Nyílt ​levél a tanácstalan katolikusokhoz 1 csillagozás

Marcel Lefebvre: Nyílt levél a tanácstalan katolikusokhoz Marcel Lefebvre: Nyílt levél a tanácstalan katolikusokhoz

A ​katolikus Egyház történetével párhuzamos az istentelen, erkölcstelen sátáni erők alattomos, szüntelen harca a katolikus Egyház és a krisztusi erkölcs ellen. Évszázadról évszázadra más-más formában, de mindig megújult és kifinomultabb módszerekkel törnek Krisztus alapította egyetlen Egyházra és híveire. Az évszázados harcban a második világháborúig csak kisebb-nagyobb részeredményeket sikerült elérniük, de a keresztény erők veresége a liberálisokkal és kommunistákkal szemben a világháborúban meghozta a lehetőséget, hogy a bomlasztó, romboló tevékenységüket az Egyházba hatolva, immár két fronton, belülről és kívülről folytassák.
A Második Vatikáni Zsinat alkalmával a belső modernista-liberális erők külső szabadkőműves testvérek segítségével a zsinati atyákra erőszakolták kétértelmű liberális határozataikat, amelyek modernista-progresszista értelmezésben már kimerítik az eretnekséget, valamint a vallási élet lezüllesztéséhez és gyakran a hit elvesztéséhez vezetnek. Amit az… (tovább)

>!
Ős-Kép, 2021
200 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786158157964
>!
Gede Testvérek, Budapest, 2003
212 oldal · puhatáblás · ISBN: 9639298476 · Fordította: Tudós-Takács János

Enciklopédia 3


Kedvencelte 3

Várólistára tette 3

Kívánságlistára tette 6


Népszerű idézetek

ajikarei P>!

Nem lehet a szeretetre hivatkozva elvfeladásra buzdítani, mert az igazi felebaráti szeretet azt kívánja meg, hogy felebarátaink igazi javát akarjuk, és nincs nagyobb, értékesebb valódi jó az igazságnál.

24. oldal, Tudós-Takács János: Marcel Lefebvre és a teológia neo-modernista válsága. (Gede Testvérek, 2003)

>!

A pap, aki megjelenésével is mutatja papi mivoltát, élő prédikáció.

44. oldal (Ős-Kép, 2021)

Lunemorte P>!

A modernisták – a protestánsokhoz hasonlóan – kiemelték az evangéliumokból azt a mondatot, amit érdekükben állónak láttak: „Ne ítéljetek!” De nem számoltak azzal, amit rögtön utána az Úr mondott: „Óvakodjatok a hamis prófétáktól… Gyümölcseikről ismerhetitek meg őket.” A katolikus embernek nem szabad meggondolatlanul megítélnie testvérei hibáit, személyes cselekedeteit, de Krisztus megparancsolta a hite megőrzését, és hogyan lehetne ezt teljesíteni, ha nem néznénk kritikusan, amit olvasni vagy meghallgatni elénk adnak?

123. oldal (Gede Testvérek, 2003)

Lunemorte P>!

A következő érvet hangsúlyozzák a terrorizált hívek felé: „Ti a múlthoz kapcsolódtok, maradiak vagytok, éljetek a magatok korában!” Egyes bizonytalanok nem tudják, mit feleljenek, pedig a válasz könnyű: itt nincs múlt, jelen vagy jövő, az Igazság minden időre szól, az Igazság örök.

179. oldal (Gede Testvérek, 2003)

Lunemorte P>!

Ki tagadhatná, hogy a XX. század végén elő katolikusok zavarban vannak?

(első mondat)

ajikarei P>!

Lefebvre érsek tudatosan szembe akart szállni az Egyházba trójai falóként belopakodott modernista-liberális-progresszista teológusokkal és szellemiségükkel. Magatartása nemcsak teológiai hitvallás volt, hanem antiliberális politikai állásfoglalás is, és mint ilyen, eleven cáfolata annak a megalapozatlan vélekedésnek, hogy annak, aki a liberalizmussal szembeszáll, szakítania kell a keresztény világnézettel. Éppen ellenkezője igaz: a keresztény hagyományhoz, a dogmákhoz való hűség együttjár a liberalizmus elutasításával.

