Guns ​N' Roses – Reckless Road 21 csillagozás

… fejjel a falnak – így született az Appetite for Destruction
Marc Canter: Guns N' Roses – Reckless Road

Amikor ​az amatőr fotós Marc Canter 1982-ben úgy döntött, hogy dokumentálja legjobb barátja, Saul Hudson gitárossá válását, még nem sejtette, hogy a korszak következő nagy rock n’ roll bandájának genezisét örökíti meg.
Miután barátjából Slash néven legendás gitáros lett, Mr. Canter ráébredt, hogy tanúja volt a Guns N’ Roses megalakulásának, valamint a nagy sikerű, Appetite For Destruction című album felvételi munkálatainak. Jack Lue segítségével annak idején végigfotózta a banda első fellépéseit; többek között jelen volt az 1985. június 6-án tartott legelső bulin, illetve ’87-ben az első világ körüli turnét közvetlenül megelőző Sunset Strip-i koncerten is. Sikerült elcsípnie a hol erőlködve, hol laza lendülettel lejátszott koncertek legjobb pillanatait, és néhány intim jelenetet is.
A Reckless Road „a világ legveszélyesebb bandája” címet kiérdemelt együttes felemelkedését mutatja be; a képek közelebb hozzák a rajongókhoz azt az öt zenészt, akik azzal vágtak neki az… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2007

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Legendák élve vagy halva Cartaphilus

Cartaphilus, Budapest, 2009
348 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632660639 · Fordította: Wolf Péter

Axl Rose

Marc Canter: Guns N' Roses – Reckless Road

Marc Canter: Guns N' Roses – Reckless Road … fejjel a falnak – így született az Appetite for Destruction

Szeretem a Guns N' Roses zenéjét, az Appetite talán a kedvenc lemezem tőlük, de ez a könyv, vagy inkább mondjuk úgy, fényképalbum, nem nyerte el a tetszésem. Persze, érdekes volt a fényképek segítségével felfedezni a történetüket, de én ennél azért többet vártam… Korábban olvastam Mick Wall könyvét, ami szerintem sokkal jobban sikerült, minden megtalálható benne, amit ebből a kötetből hiányoltam…

kissakos I>!
Marc Canter: Guns N' Roses – Reckless Road

Mint óriási GN'R ajongó álmomban sem gondoltam volna hogy egy fotóalbum fog új információkkal szolgálni a kedvenc zenekaromról. Pedig az a minimális szöveg-na és persze az érdekes, előtte soha nem látott képarchívum-egészen új dolgokkal fűszerezte meg a „Világ Legveszedelmesebb Zenekara” történetét.

Marc Canter-Jason Porath: A Guns ’N ’ Roses és az Appetite for destruction születése

