Hé, ​Dodó! (Dodó 1.) 35 csillagozás

Marabu: Hé, Dodó! Marabu: Hé, Dodó!

A KRETÉN Magazinból megismert Dodók immár könyvben is! (Amelyben az utóbbi évek Dodótermésének jó része található meg, szöveges oldalakkal is dúsítva!) Kemény fedél! Sok-sok lap! Betűk! Rajzok! Fanyar és groteszk képsor Marabu-módra, Dodó főszereplésével. De miközben Dodó csak fanyalog, gazdája, a Népszabadság, a Kretén és a HVG karikaturistája, Marabu elnyeri vele és a többi, hozzá hasonló amorf kis lénnyel a Magyar Alfabéta-díj Kép-Sor kategóriájának díját. A Hé, Dodó! című sorozat biztos, gyors poénokra épül. „Olyan, mint a vitamindrazsé, bevétel után azonnal hat” – kommentálja rajzait az alkotó. A mérhetetlen emberi hülyeség, a katasztrofális filozofálások, az agresszió és viszonyrendszereink esszenciájaként.

Eredeti megjelenés éve: 2006

Fumax, Budapest, 2019
64 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634700906 · Illusztrálta: Marabu
Adoc-Semic, Budapest, 2006
96 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639233862 · Illusztrálta: Marabu

Molymacska>!
Marabu: Hé, Dodó!

Marabu és kedves Dodói számomra örök rejtély. Amikor a facebookon, vagy hasonló közösségi média platformon találkozok vele, egy-egy képkocka legalább mosolyt csal az arcomra, de a gyűjteményes kötet valahogy nem működik számomra. Ezt a kötetet (vagyis nem is ezt, hanem a régebbi kiadást) vagy nyolcszor kezdtem el olvasni, de valahogy sose értem a végére. Bár az előszóban is elhangzik, együtt ne gyűrje le az ember a Dódokat, de mégsem azt érzem, hogy túl sok lenne, vagy túl pihent, hanem hogy… hasonló. Nem humoros eléggé egy ilyen kötethez.
Ami miatt mégis négy csillagot kap tőlem, az a Fumaxos kiadás extra tartalma. A cikkek tényleg viccesek voltak, bár tény, hogy a pihentebb fajtából. Az extra tartalom is érdekes volt, a különféle művészi Dodók nagyon szórakoztattak.
Dodók nem rosszak, de nekem olyan inkább mégse dolog. Remélem azért másoknak tetszeni fog :)

Marabu: Hé, Dodó!

Örök hálám a másfélkegyelmű humormagazinnak, amiért megismertette velem a Dodókat. Leborulok Marabu nagysága előtt, amiért életre hívta őket. Szintén üldözi hálám ama molyszemélyt, aki e beszerezhetetlen Dodókönyvet elérhetővé tette számomra, sőt a közvetítő nevét is hálaimáimba foglalom. Rajongó voltam, vagyok, leszek. Sön. Egyebet nem tudok elmondani.

Mesemondó IP>!
Marabu: Hé, Dodó!

Nekem eddig ez valahogy kimaradt az életemből (egy kő alatt élek, na), de miután megnéztem a Hungarocomixon a kiállítást, meg is vettem, mert nagyon mókásnak találtam. A könyv hasonlóan szórakoztató volt, bár kicsit vegyesebb képet mutatott. Voltak benne egészen fájdalmas poénok, de amikor már épp hörögtem volna, hogy ez most mi, mindig akadt néhány, ami tényleg az én ízlésemnek megfelelően bizarr vagy bájos volt. Így aztán végül nagyon jól szórakoztam a könyvön, és igazi gyöngyszemekre is leltem benne. Az egész oldalas húzások kevésbé kötöttek le, de a rövideken jókat kuncogtam.

Dün P>!
Marabu: Hé, Dodó!

Dodórajzolhatnékom lett tőle. Meg Descartes-olvashatnékom.
No és persze köszönet @Kozirev-nek és @Zonyika ikörnek, hogy megoldották a fejemben a Nagy mostakkormelyikadodó Rejtélyt.

Marabu: Hé, Dodó!

Nem lehet nem vinnyogni ezen a fiatalemberen, férfi- s nőügyein és valamint még minden más ügyén sem igen nem. A logikai hurok oka a Dodópopó, ami a hátsó borítón van. Teljesen maga köré kerített.

negyvenketto P>!
Marabu: Hé, Dodó!

