden könyvén hülyére röhögtem magam…

Brigi007
Marcello D'Orta: Isten ingyér teremtett bennünket

Arra számítottam, hogy ez egy aranyos kis könyv lesz, de igazából halálian jó volt, szétröhögtem a fejemet közben, ezt olvastatni fogom az emberekkel, annyira jó! Istenem, hogy a gyerekek miket ki nem tudnak találni :D @jadett nek olvastam is fel belőle pár mondatot, ami nagyon megfogott. Remélem, sikerül más kötetekhez is hozzájutnom majd, mert ez komolyan felhőtlen perceket okozott egy amúgy elég pocsék, fárasztó és megdöbbentő napban :)

Hogy ajánlanám-e gyerekeknek? Persze, mert ez egy olyan könnyed kis könyv, amin ők is jót nevethetnek és szerintem ez egy nagyon fontos elem abban az időszakban, amikor a gyerekek megtanulják szeretni az olvasást. Viszont mindenképpen csak a Biblia megismerése után ajánlanám, különben a hittantanár kitépi a haját, mire bármit a fejükbe tud verni :D

Lahara ISP
Marcello D'Orta: Isten ingyér teremtett bennünket

Az egész könyvet ki lehet idézni. Alvás helyett inkább magamban röhögök a gép előtt, nápolyi iskolások dolgozatait olvasva.

Boglárka_Madar P

A modern pápát Második János Pál pápának hívják, és a római pápáskodás előtt lengyel volt.
Ha beszélhetnék vele, minden problémámat előadnám neki, vagyishogy:
– miért nem ad soha interjút, mikor tudja, hogy Jézus is mindenkivel szóba állt,
– ha Szent Ferenc koldusszegény volt, ő miért dusgazdag,
– miért mindig ugyanazon az erkélyen néz ki,
– Olaszországnak drukkol vagy Lengyelországnak.
Azt is szeretném tudni, ki a gyóntatója.

Azora

Ádám és Éva nagyon szép pár voltak, csak a gyerekekkel nem volt szerencséjük. Kettő lett nekik, az egyikből gyilkos lett, a másikból halott.

Ornicar

Keresztelő Szent János a pusztában dolgozott, keresztelte a bűnösöket és mosta őket a Szentlélekkel. Rongyokban járt és negyven napot böjtölt havonta.

Kapcsolódó szócikkek: Keresztelő Szent János
Lunemorte MP

Jézus sok csodát tett, a vakosat, a leprásat, a bénát, a lefé­kezett vihart, a vizenjárást, satöbbi. De egy csodát nem tett meg: nem mentette meg a bátyámat a drogtól.

Kapcsolódó szócikkek: Jézus Krisztus
Lunemorte MP

A diabetikus doktornő a fogyókúrával jön, Afrikában meg sorba halnak éhen.

blackett

Isten egy feszület, ő teremtette a kismacskákat, a kiskutyákat, a mókusokat és mondhatjuk, hogy az iskolát is. Ő egy nemes óriás, aki nem bratyizik senkivel. Vincenzo atya ostyájában található.

Kicsoda Isten? És az ördög? - 1

Mes

Szegény nőket sose vették figyelembe.
Az egyiptomiak korában a nők vagy papnak álltak vagy modellnek a piramisokhoz. A piramisfestő beeresztette és profilba állította őket, lábakat profilba, kezeket fől és profilba. Mikor végzett elment, és lehet hogy otthagyta őket profilba.