A Carthapilus kiadó Legendák élve vagy halva című sorozatának 39. kötete nem más mint egy érdekességekkel megspékelt fotóalbum.
A GN1R a ’90es évtized egyik meghatározó rockbandája, így aki szereti a rockzenét az valószínűleg szereti a zenekart is, így valószínűsíthető hogy újságcikkekből, vagy az elmúlt években megjelent könyvekből-életrajzokból sokminent tud a csapatról.
Ez a könyv azonban csak egy bizonyos időszakot ölel át-azt az időszakot ami minden zenekarnál a legizgalmasabb-a kezdeteket.
1985-től, a csapat alakulásától 1987-ig, a legendás Appetite for Destruction című lemez megjelenéséig követi a GN’R-t… a könyv utolsó fejezetének címe pedig összefoglal mindent ami ezután következett, miszerint: „A többi már történelem…”
A könyvben sok a kép és kevés az írás, viszont a bandával kapcsolatos eddig is ismert legendák, sztorik számos új háttérinformációval egészülnek ki.
És mivel a kötetben rengetek koncertkép, korabeli koncertplakát és szórólap van, valahogy megelevenedik, kézzel foghatóvá válik az, amit eddig csak olvashattunk a zenekarról más kötetekben.
Marc Canter, a kötet egyik szerzője a világhírű gitáros, Slash gimnáziumi jóbarátja, még az első garázsbanda alakulásakor elhatározta, hogy fényképen és videón örökíti meg barátja felemelkedését, rocksztárrá válását-mert ő már akkor is hitt benne, amikor rajta kívül még nagyon kevesen.
Marc a kezdetektől ott volt, több tag kérészéletű garázsbandáit is dokumentálta, fotózta, ott volt velük amikor az utcán éltek, és ott volt az első klubkoncerteken, illetve a lemezszerződés pillanatában is.
Sőt ott volt akkor is mikor híres neves rockzenészek, producerek és menedzserek egymásnak adták a kilincset lévén a csapatot sem pénzzel, sem trendek emlegetésével sem mással nem lehetett arra rábírni, hogy zenéjüköm, előadásmódjukon változtassanak.
Ez az ami miatt az Appetite minden idők egyik legjobb debütáló rocklemeze lehetett.
A szerző által képviselt személyes vonulat adja azt a bájt, azt a pluszt a könyvnek ami kiemeli bármely más hasonló témájú könyv közül.
A kötet érdekessége hogy tartozik hozzá egy honlap is, amelyre felkerültek a legendás csapat korai klubkoncertjei : www.enhancedbooks.com
Számomra, amatőr zenészként és botcsinálta rockszakíróként is pedig az alábbi mondat adott önigazolást:
„Ha valamit tanulni lehet a Guns ’N ’ roses és az Apettite for Destruction leckéjéből:mindig légy önmagad”

Cartaphilus, Budapest, 2009
348 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632660639 · Fordította: Wolf Péter
jazminkalman>!
Marc Canter: Guns N' Roses – Reckless Road

Egy olyan nagy Guns n' Roses rajongónak, mint én, igazi csemege volt ez a könyv. :) Elég sokáig elhúztam az olvasását, de nem azért, mert nem tetszett, hanem azért, mert kizárólag csak akkor vettem a kezembe, amikor igazán kedvem volt ezeknek az őrült, eszméletlen tehetséges srácoknak a vad, meggondolatlan, kicsit veszélyes, tombolós világába menekülni az unalmas iskolás napjaim elől. Jópárszor megfordult a fejemben, hogy csinálok magamnak egy időgépet, és visszamegyek a mocskos, állott szagú klubokba a többi rajongó közé, és egyszer igazán kitombolom magam a koncertjükön, majd 'utazok egyet az éjjeli vonaton és repülök, mint a repülőgép'. (asszem páran értik, mire gondolok :D).
Nagyon nagy élmény volt a sok színes képet tanulmányozni, a legapróbb részleteket is megvizsatni, Slash félmeztelen testében gyönyörködni. :DD Rengeteget nevettem a dumáikon, amit koncertek közben lenyomtak, meg helyzeteken, amikbe keveredtek.
Egy Gn'R rajongónak kötelező darab, de én szívesen a kezébe nyomnám az összes mai tinipicsának (bocsánat a kifejezésért…), akik még nem is hallottak erről a bandáról, hogy megtudják, milyen is az a nagybetűs TEHETSÉG.

GitarGavaller>!
Marc Canter: Guns N' Roses – Reckless Road

Érdekes olvasmány a zenekar kezdeti idejéről külső, de bennfentes szemszögből. A képek látványosak, igazi koncertfotók, ami egy külön műfaj, és kevesen tudják jól művelni.
Azért egy-két ellentmondás belecsúszott, amit írjunk a megfakuló emlékezet számlájára. :)