Csak az a baj vele, hogy metrón olvasva fulladásos halál veszélye áll fenn.

Morn>!
Marabu: Hé, Dodó!

Interneten már összefutottam Marabu rajzaival, változó, mennyire tetszett. Kíváncsi voltam az összegyűjtött kötetre is. Az elején közölte, hogy lassan fogyasszam, igyekeztem is, de így is sajnos néha túl soknak bizonyult, nem jó értelemben fárasztott le. A közéékelt cikkeknél úgy éreztem, próbál kicsit dolák-salys lenni, csak nem sikerül. Valamit el se olvastam, hamar feladtam. A képkockásokat viszont mind, és némelyiken nagyon jól szórakoztam!
Nem leszek egy dodó-fan, de egy kis kitérőnek nem volt rossz.

Fumax, Budapest, 2019
64 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634700906 · Illusztrálta: Marabu
FélszipókásŐsmoly P>!
Marabu: Hé, Dodó!

Többször találkoztam már vele, mielőtt a kötet a kezembe került, de valahogy nem mozgatott meg. A humor sokféle irányt vehet, nem mind talál meg. Viszont kíváncsi lettem, miért oly népszerű. A főszereplő lényecskék – még ha csak pettyes mazsolák szemmel és szájjal – roppant érzékletesen tükrözik az érzelmeket, fejezik ki a szöveggel is megerősített üzeneteket, vagy adják át a hangulatot a testtartásukkal. A kötet fő stílusát a strip adja, de találni benne hosszas egészoldalas – sőt, duplaoldalas – nagyképeket, dodományos értekezést, tankönyvi leckét, könyvespolcot, olvasóilevél-válogatást, tökintelligenciklopédia kivonatot, újságcikkeket és egyéb extradodókat. Jellegét tekintve főként dodologikus bölcselkedés, de akad benne posztapokalipdodó, kísérleti dodó, képzőművészeti dodó, napi dodó, dilidodó – jókora balszerencse kell hozzá, hogy ne találjon be legalább az egyik bárkinek. Nálam Descartes nyert (fanyalgok, tehát vagyok). Józanítóan lökött.

NikiGT>!
Marabu: Hé, Dodó!

Ennél viccesebb olvasmánnyal lényegében még nem találkoztam és azt hiszem, ezzel elmondtam mindent.

Kuszma>!

– Hát te? Te meg mit csinálsz?
– Gondolkodom.
– A mindenit! Segítsek?
– Ha van kedved…

– Na?!
– Semmi. De azért köszi, hogy megpróbáltad, Dodó.

Kuszma>!

– Helló, lányok! Akarjátok tudni, miért hív engem mindenki szexkirálynak?
– Igeeeeeeen!
– Viccből.

Kuszma>!

– Képzeld, Dodó! Sikerült megfejtenem, hogy mi az élet értelme! Csak az nem világos, hogy akkor meg nekünk mi közünk van ehhez az egészhez…

– De nem!
– Most cseréljünk, Dodó, ez így már túl unalmas.

sztimi53>!

– Képzeld Dodó! Tegnap a fejemre esett egy tégla!
– Hű! És nem történt bajod?
– Szerencsére nem… És képzeld, Dodó! Tegnap a fejemre esett egy tégla!

D-100

Zonyika P>!

– Kisasszony! Hisz ön a szerelemben első látásra?
– Nem.
– Bocsánat a zavarásért.

– Elnézést, megint én vagyok… És hisz ön a szerelemben második látásra?

D-059, 62-63. oldal

Kapcsolódó szócikkek: szerelem első látásra
sztimi53>!

Hová tűnik a Nap, amikor jő az éj?

Hová tűnnek a csillagok, amikor nem ragyognak?

Hová tűnik a lábszag, amikor lábat mosunk?

D-085

– Minek? Minek?!
– Mit minek?
– Na igen, Dodó… Ebből a szempontból kiindulva tényleg könnyűnek tűnhet a probléma…

D-035

Zonyika P>!

– Kisasszony, meg tudná mondani, merre van a Nagykörút?
– Sajnos nem.
– Remek! Akkor most szépen félrehúzódunk abba a bozótosba ottan, és töviről hegyire elmagyarázom!…

D-072, 65. o.

Dodó sorozat · Összehasonlítás