21. oldal, Tudós-Takács János: Marcel Lefebvre és a teológia neo-modernista váltsága. (Gede Testvérek, 2003)

Kapcsolódó szócikkek: politikai állásfoglalás
Lunemorte P>!

Azért gondoljuk kötelességünknek az engedetlenséget és a Hagyomány őrzését, mivel a zsinatot követő reformok és törekvések veszélyeztetik a hitünket. Tegyük itt hozzá: az a legnagyobb szolgálat, amit tehetünk az Egyháznak és Péter utódjának, hogy elutasítjuk a megreformált, liberális Egyházat. Jézus Krisztus, Istennek emberré lett Fia nem liberális és nem reformálható.

183. oldal (Gede Testvérek, 2003)

Lunemorte P>!

Ahogy Schillebeeckx később fogalmazott: „Kétértelmű kifejezéseket alkalmaztunk a zsinaton, és tudtuk, hogy később mit fogunk azokból levonni.”

10. oldal, Tudós-Takács János: Marcel Lefebvre és a teológia neo-modernista válsága (Gede Testvérek 2003)

Kapcsolódó szócikkek: II. Vatikáni Zsinat
Lunemorte P>!

Néhányan a szememre vetik, hogy sötéten látom a helyzetet, egyfajta mogorva önelégültséggel rosszalló tekintetet vetek egy fejlődési folyamatra, ami – minden egybevetve – logikus és szükségszerű. De maga a pápa, aki a II. Vatikáni Zsinat lelke volt, állapította meg sok alkalommal a bomlást, amelyről szomorúan beszélek. VI. Pál 1969. december 7-én ezt mondta: „Az Egyház nyugtalan, önkritikus órája ez, amelyet még önpusztításnak is nevezhetnék. Mintegy heveny és bonyolult belső összeomlás ez. Mintha az Egyház önmagát verné.”

A következő évben bevallotta: „Számos területen a zsinat mind ez ideig nem adott megnyugvást, hanem inkább olyan problémákat okozott, amik nem alkalmasak Isten országának megerősítésére az Egyházban és a lelkekben.” 1972. június 29-én így kiáltott fel: „A Sátán füstje néhány repedésen át behatolt Isten templomába, utat tört magának a kétség, bizonytalanság, problémázás, nyugtalanság, elégedetlenség, szembeszegülés… A kétség belépett a lelkiismeretünkbe.”

145. oldal (Gede Testvérek)

Kapcsolódó szócikkek: II. Vatikáni Zsinat · VI. Pál pápa
Lunemorte P>!

A liberális katolikusok valóban forradalmi állapotot teremtettek meg. Egyikük, Doubs szenátora, M. Prelot ezt írja a könyvében (Le Catholicisme libéral, 1969.): „Másfél százada harcolunk azért, hogy nézeteink felülkerekedjenek az Egyházon belül, és eddig nem sikerült. Most végre eljött a II. Vatikáni Zsinat, és diadalmaskodtunk. Ezentúl a liberális katolicizmus tételei és elvei véglegesen és hivatalosan el vannak fogadva az Anyaszentegyház által.”

154. oldal (Gede Testvérek, 2003)

Kapcsolódó szócikkek: II. Vatikáni Zsinat

Hasonló könyvek címkék alapján

XVI. Benedek pápa: Deus caritas est
Peter Kreeft – Ronald K. Tacelli: A katolikus hitvédelem kézikönyve
Szalézi Szent Ferenc: Szalézi Szent Ferenc szive
Szalézi Szent Ferenc: A boldog esztendő
Szalézi Szent Ferenc: Theotimus I-II.
Louis Bertrand: Sanguis Martyrum
B. Élthes Eszter: A pokol országútján
Lisieux-i Szent Teréz: Lisieux-i Szent Teréz önéletrajza
A Katolikus Egyház Katekizmusa
Diós István (szerk.): A szentek élete I-II.