Erősítő 23 csillagozás

Márai Sándor: Erősítő Márai Sándor: Erősítő

Önálló ​kötetben Magyarországon most jelenik meg először a regény. Maga Márai adta ki először Torontóban, 1975-ben, aztán a Helikon kiadó 2002-ben jelentette meg a Történelmi regények II. kötetében. A történelmi háttér csupán díszlet, amelybe belehelyezi az író mindazt a tudást, tapasztalatot és emóciót, amit immár 75 évesen magába gyűjtött a diktatúra természetéről.

Az Úr 1598. esztendejében, amikor a Szent Inkvizíció működése szinte már napi természetességgé és rutinná válik, egy spanyol karmelita szerzetes – maga is gyakorló inkvizítor – több zarándoktársával együtt Rómába megy, hogy meglássa azt az Egyetlent, akinek jogában áll oldani és kötni, akinek jogában áll bárkire ránézve máglyára küldeni vagy szabadon engedni: a Főinkvizítort, aki uralja a Santo Ufficio épületét, celláit, kínzókamráit, börtöneit és tágas csarnokait. A történetet egyes szám első személyben elmesélő karmelita atya titkos küldetéssel jött. Tanulmányozni az olasz dominikánusok módszereit, mert a… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1975

Helikon, Budapest, 2008
176 oldal

jeno>!
Márai Sándor: Erősítő

aki szereti a történelmi regényeket, ajánlom. Kicsit filozofikus, elgondolkodtató.

mazsoka P>!
Márai Sándor: Erősítő

Zseniális könyv. Eddig Máraitól ez a leg. Szeretem, ahogy folynak a szavak, bár a téma régi, mégis magával ragad köszönhetően Márai remek stílusának.

szikszai_2 P>!
Márai Sándor: Erősítő

A filozófikusabb Márait mutatja a könyv. Lebilincselő olvasmány!

Paránytrilla>!
Márai Sándor: Erősítő

Hűha! Ez olyan könyv, ami számtalan gondolkodnivalót hagy maga után… Különleges élmény volt elolvasni.

Gajárszki_Áron>!
Márai Sándor: Erősítő

Nagy kedvencem. Főleg a végkövetkeztetés. Jó szívvel ajánlott történelmi regény és – a szerzőnek hála – nyilván sokkal több is annál.

Dominik_Blasir>!
Márai Sándor: Erősítő

Elgondolkodtató könyv, mely után még sokat kell gondolkodni és filozofálni a teljes megértéshez. Az emberekről elmélkedik, a hitről és a vallásról, mindezt történelmi környezetben. Csak ajánlani tudom.

sicci>!

Először életemben észleltem azt a különös szorongást, amit csak akkor érez az ember, amikor nem valami felé megy, hanem csak elmegy, örökké elmegy valami elől.

cassiesdream>!

A könyv itt van, nem lehet többé kivenni az emberek kezéből. Éppen ezért semmire nem kell olyan aggályosan ügyelni, mint a fertőzésre, amit a könyv terjeszt. Az eretnekkel lehet tárgyalni… A nagy stratégia, a jövőre figyelő tervezés érdekében el lehet tűrni sok mindent, ami azt a tévhitet kelti, mintha lehetséges lenne valóságos együttélés Pokol és Menny között. Amit nem lehet eltűrni, hogy nyomtassanak valahol egy könyvet, amelynek oldalain az író szabadon fejezi ki gondolatait.