A ​lista 73 csillagozás

Két fiú – két lány.

Nekik négyüknek sosem lett volna szabad találkozniuk.

És most egymásra vannak utalva.

Üldözik őket, az életükre törnek.

De ki akar végezni velük és miért?

Kinek fontos ennyire négy kamasz?

Kik ők valójában?

Le kell rántaniuk a leplet a titokról,

csak úgy menthetik meg az életüket.

Talán…

Eredeti mű: Manon Fargetton: Le suivant sur la liste

Eredeti megjelenés éve: 2014

Könyvmolyképző, Szeged, 2016
240 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633997109 · Fordította: Burján Monika

Nathan Valentin · Timothée Maclum · Morgane Fleury · Izia Faure · Samuel Roux

Manon Fargetton: A lista

Bővebb értékelés a blogomon: http://konyvmaniablog.blogspot.hu/2017/01/manon-fargett…

"A rövidke oldalszámtól eltekintve egy nagyon ütős, pörgős, izgalmas kis nyomozós, válaszokat keresős történetet kapunk. A stílus nagyon egyedi, és kifejezetten tetszett, bár a kidolgozottsággal akadtak problémáim.

Négy fiatal, akik egyik társuk tragikus balesete után „véletlenszerűen” egymásra hagyatkoznak, szövetséget kötnek egymással, hogy kiderítsék, miért halt meg egy kedves ismerősük. A fiatalok semmiben sem hasonlítanak, mindegyikük más-más körökben és társasában mozog, azonban mindegyikükben van valami nem mindennapi, amiről még ők sem tudtak ezidáig.

A könyvet egy nap alatt simán bedaráltam, egyszerűen olvastatta magát, mert tényleg nagyon pörögtek az események. Nagyon ajánlom egy kis délutáni kikapcsolódáshoz, vagy éppen olvasási válság kilábalásához. Arra viszont előre készüljetek fel, hogy hihetetlenül durva függővége van. :) "

deen
Manon Fargetton: A lista

Pörgős, izgalmas cselekmény, érdekes szereplők, jó történetvezetés. Ezeket tudom elmondani a könyvről. Maga történet rövid volt, de ütős, érdekes az alapkoncepció. Tetszett, hogy minden szereplőnek volt lehetősége megmutatni a saját nézőpontját. A szereplőkkel együtt fedezzük fel, hogy mi is a kapcsolat közöttük, mi áll a születésük hátterében és miért is lohol a nyomukban gyakorlatilag mindenki. Azt persze nehéz eldönteni, hogy ki is a nagyobb gonosz a történetben, Dr. Klein vagy a fanatikusok. Ebbe a rövid cselekménybe még jó pár csavar is belefért, úgyhogy egyetlen pillanatig sem unatkoztam. A függővéget pedig nagyon köszönöm, most várhatom a folytatást, ha lesz egyáltalán.

Anett_92 P
Manon Fargetton: A lista

Izgalmas, könnyen olvasható történet négy fiatalról, akiket hirtelen összehoz a sors, amikor azt hiszik, hogy semmi közük nincs egymáshoz. De tévednek.
Jó volt a felvezetés, ahogy mindig szorult a hurok miközben közeledtük a történet végéhez.
Nem zavart hogy mindig váltakozott a négy fiatal szemszöge, sőt csak izgalmassá tette.
Bár a karaktereket kidolgozatlannak éreztem, jó lett volna többet megtudni róluk. Azért jár egy csillag levonás.
A végére kapunk egy csúnya függővéget. Miért? Nagyon divatba jött és egyre csalódottabb vagyok emiatt, de várom a folytatást!

Deziréé
Manon Fargetton: A lista

Jó párszor sikerült aa könyvnek megdöbbentenie, már az elején is. Hű! Ez aztán nem semmi könyv.
Volt, hogy a könyv nem nagyon tetszett, de gondoltam nem hagyom félbe tovább olvasom és nagyon örülök, hogy nem adtam fel, mert nagyon izgalmas volt. Bár kicsit nekem hirtelen lett vége…
Szeretem a hasonló történeteket,
Valójában akarom a folytatást olvasni. :D Remélem minél hamarosan olvashatom.

Pillecukorkám
Manon Fargetton: A lista

Hűűűhaaaa, hát ez nagyon jó volt…. Hosszúnak tűnt, mert nem bírtam vele sokat foglalkozni, de ettől függetlenül ez volt a legjobb könyv amit a kezembe vettem 2017-ben! :)

Hópárduc P
Manon Fargetton: A lista

Hát….kicsit másra számítottam, de végül is tetszett a könyv. :)
A végére pedig egészen izgalmas lett, és persze nyitott végű…
A szereplők elég szimpatikusak.
A történet izgalmas és fordulatos.
Szerintem felkelti az olvasó figyelmét és várja a folytatást! Ahogyan én is. :)

pattsims97
Manon Fargetton: A lista

Nehéz a véleményalkotás erről a könyvről!

