A ​nap, amikor a nagymama tönkretette az internetet 24 csillagozás

Marc-Uwe Kling: A nap, amikor a nagymama tönkretette az internetet

Ez képtelenség, ugye? A nagymama tönkretette az internetet. Méghozzá totálisan. Az egész világon.

"Csak EGYETLEN EGYSZER kellett Tiffaninak a nagymamára vigyáznia.
És pont MA kellett a nagymamának az internetet TÖNKRETENNI. A teljes internetet. Az egész világon. Pompás!"

Internet nélkül semmi nem olyan, mint korábban: Max nem tud a mobilján pötyögni, Lujza nem tud zenét hallgatni és a Nagypapa nem tud többé tévét nézni. Sőt Anya és Apa is nagyon korán hazajönnek, mert nem tudnak dolgozni. Senki nem tudja mihez kéne kezdjen így, internet nélkül.
De aztán mégiscsak egy nagyszerű nap lesz belőle. Annak ellenére, hogy az internet tönkrement! Vagy talán pont azért?
Nevetőizom torna az egész családnak!
Kétszer választotta a Spiegel című német újság a hónap Bestsellerének 2018 szeptemberében és 2018 októberében. Az Amazon gyerekirodalmi toplistáját hónapokon át vezette. Megnyerte a német könyvkereskedők díját 2018-ban.

Minden idők legsikeresebb Első Olvasókönyve!

Tagok ajánlása: 7 éves kortól

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Scolar Kid Scolar

Scolar, Budapest, 2019
60 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632444826 · Illusztrálta: Astrid Henn

worsi P>!
Marc-Uwe Kling: A nap, amikor a nagymama tönkretette az internetet

A könyvtárban találtuk, @Anibell-nek tetszett, ezért elolvastam gyorsan. Már bánom, hogy nem vettük ki, bár a nagylány biztos kicsit kiakadna a csúnya szavak miatt, de szerintem tetszene neki is. Nagyon igaza van a könyvnek, kellene néha egy-egy ilyen nagymama.

PTJulia P>!
Marc-Uwe Kling: A nap, amikor a nagymama tönkretette az internetet

Igazi posztmodern mese az internet veszélyeiről. Igazából rémisztő, hogy van már egy-két olyan generáció, akiknek tanulni kell, hogy milyen az offlie világ. Nos, erre ad remek tippeket ez a könyvecske. A szereplői végül eldöntik, hogy melyik világ a szimpatikusabb nekik. Elég sematikus, csak teljes netezés, és teljesen anélküli világ létezik benne, s tudjuk, hogy a kettő egészséges keveréke lehetne az elfogadható. De egy mesekönyvtől meg ne várjunk messzemenő következtetéseket.

Dolostiel>!
Marc-Uwe Kling: A nap, amikor a nagymama tönkretette az internetet

Ez iszonyatosan aranyos volt! A rajzok emlékeztetnek egy régi rajzfilmre, de sajnos nem jut eszembe a címe.
Szerintem minden korosztály nyugodtan elolvashatja, és nagyon jót derül majd rajta!
Izgalmas, hogy az emberek hogyan reagálnak ha elmegy az internet. De itt a család elég jól feltalálja magát, és aranyos ahogyan jobban összehozza őket, hogy nem foglalkozhatnak szokásos kedvteléseikkel. Meg tudom érteni elsődleges főszereplőnk Tiffany álláspontját a könyv legvégén! :)

Uzsonna>!

Luisa a szobájában volt, és új együttesek számait hallgatta, amiket a pizzás fiú ajánlott neki tegnap. Egy kicsit mindegyiknek olyan hangzása volt, mint az építkezés zajának.

Uzsonna>!

Nem sokkal azután, hogy szakított a barátjával, Luisának zöld lett a haja.
– Ez a nővéred részéről egyfajta politikai színezetű gesztus – magyarázta Tiffanynak Apa. – Politikai korszakát éli.
Tiffany ebből megértette, hogy a zöld politikai szín. El is nevezte a könnyű, zöld ruháját politikai ruhának.