Ne ​gyűlölj! (Isteni szikra 2.) 30 csillagozás

Marah Woolf: Ne gyűlölj!

Elkezdődik egy újabb tanév, és Jess nem vágyik másra, csak hogy végre elfelejthesse Caydent, és mindazt, ami a nyári táborban történt. Ám a smaragdzöld szemű titán már az első tanítási napon megjelenik. De mit akarhat még? Hiszen Jess szívét már sikerült összetörnie. Lehet, hogy a lányt továbbra is veszély fenyegeti, mert Agriosz követte őt ide is?

Jess nem akar belekeveredni az istenek között zajló háborúba, ő azt szeretné, ha minden újra visszazökkenne a hétköznapi kerékvágásba. De mi számít hétköznapinak, ha az ember képes látni az isteneket, és át is tud lépni a világukba? És ami még fontosabb: meddig lesz még képes gyűlölni Caydent, aki valójában nem más, mint Prométheusz?

A trilógia második részében folytatódnak a küzdelmek égen és földön: a görög mitológia szereplői újra betoppannak napjaink világába, hogy szemtanúi legyenek egy ősi vetélkedés újabb fordulójának. A tét azonban sokkal nagyobb, mint gondolnák!

Menő Könyvek, Budapest, 2019

Marah Woolf: Ne gyűlölj!

A Ne gyűlölj! kötet méltó arra, hogy az egyik legérdekesebb görög mitológiával foglalkozó fantasy legyen. Elérte a célját az Írónő, és már engem is megtalált, mert nagyon megszerettem a második résszel az egész görög világot amit alkotott.
Ugyan sokszor nem értettem Jess reakcióit, de ezt a naivitást és szeleburdiságot a tini korának tudom be, hisz csak 17 éves. Egyáltalán nem egy felnőtt gondolkodással rendelkező személyiség. Ez ugyancsak igaz a legtöbb istenre, kiváltképp Prométheuszra. Hogy én mennyiszer hozzá tudtam volna vágni a taktikai papucsot! Rém idegesítő, teljesen az idiotizmus határát súrolja a srác. De ezzel szemben nem elhanyagolható az, hogy érez. Érzi azt a súlyt, amit évszázadokon át csak növelt és növelt. Érzi azt, milyen mikor nem kaphat meg mindent amikor ő azt gondolja.
És kiváltképp érzi azt, hogy Jess lehet az ő veszte. off

Őszintén sajnálom, hogy a harmadik kötetet nem fordították le… Ha angolul lenne, akkor nagyeséllyel el is olvasnám, egy igazi függővéggel ért véget Jess és az Istenek története.
Hátha egyszer a kiadó mégis úgy dönt, hogy e-könyvként beruháznak rá.
**SZURKOLOK DE IGAZÁN HOGY EZ MEGVALÓSULJON.**

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!

Isteni szikra 2

Ez eszméletlenül jó rész volt, ugyanolyan jó mint az első, imádtam minden sorát.
Jess kalandjai tovább folytatódtak az istenekkel, miközben meg kellett küzdenie a mindennapok problémáival is, alkoholfüggő édesanyjával, a pénztelenséggel, ami miatt egy pizzériában kellett dolgozni iskola mellett és persze nem hanyagolhatta el a tanulmányait sem, mivel végzős volt. Az említett anyai gondok miatt sok hárult rá szeretett kishúga mellett.
Szóval egyáltalán nem hiányzott neki az istenekkel való gondokkal foglalkozni.
Arról nem is beszélve, hogy akinek olyan legjobb barátnője van, mint Robyn, annak nincs szüksége ellenségre és mégis sokan pályáznak erre a címre.
Rettentő sok izgalom volt ebben a részben, sok küzdelem, könnyek, de azért jó dolgok is akadtak, legalább a családra vonatkozólag.
A mellékszereplők is nagyon kedvemre valók voltak, különösen Jess közvetlen barátai lopták be magukat a szívembe. Igaz közöttük is akadt, aki nem az volt, aminek látszott, de ez még izgalmasabbá tette az eseményeket.
Az előző rész fő gonosza is keverte megint a dolgokat, gonosz balesetekkel, zsarolással és a világ elpusztítására való fenyegetéssel.

Nagyon remélem, hogy a 3 rész megjelenésére nem kell annyit várni, mint a 2. részre, mert függő vége van a történetnek.

Criala P>!
Marah Woolf: Ne gyűlölj!

Ennek. Így. Nem. Lehet. Vége!!!!!!!!!!!!!!!!! Pláne nem folytatás nélkül!!!! Miért nem lehetett már az utolsó részt is lefordítani, ha már kettőt kiadtak??? :”””((((((( Sírok! De komolyan! :D

Annak ellenére, hogy ifjúsági, én teljesen oda meg vissza vagyok a sorozatért, abszolút elvarázsolt!! Elsőre szerelem lett, amit ez a rész csak még inkább megerősített!! Imádtam a történetet, a történéseket, és tényleg nagyon fáj, hogy nem tudom meg, hogy mi lett a kis csapattal – főleg egy ilyen függővéges befejezéssel!!!
Még több izgalmat és rejtélyt tartogatott ez a kötet, egy pillanatra sem hagyott unatkozni! *-*

Jess-t még mindig nagyon kedvelem. :) spoiler
Cayden még mindig egy idióta. :D spoiler
Josh és Leah – remélem összejönnek!! :)
Mateo-t nagyon szimpatikusnak találtam, örültem, hogy valaki végre ilyen szinten törődik Jess-szel. Kedves volt és hősies, mindig jó időben, jó helyenspoiler Nagyon szorítottam neki, hogy meg tudja dobogtatni Jess összetört szívét! spoiler

Ugyanitt: keresek valakit, aki lefordítaná nekem a harmadik részt! :DDD

AnitaHhh P>!
Marah Woolf: Ne gyűlölj!

