Ínerősítő ​Nei Kung 1 csillagozás

Egészséges inak – belső erő és rugalmasság
Mantak Chia: Ínerősítő Nei Kung

Útmutató ​az inak erősítéséhez és egészségük megőrzéséhez valamint az öregedés hatásainak lassításához, akár visszafordításához.

A könyvben Mantak Chia mester:
– Megmutatja, hogyan erősíthetjük az inakat, ami több energiát ad, egészségesebb szerveket, és megelőzi az ízületi gyulladást
– Elmagyarázza, hogyan gyakoroljuk a testtartásokat egyedül vagy társsal
– Bemutatja a mungóbab-zsákos ütő gyakorlatot, amely gyógyítja a sérült inakat és ízületeket, enyhíti a székrekedést, hasi görcsöket, fejfájást, és segíti a méregtelenítést

Az egészséges inak képezik a valódi erő alapját a szervezetben. Az erős és rugalmas inak és a laza ízületek több helyet biztosítanak, ahol tárolható a nyers energia, ami azután magasabb szintű kreatív és szellemi energiává alakítható. Az ín nei kung nyolc tartása kifejezetten az ízületek lazítását valamint az inak egységben való erősítését és növesztését célozza. A páncélinges chi kung gyakorlatához hasonlóan az ín nei… (tovább)

Lunarimpex, Budapest, 2013
144 oldal · ISBN: 9789639219878

konyvolvaso>!
Mantak Chia: Ínerősítő Nei Kung

Mantak Chia: Ínerősítő Nei Kung Egészséges inak – belső erő és rugalmasság

Egy kicsit tudományosabb, sportosabb leírást vártam a címe alapján. Lehet gyakorlati ismeret is sok benne ha azt veszem figyelembe hogy a küzdősportokban is valami hasonló módon edzhetik magukat. Inkább ezen sportok kedvelőinek tudnám javasolni. Személy szerint én rehabilitációs célból kezdtem el olvasni, hogy megismerjem milyen módon lehet gyorsítani vagy segíteni az ín sérülés vagy gipsz utáni rugalmasságát, hajlékonyságát. Célom az lenne hogy minél jobban elérje az ujj rögzített státusz előtti állapotát. Ezen könyvben megismert módszerek abban segítenek, hogy az idő múlásával kevésbé veszítsen a test a hajlékonyságán, mozgékonyságán, megőrizze minél tovább az eredetihez közeli állapotát.