A ​tudás világa 0 csillagozás

Manuel Castells: A tudás világa

Ebben a kötetben Castells bepillantást ad és értelmezi munkásságát Martin Ince brit újságíróval folytatott beszélgetések során. Korábbi írásaiból építkezve hozzáférhetővé teszi a szélesebb közönség számára is, miközben új szempontokat is feltár a modern társadalomkutatás területéről.

A kötetben szereplő beszélgetések egy újfajta gondolkodásmódot mutatnak be a társadalmi szervezetekről és identitásról, az innováció új területeiről – beleértve az oktatást, a tudást, a kultúrát és a politikát –, az olvasók emellett megismerhetik Castells elemzését Afrika, Oroszország, Európa, Észak- és Dél-Amerika, valamint Ázsia legégetőbb problémáiról. A kötet első beszélgetése módot ad e jelentős személyiség életútjának, valamint terjedelmes tudományos munkásságának megismerésére, emellett bibliográfiáját is közli.

Napvilág, Budapest, 2006
158 oldal · ISBN: 963935077X · Fordította: Árokszállásy Zoltán

Herzka Ferenc (szerk.): Ferge Zsuzsa szociológus
Gyorgyovich Miklós – Menich Dóra – Simon Nikolett – Kollár Dávid – Szodorai Dóra: Önkéntesség Magyarországon 2018
Fejős Anna – Szikra Dorottya (szerk.): Támogatás és támadás
Fáber Ágoston – Böröcz József: „Ott kívül a magyarázat…”
Varga Imre: Utcalakók
Csepeli György – Murányi István – Prazsák Gergő: Új tekintélyelvűség a mai Magyarországon
Szilágyi Gyula: Júlia és Júlia
Máté Gábor – Máté Dániel: Normális vagy
Herman Judit (szerk.): Miért marad???
Lundy Bancroft: Mi jár a bántalmazó fejében?