A ​nap, amikor a nagypapa tönkretette a vízforralót (A nap, amikor tönkretette... 2.) 31 csillagozás

Marc-Uwe Kling: A nap, amikor a nagypapa tönkretette a vízforralót

„Amikor a Nagypapa kicsi volt, még nem léteztek vízforralók. Akkoriban az embereknek fütyülős kannájuk volt. Miután vizet töltöttek bele, feltették egy főzőplatnira, amit aztán bekapcsoltak. Majd a víz, láss csodát, felmelegedett. Egyszerű, mint az egyszeregy.”
A Nagymama és a Nagypapa újra eljön az unokákra vigyázni. Tifani, Max és Lujza jól tudják,hogy valójában kinek is kell kire figyelni.Mégis egyedül hagyják a Nagypapát, aki ráteszi a vízforralót a rezsóra. A kertbe kell menekülniük a füst elől, ahol kiderül, hogy mindenki követett már el csacsiságot az életében. Még Anya és Apa is. Közösen játszani a szabadban pedig igazi vadkaland…

Scolar, Budapest, 2021
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635093182 · Fordította: Érsek-Obádovics Mercédesz · Illusztrálta: Astrid Henn

meseanyu P>!
Marc-Uwe Kling: A nap, amikor a nagypapa tönkretette a vízforralót

Hihetetlenül hangulatos és vicces könyv egy nagyon szimpatikus családról. Először nem tudtam,mit lehet kihozni az alapszituációból, de aztán szuperül felépült a sztori a megfelelő tanulsággal, élvezetesen, kedvesen. A fordítás nekem egy-két helyen furcsa volt, kíváncsi lennék a német eredetire, meg a végén volt egy rész, ami szerintem nem illett egy kisiskolásoknak való könyvbe, de emiatt csak egy igazán kicsit vontam le, és jó szívvel ajánlom elsősorban kezdő olvasóknak ezt a helyes, igazi vakációs történetet.

Marc-Uwe Kling: A nap, amikor a nagypapa tönkretette a vízforralót

Kiderül, hogy Nagypapa világ életében szeleburdi volt, de az is, hogy nem csak ő, de szeleburdi az egész család! Ráadásul abszolút tökéletesen csudálatos családi örömnap is kerekedik abból, hogy Nagypapa égett bakelitszaggal tölti meg a házat! Tripla jó pont Nagypapának, amiért rátette a vízforralót a rezsóra.

jeszan P>!
Marc-Uwe Kling: A nap, amikor a nagypapa tönkretette a vízforralót

A család újabb kalandjába nyerhetünk bepillantást. Most nagypapán fog ki az elektronikai fejlődés. A régi hagyományos víz felforralására alkalmas kancsót már felváltja az elektromos vízforraló. Nagypapa persze a régi jó szokás szerint felteszi a vízforralót a tűzhelyre. Ismét összeszalad a család, és a lakás szellőztetése mellett jót anekdotáznak azon, hogy ki milyen hibát vétett eddigi élete során.

csucsorka IP>!
Marc-Uwe Kling: A nap, amikor a nagypapa tönkretette a vízforralót

Hú, ez most az internetezős résznél is jobban tetszett!
Mindent hozott, amit az előző rész is: humor, nem demagóg tanulság (esetünkben például az, hogy mindenki, de tényleg mindenki szeleburdi néha és tönkretesz ezt-azt); és így a második részére végképp sikerült a szívembe zárni az egész családot. Nagyon várom, hogy újra találkozzak velük! :)

Nienna001 P>!
Marc-Uwe Kling: A nap, amikor a nagypapa tönkretette a vízforralót

Bejött a történet, amiből kiderül, hogy senki sem tökéletes, és a kényszerű nyári házból kiszorulás milyen izgalmas kalandot hoz. Tetszett. A vízforralók különböző elhunytán is jókat vigyorogtam. De tegye fel a kezét, aki élete során egyszer sem rontott el egyetlen technikai eszközt sem. Na ugye?

Kicsibogár>!
Marc-Uwe Kling: A nap, amikor a nagypapa tönkretette a vízforralót

A nagyi, aki tönkretette a netet méltó folytatása. Nagyi is felbukkan nagypapi mellett, aki a régi jól bevált dolgok rutinját alkalmazva kisebb galibát csinál a családban. De minden jó, ha vége jó történet ez is.

lenne P>!
Marc-Uwe Kling: A nap, amikor a nagypapa tönkretette a vízforralót

Csalódtam, mert értékelések alapján sokkal fergetegesebbre számítottam… A franc.

Lilla_Miko>!
Marc-Uwe Kling: A nap, amikor a nagypapa tönkretette a vízforralót

Kevésbé tetszett, mint az előző kötet, bár ez sem volt rossz. Főleg azt szeretem benne, hogy összehozza a családot a könyvben. Volt benne egy-két furcsaság spoiler, miközben meg kiderült, hogy nem is az, akinek hiszik. A pizzás fiú megint befigyelt. Nagy szám volt, mikor viccelődtek Lujzával, hogy majd húzzanak… aztán a pizzás fiú el is tűnt. Ha jól láttam, lesz ennek majd következménye a 3. kötetben. ^^" A rajz hozta az előző színvonalát. Könnyed, humoros olvasmány.

Chöpp >!

Anya azt mondta, hogy a Nagypapa egyre szeleburdibb lesz, de a Nagymama szerint a Nagypapa mindig is szeleburdi volt.

csucsorka IP>!

Retrónak azokat a dolgokat nevezzük, amiket a múltban hétköznapinak tartottak, ma viszont csodaszépnek találnak az emberek.

Chöpp >!

A westernfilmek amolyan régi filmek, amiket a Nagypapa szívesen néz, amikor éppen semmi új dokumentumfilmet nem vetítenek a halakról.

Chöpp >!

– Mi köze ehhez a szomszédnak? – kérdezte Anya.
– Sömmike – mondta Max.

A nap, amikor tönkretette... sorozat · Összehasonlítás