Kristiina>!
Marc Canter: Guns N' Roses – Reckless Road

A Guns'N'Roses amióta csak zenét hallgatok azóta az egyik kedvenc zenekarom (persze a régi felállásban a mostani nem az igazi) Nagyon kíváncsi voltam arra , hogy hogyan is alakult meg a zenekar , és miképp írták a szöveget és a zenét az albumokhoz. Hát , be kell vallani , lehet , hogy rocksztárok de igencsak megküzdöttek a lemezszerződésért , és hát megérdemelték hiszen az Appetite benne van az 1000 lemez amit meg kell hallgatnod c. könyvben és számomra is nagy kedvenc :)

sech>!
Marc Canter: Guns N' Roses – Reckless Road

Nagyon jó, nosztalgikus érzés volt végigolvasni, végiglapozni a könyvet, megnézni a fotókat erről a régi kedvenc bandámról :)) Tizenévesként nagyon-nagyon odavoltam a zenéjükért.
Nagyon örülök, hogy Marc Canter ennyire komolyan veszi a gyűjtőszenvedélyét, ami ebben a könyvben -azaz albumban összegyűlt, az nem semmi. Plakátok, koncertjegyek, fotók olyan fellépésekről, amiknél még álmában se gondolta volna senki, milyen legenda lesz ebből a bandából. Nagyon jól megelevenedik a 80'-as évek hangulata. G'NR fanoknak kötelező :)

Ági_Marton>!
Marc Canter: Guns N' Roses – Reckless Road

Gyerekkorom óta egyik kedvenc zenekarom a Guns. Most, hogy végre láthattam őket élőben is, persze rákattantam a könyvre. Szenzációs könyv, illetve fényképalbum! Mekkorák lehettek azok a régi koncertek, eszméletlen jó képek a kezdetektől, illetve nagyon tetszett, ahogy felkonferálták a számaikat, és ezt olvashattam is. Volt nem egy poénos beszólás.
Hát valóban nem voltak teljesen normálisak akkoriban, sok durva húzásuk volt a könyv szerint.
Nagyon jól összerakott album, minden GN'R rajongó számára kötelező olvasmány! :)

gybarbii >!

Marckal akkor lettünk barátok, amikor elloptam a bringáját.

10. oldal (Előszó)

Alice Cooper előzenekaraként az Arlington Theatre-ben
1986. október 23.
A csapat Axl nélkül játszott ezen a fellépésen. Ez volt az első koncertjük Alan Niven menedzselésével. Axl késve érkezett, nagyjából a fellépés felénél, de a neve nem volt a listán, ezért nem engedték be.

Kapcsolódó szócikkek: 1986 · Alice Cooper · Axl Rose
gybarbii >!

Slash először basszusgitáron akart játszani, de amikor tanárától, Robert Wolintól megtudta, hogy a basszusgitárnak csak négy húrja van, míg a gitárnak csábító módon hat, a nagyobb kihívást jelentő hangszert választotta.

gybarbii >!

Egy sikeres rockzenekar elindításához a nyolcvanas években három dolog kellett: egy álom, tehetség és kőkemény elhatározás.

gybarbii >!

A legtöbb együttest a siker motiválta: a hírnév, a pénz, a kocsik, a szilikonnal felpumpált mellű csajok, a sztriptíztáncosnők, a drága drogok – minden, ami a sikerrel együtt jár. Hogy mindez megvalósuljon, annak az esélye annyi volt, mint megtalálni a tűt egy szénakazalban – és befűzni.

gybarbii >!

Tom Zutautnak az Appetite elkészítéséhez olyan producert kellett találnia, akinek kötélből vannak az idegei, és alázatosabb, mint Buddha.

gybarbii >!

[Steven Adler] Öt szív, öt lélek, öt egyéniség olvadt össze pontosan úgy, ahogyan egy rock'n'roll banda születéséhez kell.

gybarbii >!

[Duff] Telefonos ügynökként dolgoztam néhány magyar maffiózónak. Nem mertem felmondani, mert azóta ott melóztam, hogy Hollywoodba jöttem.

gybarbii >!

– Hollywood sikátoraiból Los Angeles legszutykosabb bandája, a Geffen kiadó legújabb zenekara: a Guns N' Roses!

Kapcsolódó szócikkek: Guns N' Roses · Los Angeles
kissakos I>!