Egyáltalán nem azt kaptam, amire számítottam. A fülszöveg igazából semmit nem mond el magáról a regényről, engem mégis megvett magának, ahogy gondolom a könyv többi olvasóját is. Aztán jöttek a meglepetések.

Először is kiemelném, hogy ez a könyv erőteljes természetfeletti elemekkel rendelkezik! Ha ezt tudtam volna, akkor lehetséges, hogy nem adok neki esélyt. Nem azért, mert nem szeretem a természetfeletti elemeket, hanem mert nem szeretem az ILYEN történeket. Sajnos a fő problémám ezzel a regénnyel, azaz eredetiség hiánya. Ugyan azt kaptam, amit már százszor átéltem különböző köntösökben, itt viszont semmiféle különlegess nem társult hozzá. A karakterek sablonosak voltak, a cselekmény ugyan izgalmas volt, de valójában annak, hogy mindig ki volt írva hány óra hány perc van, semmi jelentősége nem volt. Kicsit a feszültséget akarta ezzel fokozni az író; számomra nem tett hozzá semmit.

Amikor pedig megtudtam, hogy ennek van folytatás, megint összekuszálódtak az érzelmeim a regénnyel kapcsolatban. Szóval összességében élvezhető, és gyorsan olvasható, de én semmi különlegeset, semmi újat nem tudtam benne felfedezni.

tmezo P
Manon Fargetton: A lista

Túl sokat nem kellett gondolkodni, de kárpótolt, hogy érdekes témájú, nagyon mozgalmas, és lendületes volt. 3 nap leforgása alatt rengeteg dolog történt, nem nagyon lehetett tudni kiben lehet bízni. Izgultam a srácokért, hogy ne essen bántódásuk. A legjobban Nathant kedveltem, óriási koponya, de mindegyik srác jó volt, és annyi évesnek is tűntek, amennyi a koruk. Jó volt velük „kutatni” az igazság után, kideríteni mi a lista szerepe, és miért vannak veszélyben.

mazsof
Manon Fargetton: A lista

Elképzelésem sem volt, miről fog szólni ez a könyv, de megtetszett a rejtélyes fülszöveg, a cím és a hatásvadász borító, úgyhogy hamar meggyőzött, hogy be kell szereznem. Mivel nem tudtam, hogy mire számítsak, meglepett a történet, véleményem szerint rendkívül érdekes történet bontakozott ki előttünk. Mestersége intelligencia, génmódosítás és valamelyest a politika szövődik bele a négy kamasz életébe. Tetszett az ötlet, a karakterek és a kivitelezés is, izgalmas és gyorsan olvasható is volt bár pont elutaztam, ezért az amúgy egy délutános olvasmány hosszabbra nyúlt valami nekem mégis hiányzott. Nem tudom megfogalmazni, hogy mi, ezért jár az egy csillag levonás, de remélem a következő részt betölti majd ezt a kis űrt. Mert biztos, hogy azt is a polcomon akarom majd tudni, alig várom, hogy folytatódjon a történet: mert a vége persze hatalmas függővég… :)

Viktória_Erdei
Manon Fargetton: A lista

Az eleje nagyon jól indult, de a felétől kezdett kicsit laposodni. Kicsit úgy éreztem mint a Kapcsolat és a Flash sorozat összekevert változata lenne, a doboz pedig a Doboz filmből van. Többre számítottam a fülszövegből. Az elején számomra zavaró volt, ez a sok szereplő, de a végére már jó lett.
Várom a folytatását.

Niitaa P

(…) nincs irritálóbb egy felnőttnél, aki meg van győződve szellemi felsőbbrendűségéről. Különösen, ha nincs igaza.

vikcs P

(…) néha az igazságot nehezebb elhinni, mint a hazugságot.

Kapcsolódó szócikkek: Izia Faure
vikcs P

Az életetek felbecsülhetetlen értékű.

tmezo P

A zsenik igen ritkán népszerűek.

Kapcsolódó szócikkek: Morgane Fleury
Ninácska P

– Szép napot, kis büdösbogár!
– Szép napot, nagy büdöszbogáj!

Kapcsolódó szócikkek: Nathan Valentin
Karol00

Tudod, még azok az emberek is, akik pedig mindig boldognak tűnnek, tele vannak félelmekkel, lelki sérülésekkel…

Kapcsolódó szócikkek: Timothée Maclum
vikcs P

– Nekünk, szörnyeknek, össze kell tartanunk.

Ninácska P

– Mi' csinsz?
– Keresgélek.
– Mit kejeszgélsz?
– Felfedeznivalókat.

Kapcsolódó szócikkek: Nathan Valentin
Karol00

Miért nem megy soha semmi úgy, ahogy elterveztük?

Kapcsolódó szócikkek: Samuel Roux
Eryka93

Azt akarta, hogy elmenjenek.
Azt akarta, hogy örökre itt maradjanak.
Azt akarta, hogy hallgassanak.
Azt akarta, hogy szavak özönét zúdítsák rá.