A ​trójai faló (24 Declassified 3.) 11 csillagozás

Marc Cerasini: A trójai faló

A világ minket figyel Nagy ünnepre készül Hollywod. Velük fog mulatni egy nagyhatalmú politikai vezető is. Az amerikai felső tízezer nagy buliját az egész világon közvetítik a tévécsatornák.Aki számít, az itt lesz…Arra azonban senki sem számított,hogy a biztonsági rendszert ki lehet játszani. Ez is része annak a pokoli tervnek, amely mészárszékké változtatja a Los Angelesi Chamberlain Csarnokot. A CTU elemző egysége egy internetes „trójai falovat” talál, és akcióba lendül a kőkemény ügynök, Jack Bauer. Kevesebb, mint 24 órája van egy elképesztő merénylő- és pusztítóakció megelőzésére. A kegyetlen terroristák egy televíziós közvetítés alatt akarnak lemészárolni embereket, hogy így üzenjenek egy külföldi kormánynak, és hogy megfélemlítsék a tévénézők millióit világszerte. És a terroristák nem ismerik a könyörületet… A visszaszámlálás megkezdődött.

Eredeti megjelenés éve: 2006

M&C, Budapest, 2006
380 oldal · ISBN: 963966328X · Fordította: Buzás Gábor

BlackSheep>!
Marc Cerasini: A trójai faló

Korrekt tucatkrimi, ami a 24 sorozathoz képest gyenge, önmagában viszont élvezhető. Eleinte döcögős, de a végére eléggé felpörög. Viszont hatalmas hibája, hogy Jack Bauer nem szerepel valami sokat!

Masszaraks>!
Marc Cerasini: A trójai faló

Amit a sorozatban imádok az nekem könyv formájában nem jött át.

Calogero84>!
Marc Cerasini: A trójai faló

Azt hiszem nálam ez egy pavlovi reflex, de amint kézbe vettem a könyvet már is „csipogni” kezdett a fejemben a sorozatból jól megismert óraszerkezet és olyan „eszeveszett” tempóban faltam a sorokat, hogy az nagyon ritka. Persze ehhez az is kellett, hogy már az első oldalakon ne ilyen lagymatag, „idő és oldalszám húzó” felvezetéssel kezdjünk, hanem „csapjunk a lecsóba rendesen” (ahogy azt a 24-ből már jól megszokhattuk). Cerasini meg is tette. Nagyon jó, tempós könyvet adott a kezünkbe, felesleges sallangok és mély filozófiai gondolatoktól mentesen. Csecsenek, terrorizmus, allahu akbar, öngyilkos merénylők, orosz szálak (sőt a véletlen folytán teljesen aktuálisan Putyin úr is említésre került), csak a szokásos Jack Bauer sztori. Nem találja fel a spanyol viaszt és erősen „amerikai” is, de mégis hozta a „Bauer Powert” és nagyon élveztem az olvasást.

Sorter>!
Marc Cerasini: A trójai faló

Egész jó könyv, bár a sorozat nyomába sem ér. Nem igazán sikerült érzékeltetni a reális időt – igaz, ez könyv formájában majdhogynem lehetetlen –, a történet sem túl nagy eresztés, de a tempó lendületes és végső soron ez a lényeg.

24 Declassified sorozat · Összehasonlítás