Mi ​van, Dodó? (Dodó 2.) 22 csillagozás

Marabu: Mi van, Dodó? Marabu: Mi van, Dodó?

ÉRDEKLI ÖNT A HUSZONEGYEDIK SZÁZAD LEGVICCESEBB KÖNYVE?
Épp a kezében tartja: ez a dodós sorozat második könyvének átszerkesztett, új epizódokkal is kiegészített kiadása. Benne: dodós csíkok, dodós hosszúcsíkok és egyéb gezamtkunsztwerkek! Itt minden olvasó jól jár, itt mindenki megtalálja a kedvére valót: a könyvben föllelhető a képi humor széles skálája, az együgyű hasraeséstől az intellektuálisan fölényes hanyattesős poénokig! Szárvendég: Descartes!!! Tartson ön is velünk.

„A dodók sokat segítettek abban, hogy végre rájöjjek a végső igazságra: cogito ergo summa summarum.” (Dékárt)

NÓ AKCIÓ! NÓ CSELEKMÉNY! NÓ KALAND!

64 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155524295 · Illusztrálta: Marabu
Kepregeny.hu, Budapest, 2009
144 oldal · ISBN: 9789630681865 · Illusztrálta: Marabu

Mesemondó IP>!
Marabu: Mi van, Dodó?

Ezzel is az volt a helyzet, hogy voltak benne nagyon remek, ironikus poénok, meg néhány egészen ostoba is… (oké értem én hogy a Kretént se véletlenül hívták így). A „dodók nemi élete” rész nem nyűgözött le különösebben, de a filozofikus kockákat továbbra is nagyon imádom, azokért megérte végigolvasni a könyvet.

Marabu: Mi van, Dodó?

Az a baj, hogy ez a Dodó sajnos közel sem érte el a szintet, mint amaz a Dodó, a Hé, Dodó!, de azért ez is jóDodó, csak mondjuk nem három-, hanem csak ötoldalanta vinnyog fel az ember lánya. Ámde Dodópopó itt is van. Hi-hi^^

akire>!
Marabu: Mi van, Dodó?

„Hát… amikor a harmadik diplomámat is megszereztem empiriokriticizmustanból, nem hittem volna, hogy csak egy olyan képregényben sikerül állást szereznem, ahol az a legtutibb poén, hogy minden nyolcadik epizódban a fejemre zuhan egy nagy durung kő!…”

Amikor először jártam a Kretén újság szerkesztőségében, volt egy olyan érzésem, hogy a kilincsen műtakony fog lógni, de semmi dilibolti termékmegjelenítésről nem tudok beszámolni. Találkoztam viszont Láng István főszerkesztővel, aki az ELTE angol diplomája megszerzése után vágott a kedélyek felborzolásába, és (a Broáfka Ottokáros megjelenése ellenére) remekül el lehetett vele beszélgetni. Pár megjelentetett műremek, valamint a balkezes újság megvalósítása után kezelésbe vehettem az újság levelezését – na ott a gyakorlatban kiderült milyen (valószínűleg házi előállítású) sárkányköpetből aranyat bányászni, ugyanis hol ez, hol az került elő a mélyenszántó olvasók borítékjaiból. Valószínűleg csak szőrmentén érintkeztek érdekeink, így nem sok idő múlva távoztam. Viszont azóta is kedvelem a szerkesztőségi munkatársat, Dodót, akinek ténykedését a lap megszűnése után a parkocka.hu blogon szoktam nyomonkövetni.
„valahol a képzelt terekben elég anyagot teremtene, hogy világot alakítson belőle” – írta Descartes az „Értekezés az ész helyes vezetésének módszeréről” című művében, s ezt a mondatot a képsorok alkotója, Marabu (Szabó László Róbert) a kontextusából kiragadva ültette a Dodó könyv világmagyarázatába. „A dodók mibenléte még ennyi év után sem tisztázott. Kik ők? Bogarak? Hát lehetnének azok is, és kezdetben valóban volt némi rajzolói szándék efféle megközelítésre, viszont a sok elkészült epizód ismeretében mégsem jelenthetjük ki bizonyosan, hogy azok. De nem is nem azok.” – vezeti le filozófiailag, s szavaiból kiérezni a bölcsész-elhivatottságot.
De mit tesz a Kretén-térbe keveredett gondolkodó? Pont azt, amit Dodó művel azóta is. Megmutatja mindkét oldal visszásságait…

sztimi53>!
Marabu: Mi van, Dodó?

Anno Kretén előfizető voltam, azóta imádom Dodót! A Dodók nemi életét ugye olvastam, de szeretném még a Romeo és Viagrát, a Harry Potterovicsot, az Ógörög söröscímkefeliratokat és a Dodók nemi betegségeit is olvasni. :D
Empiriokriticizmus :D

molyito>!
Marabu: Mi van, Dodó?

Nem olvastam végig, igazából ajándékba vettem, de muszáj volt belenézni és nagyon tetszett. Kölcsön fogom kérni.

Dün P>!

Határozott meggyőződésem, hogy ma megint máma van!

D-139

mdmselle I>!

– Mester! Taníts engem a lét titkaira!
– Várjál már, Dodó! Én úgy tudom, hogy te vagy a mester, és én a tanítvány!
– Igen? … ööö… AMI TÁVOLI, AZ KÖZELI, AMI KÖZELI, PEDIGLEN TÁVOLI, AMI MEG A HÁTAD MÖGÖTT VAN, AZTAT NEM LÁTOD.

107. oldal, D-188

mdmselle I>!

Azon a nőn minden szép Dodó! Belenéztem a fülébe, az is szép! Belenéztem az orrába, az is szép! Illetve az nem szép, de nem is olyan csúnya.

spec-05

mdmselle I>!

A csajok nagyon csípik az intellektuális pasikat!
Először Kantról fogok beszélni. Utána az empiriokriticizmus bizonyítási technikájáról. Aztán a műszálas zokni szerepéről a lábizzadásban.

D-03

Dün P>!

aztat kőne ide ja hátamra tetkózni, mester, hogy „ájlávkant”!

P-04

Zonyika P>!

– Tudod, mire jöttem rá, Dodó? Fölfelé különböző magasak vagyunk, viszont lefelé egyforma mélyek!
– Kíváncsi vagyok, tudományos szempontból ez hogy alakul, amikor fejen állunk.

mdmselle I>!

Rendben. Játsszunk nyílt kártyákkal!
Mégis mennyit érne meg magának, ha lét és szubsztancia differenciálódásának racionális filozófiai megközelítését kissé metafizikai síkra terelnénk?

D-122

mdmselle I>!

Na, azért én vitatkoznék Nostradamussal. Szerintem tegnap nem is volt világvége.

D-128

Zonyika P>!

Apám szokta mondani: Dodóka, törekedj mindig a tökéletesre! Ha már hülye vagy, legyél tökéletesen hülye!

Izolda P>!

– Vajon hogyan keletkezhetett a világegyetem?
– Melyik?

Marabu: Nahát, Dodó! Marabu új Dodós könyve