Jobb volt, mint az előző rész!! Az istenek visszatértek, persze csak azért, hogy mindent még jobban összekuszáljanak. Néha tényleg nem értik, hogy az emberek törékenyek.
Cayden még mindig idióta. Nem tudja eldönteni mit akar jobban: a szabadságot vagy Jesst?!
Agriosz továbbra is ármánnykodik, próbálkozik a „szentem” mindennel: gyilkossági kísérlet, szívesség tétel, szép beszéd… Fenyegetés. Amivel persze eléri a célját.
Jess anyukája végre összekaparta magát, ami igencsak örvendetes. Leah továbbra is nagyon szimpatikus, Robyn viszont egy számító kis dög, aki nem bírja elviselni a vereséget.
Természetesen, ha Jesst beavatják a dolgokba és nem hagyják sötétben tapogatózni, akkor a dolgok nem alakultak volna így. Persze akkor nem lenne harmadik rész, ami bizony nagy kár lenne.
Ezután a végkifejlet után nagyon remélem, hogy lesz magyarul folytatás, mert németül bizony nem tudok!
Olvassátok sokan, úgy talán nem kell sokat várni a folytatásra! ;)

Zölderdő>!
Marah Woolf: Ne gyűlölj!

Az előző részhez hasonlóan itt is folytatódik az izgalom.
Az eleje lassú volt kissé, de a végére nagyon beindultak a dolgok.
És a vége….nagyon nagyon várom, hogy jöjjön az a folytatás!!

Szabcsiika>!
Marah Woolf: Ne gyűlölj!

Nem hiszem el!!! Hogy lehet ilyen függővéget hagyni egy könyvnek???!!! Sajnálom, hogy ez a történet nem jutott el olyan sok emberhez, pedig egy nagyon egyedi ötlet és szuper jó kivitelezés történt meg ebben a részben is. Nagyon remélem, hogy kiadják az utolsó részt is, mert nem tudom, hogyan fogom németül elolvasni, ha mégsem így lesz. :D

Pabanna>!
Marah Woolf: Ne gyűlölj!

Nagyon jó volt! Nagyon tetszettek a szereplők, főleg Cayden és Pheobe karaktere.
spoiler
Annyira rossz, hogy magyarul nincsen 3. rész :(, csak németül…remélem egyszer egy jó németes majd unatkozik és lefordítja :)
Egyébként nagyon ajánlom az egész sorozatot, ismét meghozta a kedvem az ókori görög istenekhez, már késztetést érzek arra, hogy újraolvassam a Percy Jacksont….. :D

Enikő_Détári>!
Marah Woolf: Ne gyűlölj!

Ngayon tetszett ez a rész is, de nem hiszem el, hogy így lett befejezve. :O Nagyon el akarom olvasni a 3. részét! remélem mihamarabb megjelenik :D

Kate20>!

– A szerelmet messze túlértékelik – mondta. – Az emberek teljesen elveszítik tőle az eszüket.

Kate20>!

– Vannak olyan kívánságok, amelyeket még az istenek sem tudnak teljesíteni.

Kate20>!

Ekkor valami nekicsapódott az arcomnak, és ez kiráncigált a transzból, amibe Cayden pillantásától kerültem. Megráztam magam és szétnyitottam a papírgalacsint.
“Viselkedj úgy, mint egy jégkirálynő!” – állt rajta Josh kusza kézírásával.

Heni_s_BookBar>!

Az istenek vetélkedésének szabályai
A következő szabályok kőbe vésettek és örök időkre megváltoztathatatlanok:

Zeusz ezennel minden száz évben kegyet gyakorol Prométheusszal szemben, aki versengésben elnyerheti a halandóságot.

A próbatétel színhelyét az istenek feje választja meg.

Athéné, a bölcsesség istennője választja ki azt a leányt, akiért Prométheusznak úgy kell küzdenie, mintha valóban meg kívánná nyerni magának.

Ha a leány hatvan nap leforgása alatt megadja magát, akkor Prométheusz elveszíti a versenyt és halhatatlan marad.

Ha azonban a leány visszautasítja közeledését, Zeusz halandó emberré változtatja a titánt.

Zeusz minden száz évben három próbát engedélyez Prométheusznak.

A résztvevők megesküsznek, hogy betartják a versengés szabályait,tisztességesen küzdenek és sem hazudni, sem csalni nem fognak a játék során.

Pabanna>!

– Jess! – csukva volt a szeme, és már alig lehetett érteni, amit mond. Egészen a felszakadt ajkához kellett tennem a fülemet. – Ne hagyj el!