A ​boldogság egyenlete 3 csillagozás

Manfred Kets de Vries: A boldogság egyenlete

E gondolatébresztő könyv arra ösztöni az olvasót, hogy önmaga személyiségvonásait megismerve meg tudja fogalmazni, mi jelenti számára a boldogság. A legtöbb ember számára a boldogságra való törekvés a létezés alapvető célja: reményt és értelmet ad életünknek. A szerző, Manfred Kets de Vries szerint az önismeret és a boldogság elválaszthatatlan egymástól: önismeret hiányában az igaz boldogság mindig elkerül minket. El kell gondolkodnunk azon, mit jelent számunkra a boldogság, és ennek megfelelően kell alakítani életünket.

Helikon, Budapest, 2005
120 oldal · keménytáblás · ISBN: 9632089731 · Fordította: Csák János · Illusztrálta: Oriane Kets de Vries

Manfred Kets de Vries: A boldogság egyenlete

Vannak igazán elgondolkodtató gondolatok a könyvben, de sok újat nekem nem adott.
Egy pszichológiai lapban olvastam a köv megfogalmazást:"A boldogsághoz hozzátartozik, hogy felismerjük a jelen pillanat varázsát….az emberek azért nem boldogok, mert nem tudják, h azok." A folyóirat cikkének eme két mondata nálam jobban ütött, mint a könyv egész mondanivalója.

jeno>!
Manfred Kets de Vries: A boldogság egyenlete

Túl sok gyakorlati segítséget nem adott, de volt benne értékes mondat.

kkemenczy>!

Abból kiindulva, hogy a boldogságtól is el tudunk telni, fel is tehetnénk a kérdést, vajon a mennyekben milyen hosszan tud az ember igazán boldog lenni. A teológusok rendszerint nagy részletességgel ecsetelik a pokol szörnyűségeit, de annál kevesebb szót ejtenek a mennyek országáról. Meglehet, azért, mert a mennybéli élet elég unalmasnak látszik: boldogság, boldogság és még egy kicsi boldogság. Igazán izgalmas dolgok a mennyben nem fordulnak elő.

Kapcsolódó szócikkek: boldogság · mennyország · pokol
Marti0319>!

Míg az optimisták megteremtik a maguk földi paradicsomát, élvezik az élet zajlását, addig a pesszimisták különbejáratú pokluk mérnökei, akik önmagukat kínozzák.

Marti0319>!

Túlságosan sokan törődnek azzal életük során, hogy egyre följebb kapaszkodjanak, s csak a végén jönnek rá, hogy létrájukat rossz falhoz támasztották.