Ha ​nem volna nagyapám, ki kéne találni 53 csillagozás

Unokák mondták nagyszülőkről
Marcello D'Orta: Ha nem volna nagyapám, ki kéne találni

„Azt hiszem, a nagyapám az egész életéből egyvalamit sír vissza: a fiatalságát. Szimpatikus, vicces ember, de egy kicsit szomorú is, mert olyan régóta vár már fiúunokára, akit róla lehetne elnevezni, de hiába, a családban mindenki nő. Az én nagyapám Élő Legenda! …mesélte, hogy a dédnagypapa regimentvilágbajnok volt szuronyrohamban. A nagyapám nagyon bátor. Bagózik, mint egy török, iszik, mint a kefekötő, és a nagyanyámmal él.”

Eredeti cím: I nonni se non ci fossero bisognerebbe inventarli

Eredeti megjelenés éve: 1994

Európa, Budapest, 2001
94 oldal · ISBN: 9630769891 · Fordította: Magyarósi Gizella · Illusztrálta: Kelemen István

sophie P

Ez gyorsan lecsúszott.
És hol van az megírva, hogy mert kívül öreg, attól mindjárt belül is öregnek kell lennie?
Hát nem cuki?!

Aurore
Marcello D'Orta: Ha nem volna nagyapám, ki kéne találni

Nálam az Én, reméljük, megúszom a csúcs, de ez a nagyszülőkről és unokákról szóló könyv is nagyon tündéri. Pont olyan, mint az ő kapcsolatuk. Á-tól cettig ki lehetne idézni, de inkább olvassátok el! Borús napokra, amikor a lelkünk kis napsugárra vágyik, kitűnő.

Csoszi
Marcello D'Orta: Ha nem volna nagyapám, ki kéne találni

Kedves, vicces, időnként realista gondolatok nagyszülőkről. Utazáshoz tökéletes. Csak ajánlani tudom.

otaksa
Marcello D'Orta: Ha nem volna nagyapám, ki kéne találni

Elsőre nem tűnt érdekesnek a téma (legalábbis a többi könyvhöz képest), de aztán az unoka-nagyszülő kapcsolat egy gyerek szemével legalább olyan éles és szórakoztató képet adott, mint a többi könyv esetén. Csak egyet sajnálok, hogy már nincs olyan D'Orta könyv, amit nem olvastam…

MisssBee
Marcello D'Orta: Ha nem volna nagyapám, ki kéne találni

Aranyos volt, cuki meg vicces, néha megható. Kicsit rövid, kicsit katyvasz, de szerethető :)

csgabi MP
Marcello D'Orta: Ha nem volna nagyapám, ki kéne találni

Megható és kedves gondolatok, hogyan látják a gyerekek a nagyszüleiket. Mit gondolnak a pocakos nagypapáról, a magát örök fiatalnak gondoló nagymamáról, és mennyire szeretik elhunyt nagyszüleiket. Sok mondatánál álltam meg, elmerengtem… és irigykedtem, amiért ilyen nagyszülei vannak a gyerekeknek.
Sokáig fogok még gondolkodni a könyv kapcsán.
Köszönöm, @NFLGirl !

MissTimon
Marcello D'Orta: Ha nem volna nagyapám, ki kéne találni

Megható kis válogatás. Mondjuk én már az előszónál törölgettem a szemeimet. Nekem a dédipapám jutott eszembe sok részletről. :)

K_Maria P
Marcello D'Orta: Ha nem volna nagyapám, ki kéne találni

„Tudod, néha álmodom rólad, azt álmodom, hogy az égben vagyunk és a felhőkön sétálunk, szaladok feléd, de sose érek oda”
Ha meglátok egy idős házaspárt kézen fogva sétálni, a szívem nagyot dobban hátha őket látom… látni vélem őket, hiszen évekkel ezelőtt elmentek végleg.
Lehet mulatságosnak találtam volna, ha nem visszaemlékezem… emlékeztem milyen is volt Ő!
Mit szeretet, min nevetett és mitől lábadt könnybe a szeme. Milyenek voltak ők ketten!

Valcsa P
Marcello D'Orta: Ha nem volna nagyapám, ki kéne találni

Ez most más volt, mint amit D'Ortától megszoktam. Nem volt földön fetrengve röhögés, inkább léleksimogatás. Nekem főleg, aki már nem ismerhette meg a nagyszüleit (a nagypapás élmények végképp kimaradtak az életemből, már csak az anyai nagymamám él – érte viszont hálás vagyok, hogy nem kellett úgy felnőnöm, hogy egyáltalán nem is találkoztam egyikőjükkel sem).
Csak annyit tudok, hogy remek emberek voltak, apai nagyapámról pedig egy magnókazetta maradt hátra, amelyen ő beszél a háború alatt megélt dolgairól.
Ha vissza lehetne menni az időben, hogy olyanokkal találkozzunk, akik már nincsenek közöttünk, én nem tudósokkal, hírességekkel találkoznék legszívesebben, hanem Velük.

Brigi007
Marcello D'Orta: Ha nem volna nagyapám, ki kéne találni

„A nagyapám nagyon bátor. Füstöl, mint a gyárkémény, iszik, mint a kefekötő, és a nagyanyámmal él.”

Marcello D'Orta könyvei gyerekeik aranyköpéseinek gyűjteménye, mindig jó élmény. Emlékszem amikor anno felfedeztem magamnak, anyukámmal is elolvastattam pár könyvét, aki szintén imádta, a végére talán többet is olvasott tőle nálam. Most, hogy vidámításra szorultam, kézenfekvőnek tűnt, hogy megint az ő egyik könyvét vegyem elő, és ismételten nem okozott csalódást. Sok aranyköpésben az én nagyszüleimre ismertem, hogy milyennek láttam őket fiatalon, és nagyon sok mondaton nagyon derültem. De ami a legfontosabb: ez a könyv segített kicsit kikapcsolódnom. Köszönöm! Azt hiszem, hamarosan folytatom az életművet!

madárka

A nagyapám mindig azzal jön, hogy, „Én a te korodban…”, meg hogy „Bezzeg a mi időnkben…” Egyszer megtaláltam egy fiókban a bizijét 1932-ből: tiszta elégséges. Azóta csönd van.

77. oldal, 4. fejezet (Európa, 2001)

Dölfike

A nagyapámnak reszket a keze, de ameddig bír ölelgetni, oda se neki!

36. oldal [Európa, 2001]

Valcsa P

Judy_

Tudod, néha álmodom rólad, azt álmodom, hogy az égben vagyunk és a felhőkön sétálunk, szaladok feléd, de sose érek oda.

Judy_

Az én nagyanyám úgy lett anyuka, hogy felkérték tán­colni.

Bi_bi_bi

Ha a nagyszüleimre gondolok, legördül egy könnycsepp az arcomon és megsimogatja a lelkemet.

Bi_bi_bi

Judy_

Giuseppe nagyapám három éve meghalt, de köztünk minden a régi.

Virágnak születtél, nagyapa,
tölgyfát nevelt belőled az élet,
hogy biztonságban legyen a fészek.
Most elmentél,
visszaváltoztál virágnak,
hogy legalább az illatodat
ránk hagyd.

Második fejezet

madárka

Nem tudom, mióta nem vagy már köztünk, de nem is érdekes, mert érzem, hogy akkor is mindig mellettem állsz.

Harmadik fejezet