India 2 csillagozás

Fedezzük fel a világ egyik legszínpompásabb országának népeit és hagyományait
Manini Chatterjee – Anita Roy: India

E könyv­ lenyűgözően érdekes és káprázatosan szép oldalai India hihetetlenül változatos világát mutatják be. A gyönyörű színes fotókon különös szokások, páratlan műtárgyak, kézműves-termékek és templomok elevenednek meg, így „szemtanúként” ismerkedhetünk meg ezzel a csodás nemzettel. Nézzük meg a világ legnagyobb ezüsttárgyát, a harappái civilizáció sokáig elfeledett romjait, a bengáli tigris földjét, Ganesht, az elefántistent, a Tadzs Mahal szépségét. Tanuljuk meg hogyan világosodott meg Buddha, miként alakultak a brit uralom századai, hogyan nyerte el India függetlenségét, miként készültek a csodálatos miniatúrák. Fedezzük fel a Mogul-dinasztia pompáját, az indiai mesemondás művészetét, Gandhi filozófiáját, India viszonyát a számítástechnika forradalmához, mi is az a Kathakali és még sok-sok egyebet!

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Szemtanú Park

Park, Budapest, 2003
64 oldal · ISBN: 963530689X · Fordította: Sóskuthy György

gjudit8>!
Manini Chatterjee – Anita Roy: India

Manini Chatterjee – Anita Roy: India Fedezzük fel a világ egyik legszínpompásabb országának népeit és hagyományait

Kitűnő alapja a megismerkedésnek – sok érdekes adat és információ képekben és szövegben. Kezdetnek ennyi elég is ahhoz, hogy tudjam mit keresek és mit szeretnék megnézni ebből a hatalmas országból és évezredes kulúrából

gjudit8>!

Az ősi indiai gyógyászati rendszerek szerint az emberi test egészsége közvetlen kapcsolatban áll szellemi állapotával, és betegségek akkor keletkeznek, ha a láthatatlan energia-központok elzáródnak vagy kiegyensúlyozatlanná válnak.